5 sėkmingo motyvacinio rašymo paslaptys

Dalyvavimas savanorių projektų, studijų ar praktikos užsienyje, dotacijos moksliniams tyrimams – visur, kur jums išsiųsti prašymą, kaip priedas, jums reikės parašyti motyvacinį laišką, ar asmeninio pareiškimo. Tačiau nepriimkite šio privalomo elemento kaip dar vieno testo.

Gerai parašytas motyvacinis laiškas vaidina pagrindinį vaidmenį atrenkant kandidatus. Tai yra jūsų galimybė papildyti informaciją apie svarbiausias pareigybes atnaujinime: apie jūsų išsilavinimą, patirtį, ketinimus ir tikslus.

Layfhaker dalijasi paslaptis, kurios padės tiek papasakoti apie save vienoje A4 puslapį į savo kandidatas išsiskiria iš šimtų ar net tūkstančių kandidatų.

1. Motyvacinis laiškas turi būti jūsų

Jūsų prašymui priklausantis laiškas turėtų būti ypatingas, todėl nemėginkite naudoti kitų žmonių minčių ir pritaikykite juos sau. Verta susipažinti su pavyzdžiais, bet ne daugiau. Sudarydami sekite standartinę struktūrą: įvadą, pagrindinę dalį, išvadą.

Pristatykite save, pasakykite du sakinius apie save, bet neperrašykite atnaujinimo, ypač jei jis įtrauktas į dokumentų paketą. Idealiu atveju, kai pirmosios pastraipos tuoj pat laikosi dėmesio. Pagrindinis dėmesys skiriamas pasirinktai programai ir motyvacijai.

Parašykite apie savo tikslus ir kaip dalyvavimas padės jums juos pasiekti.

Parašykite savo tikslus visame pasaulyje, nurodykite, kaip jūsų dalyvavimas programoje gali būti naudingas jūsų šaliai, universitetui ar firmai. Tada pasakykite man apie savo sugebėjimus įrodyti, kad ne tik norite, bet ir jūs galite pasiekti tai, ko norite.

Apibendrinant, verta paminėti, kaip jums gali būti naudinga fondui ar programos organizatoriams, ar kodėl jūs dalijasi savo vertybėmis ir nori būti jų komandoje. Tai padės suprasti, kodėl jums reikia investuoti į jūsų kandidatūrą. Užpildykite laišką su trumpa istorija apie savo planus po mokymo ar praktikos: kaip realizuosite savo tikslus.

Parašyk tik tiesą apie save. Patikrinkite, ar esate visiškai pritaikytas prie nurodytų atrankos kriterijų, ir įsitikinkite, kad jums tikrai reikia dalyvauti.

2. Laiškas turėtų atitikti programą, kurios prašote

Atidžiai perskaitykite mokymo programos ar stažuočių reikalavimus. Įsitikinkite, kad raidė atspindi jūsų nuoširdų susidomėjimą.

Įsivaizduokite, kad jau esate pasirinktas: kokie kursai lankotės? Kaip programa padės jums atverti savo potencialą?

Jei prašote studijų skirtinguose universitetuose, kiekvieną kartą motyvacinis laiškas turi būti naujas. Net jei specialybė yra tokia pati, kursų struktūra ar mokslinių tyrimų apimtis gali labai skirtis.

Komisija turi suprasti, kodėl jus domina dalyvauti, kaip ši programa padės jums tapti geresnė ir kodėl jūsų pasirinkimas nėra atsitiktinis. Gali būti, kad jūsų planai pasikeis, kai gausite dotaciją. Tačiau išsamus aprašymas įrodo, kad sąmoningai artėjate prie pasirinkimo, o ne tik norite pasinaudoti dalyviu.

3. Laiškas turėtų būti priskirtas

Dabar jūsų užduotis yra įrodyti, kad esi tas pats kandidatas. Jūs galite turėti be galo ilgą sąrašą pasiekimus ir turėti rimtą patirtį, bet prieš Komisijai šimtus programų ir labai mažai laiko. Kad ji norėjo išsamiai išnagrinėti jūsų paraišką, ją reikia įtikinti.

