5 būdai mokytis anglų kalbos žodžių, o ne pamiršti juos

Anglų kalbos mokymasis yra daug lengviau nei atrodo. Jei nesutinkate su tuo, tai akivaizdu, nes mokykloje buvo priversta užrašyti žodžius, kurie buvo prisiminti sunkiai, ir kitą dieną pamiršti. Laimei, dabar, naudodamiesi paprastomis technologijomis, mokymo programomis ir lengvai prieinama medžiaga anglų kalba mokytis žodžių – tai malonu.

Anglų kalbos mokymasis ir kalbos mokymasis nėra tas pats dalykas.

Pirmiausia mes pastebime, kad kalbos studija neapsiriboja žodžių įsimylėjimu. Taip, žodžių kalba negali būti ištrinta, tačiau jų sąveika kalbos metu vyksta pagal gramatikos taisykles. Be to, žodynai ir gramatika nebus “animuoti” be skaitymo, klausymo, kalbėjimo ir rašymo praktikos. Kai kurie žemiau išvardinti būdai reiškia žodžių įsiminimą gyvo kalbos kontekste.

Kortelės su žodžiais

Įprastos kortelės iš kartono yra galingas įrankis žodžių įsimintinimui. Supjaustykite patogios formos kortelę iš storo kartono, rašykite iš vienos pusės angliškus žodžius ar frazes, kita vertus – rusų ir pakartokite.

Siekiant didesnio efektyvumo, imkite 15-30 kortelių rinkinius ir mokykite žodžius dviem kryptimis – anglų-rusų ir rusų-anglų – keturiais etapais:

  1. Susipažinimas su žodžiais. Peržiūrėkite korteles, garsiai ištardami žodžius, bandydami įsivaizduoti objektus, veiksmus ir net abstrakcijas, kuriuos jie skiria. Nebandykite kruopščiai prisiminti žodžių, tiesiog susipažinkite su jais, prijunkite juos prie atminties kablio. Kai kurie žodžiai bus prisiminti dar šiame etape, tačiau jie yra nepatikimi.
  2. Kartojimas anglų – rusų. Žiūrėdami į anglų pusę, prisiminkite rusų vertimą. Eikite per denį, kol galėsite atspėti visus žodžius (dažniausiai 2-4 skambučius). Būtinai maišyk kortas! Sąraše esantys mokymosi žodžiai yra neveiksmingi daugeliu atžvilgių, nes žodžiai prisimenami tam tikru tvarka. Kortos neturi šio defekto.
  3. Kartojimas rusų – anglų. Tas pats, bet iš rusų į anglų. Ši užduotis yra šiek tiek sudėtingesnė, bet pakanka 2-4 stotelių.
  4. Tvirtinimas. Šiuo momentu pažymėkite laiką chronometru. Praleiskite denio kuo greičiau, kad būtų galima nedelsiant atpažinti žodį. Atlikite 2-4 raundus, bandydami, kad chronometras parodytų mažiau laiko kiekvienam raundui. Nepamirškite maišyti kortelių. Žodis gali būti persekiojamas abiem kryptimis arba pasirinkti vieną (geriau rusų ir anglų kalbomis, nes tai yra sunkiau). Šiame etape jūs gausite akimirką, be jūsų minties vertimo, žodžio pripažinimą.

Nebūtina sudaryti kortelių iš kartono, yra patogios elektroninių kortelių kūrimo programos, pvz., “Quizlet”. Naudodamiesi šia paslauga galite skambėti kortelėmis, pridėti prie jų nuotraukų, mokyti įvairiais režimais, įskaitant žaidimus.

Intervalo pakartojimų metodas

Metodas susideda iš kartų žodžių kartojimo pagalba, bet po tam tikrų laiko tarpų. Manoma, kad po tam tikro pasikartojimo algoritmo mokinys fiksuoja informaciją ilgalaikėje atmintyje. Jei nekartinsite informacijos, ji bus pamiršta kaip nenaudinga.

Populiariausia programa, skirta žodžių įsimenimui intervalu kartoti, yra Anki. Sukurkite paketą žodžių, o pati programa pasirinks pamirštą medžiagą ir pasiūlys pakartoti ją su tam tikra periodiškumu.

Patogumas yra tas, kad jums reikia tik atsisiųsti žodžius, o pati programa jums pasakys, kada ir ką pakartoti. Bet kartais intervalo būtinumo metodu tiesiog nėra. Jei mokysite tokių bendrų žodžių pasirinkimą kaip savaitės ir mėnesio dienos, veiksmažodžiai, judesiai, transporto priemonės, tuomet jų nereikia pakartoti pagal specialų algoritmą: jie bus dažnai rasti knygoje, skaitant, kalbant.

Žodžių išsaugojimas skaitydamas anglų kalbą

Mokymo žodžiai su kortelių pagalba yra prasmingi, kai žodyno nepakanka net suprasti paprastus tekstus. Jei dar nežinote tokio pagrindinio žodyno kaip savaitės dienos, spalvas, veiksmo veiksmus, mandagumo formules, tada žodyno pagrindą patogu laikyti, mokydami žodžius kortelėmis. Pasak lingvistų, minimalus žodžių supratimas paprastų tekstų ir kalbos yra apie 2-3 tūkstančių žodžių.

Bet jei jau galite skaityti anglų kalba, pabandykite rašyti žodžius iš teksto skaitydami. Tai bus ne tik žodynėlis, paimtas iš žodyno, bet ir gyvi žodžiai, supa kontekstas, susietas su sklypu, teksto turinys.