Nepakanka tiesiog išvardyti įgūdžių ir ketinimų: parodykite savo didžiulį norą dalyvauti, savo aistra pasirinktai sričiai. Pasakykite mums, kad jums yra mažiau nei 25 metų, ir jūs jau gavote antrą išsilavinimą, dalyvavote tarptautiniuose projektuose.

Tegul jūsų trūkumai tampa dorybėmis.

Pavyzdžiui, jei nesate apmokyti užsienyje, ji taip pat gali būti naudojami savo pranašumą: grįžta po dalyvavimo programoje, jums bus tas pats asmuo, labiau atvira ir lanksti.

Stiprinti savo stipriąsias puses su konkrečiais pavyzdžiais. Jei rašysi, kad norite dirbti, paminėkite savo sėkmingiausią projektą. Svarbiausia, kad jūsų argumentai nuolat įtikintų komisiją: visa sukaupta patirtis šioje programoje bus labai naudinga. Trumpai ir logiškai parašykite, kad išvengtumėte šablonų: tegul tekstas bus jūsų, tai padarys jį gyvą ir įsimintiną.

4. Motyvacinis laiškas turi būti diplomatinis

Daugelis lėšų ir organizacijų, išduodančių dotacijas, priklauso politinei partijai arba skatina tam tikras vertybes. Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę, ir organizatoriai tikrai to įvertins.

Tačiau motyvaciniame laiške neturėtumėte staigiai išreikšti savo nuomonių ar imtis ypatingų pozicijų jautriais klausimais.

Diskutuokite su organizatoriumi ir kitais dalyviais, kuriuos galite tapti programos dalyviu. Kas žino, gal jūsų nuomonė pasikeis? Tačiau susipažinimas su organizacijos specifiką, savo misiją ir projektų, kurie gali padėti jums suprasti, kokios asmuo privalo šią programą, ir tapo jų.

5. Sėkmingo laiško sudarymas reikalauja laiko

Ir dar vienas svarbus paslaptis: nepalikite raidžių į paskutines dienas raštu iki termino, kitaip baimė neleis jūs neturite laiko, kad sutelkti dėmesį į turinį, ir sutelkti dėmesį į darbą. Būtinai: vieną vakarą jūs turbūt nieko gero neprašysite. Jums gali prireikti papildomo laiko redaguoti pranešimą arba visiškai jį perrašyti. Įkvėpimas privalo jus aplankyti, jums tiesiog reikia pradėti.

Laiškas parašytas? Nustatykite tam tikrą laiką ir patikrinkite save, atsakydami į keletą klausimų.

  1. Nesvarbu, ar aš trumpai ir aiškiai suformulavau, kur tiksliai aš kreipiuosi, kokią vietą norėčiau gauti?
  2. Ar galiu lengvai paaiškinti savo motyvaciją? Kodėl aš noriu dalyvauti, kaip pasirinkta programa išplės savo asmenines ir profesines perspektyvas?
  3. Ar iš mano raidės galima suprasti, kas skiriasi nuo kitų kandidatų?
  4. Ar pavyzdžiai, kuriais aš stiprinu savo orumą, yra konkretūs ir glausti?
  5. Kokį įspūdį mano laiškas paliks apie mane?
  6. Ar laiške yra gramatikos, sintaksės, faktinių ir kitų klaidų? Ar yra kokių nors nesutapimų su atnaujinimu?

Jei esate susirūpinę, kad esate nepakankamai objektyvus, paprašykite vieno iš jūsų draugų iššokti iš šono. Galbūt rasite žmonių, kurie jau dalyvavo šioje programoje, kontaktus. Pabandykite paklausti jų apie specialius reikalavimus darbo ieškantiems asmenims ir kitų spąstų.


Dalykitės pastabose su savo patirtimi ir motyvacinių raidžių rašymo paslaptimis. Koks jūsų motyvacinio laiško vaidmuo jūsų gyvenime?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 5 =