Neužrašykite visų nepažįstamų žodžių iš eilės. Parašykite naudingus žodžius ir frazes bei žodžius be supratimo, kurių neįmanoma suprasti net pagrindinės reikšmės. Užrašykite tik keletą žodžių viename puslapyje, kad būtų mažiau atsikratyti skaitymo. Perskaitę straipsnį ar knygos skyrių, žodžiai gali būti greitai pakartoti.

Beje, jei jūs ką tik skaitote anglų kalba be nieko rašydami, žodyną taip pat papildysite, tačiau daug lėčiau ir tik tada, jei skaitote daug ir reguliariai, pvz., Kasdien pusę valandos ar valandos.

Pamokos gali žymiai supaprastinti ir pagreitinti žodžių įsiminimą. Pavyzdžiui, kai skaitote tekstus internete, galite vienu žodžiu išsaugoti žodžius su vertimu ir pakartoti juos naudodami naršyklės plėtinį “Leo-translator”.

Žodžių įrašymas iš vaizdo įrašų ir garso įrašų

Jei skaitymo metu lengva pabrėžti ar išrašyti žodį, tada filmas ar garso įrašas yra sunkesnis. Bet klausytis (klausytis) mokytis žodyno yra ne mažiau įdomus nei knygos. Gimtojoje kalboje gyvenančių kalbų yra mažiau knygų, mažai vartojamų žodžių ir populiarių pokalbių frazių. Be to, klausytis ne tik ugdo žodyną, bet ir gebėjimą suprasti kalbos ausį.

Lengviausias būdas išmokti anglų kalbą iš filmų ir garso įrašų yra tiesiog žiūrėti ar klausytis, be to nenukreipkite dėmesį, rašydami žodžius. Tai lengviausias būdas, bet jūs vargu ar sužinosite kažką naujo, tiesiog nustatykite gerai žinomus žodžius (tai taip pat svarbu).

Jei išspausdinsite, tada pakartosite naujus žodžius, tada jūs ne tik mėgausite filmu, bet ir užpildysite žodyną. Žinoma, žiūrovų metu labai nepatogu išsiblaškyti, paspaudžiant pauzę ir užrašant žodžius, tačiau galite padaryti trumpus užrašus, tada grįžti į juos ir išsamiau išrinkite medžiagą. Kaip ir skaitant, jums nereikia išrašyti visų nesuprantamų žodžių iš eilės.

Naudojant specialias interneto svetaines, daug lengviau tvarkyti garso ir vaizdo įrašus. Populiariausi yra populiariausi interneto paslaugos “LinguaLeo” ir “Puzzle English”, kuriuose naudojama speciali sąsaja, leidžianti lengviau peržiūrėti vaizdo įrašus ir greitai (spustelėdami žodį subtitrai) vertimo ir išsaugojimo žodžius.

Žodžių išsaugojimas rašant ir kalbant

Skaitymas ir klausymasis yra pasyvi kalbos veikla, kalbos suvokimas. Rašytinė ir suprantama kalba yra aktyvus kalbos vartojimas. Rašydamas ar kalbėdamas, žodynai vystosi kitaip: jūs turite mokytis, naudodami jau pažįstamus žodžius, perkeliant juos iš pasyviojo rezervo (supratimo lygmeniu) į aktyvųjį.

Tuo metu, kai rašote, ar esate ar neoficiali korespondencija pokalbių kambaryje, turite nuolat pasiimti žodžius ir pabandyti suprasti aiškiau, tiksliau išreikšti mintis. Dažnai yra situacija, kai norite ką nors pasakyti, bet nežinote reikiamo žodžio ar išraiškos. Žodyno pagalba sunku tai surasti, bet neleiskite, kad ši vertinga iš karto pamiršta – užsirašykite tokius nedidelius atradimus ir pakartokite savo laisvalaikiu. Aktyvaus kalbos veiklos praktika puikiai padeda nustatyti tokius spragos.

Per žodinį pokalbį žodynėlis, žinoma, neieško, tačiau pokalbio praktika verčia jus kurti jau pažįstamus žodžius ir konstrukcijas. Turite įtempti atmintį, prisiminti viską, kas yra saugoma net labiausiai nutolusiose jos kampose, kad išreikštumėte mintis. Kalbos mokymosi kalba yra tokia pati kaip kūno rengimas: sustiprinsite, vystysite savo “kalbos formą”, išversdami žodžius iš pasyviojo akcijų į aktyvų.

Išvada

Pirmieji du metodai – kortelės ir interviu pakartojimai – tinka mokytis žodžių rinkinių, pvz., “In the City”, “Clothes” ir kt. Trečiojo-penktojo metodai skirti prisiminti žodžius kalbos praktikos metu.

Jei norite, kad žodžiai būtų ne tik prisiminti, bet ir nepamiršti, jie reguliariai mokosi ir klauso. Susipažinęs su žinomu žodžiu kelis kartus gyvenimo kontekste, jūs atsiminsite tai amžinai. Jei norite ne tik turėti pasyvųjį žodyną, bet ir laisvai išreikšti mintis – bendrauti kalba. Taigi jūs išmoksite sausas žinias į patikimus įgūdžius. Galų gale mes mokomės kalbų, kad jos nežinotų, bet jas naudotųsi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − = 71