Instrukcija tiems, kurie nori tapti programuotoju iš nulio

Pradėkite savo kelią į programuotojo karjerą atsakydami į klausimą, ar jums reikia programavimo? Šis klausimas netaikomas tiems, kurie studijuoja ar studijuoja pagal programavimui artimą specialybę. Jei matematika būtų geresnė negu humanitarinių mokslų srityje, jei norėtumėte daug laiko praleisti prie kompiuterio, jei norite išmokti ką nors naujo, tai jums tinka programavimas.

Kur pradėti

Yra keletas renginių rengimo galimybių, dėl kurių asmuo tampa programuotoju. Pirmasis – tėvai-programuotojai, kurie viską mokė savo vaikams. Tokiems vaikams net nereikia eiti į universitetą. Antrasis variantas yra madinga programuotojo profesija. Po mokyklos reikėjo pasirinkti, kur eiti mokytis, ir pasirinkote madingą IT kryptį, kaip man tai patiko. Ir paskutinis variantas yra hobis, kuris virsta darbais.

Jei nė vienas iš aukščiau išvardytų dalykų jums nebus, galite pasirinkti keturias parinktis:

  • Savęs ugdymas. Ši parinktis gali būti naudojama atskirai arba kartu su kitais metodais. Internetas yra pilnas svetainių, knygų ir programų, kurios padeda išmokti skirtingas programavimo kalbas ir technologijas. Bet tai sunkiausias kelias pradedantiesiems.
  • Universitetas. Jei baigsi mokyklą ir norite būti programuotoju, eikite į universitetą. Jei ne žinių, tada pluta. Tai gali būti priemoka už darbą. Nors jūs taip pat gausite tam tikrų žinių. Tačiau nepamirškite įsitraukti į savęs studijas. Universiteto pasirinkimui reikėtų kreiptis labai atsakingai. Atidžiai mokykitės mokymo programų ir pasirinkite geriausius techninius universitetus.
  • Mentorius. Tai bus labai gerai, jei surasite asmenį, kuris sutinka padėti jums ir padės jums teisinga kryptimi. Jis jums pateiks tinkamas knygas ir išteklius, patikrins savo kodą, pateikia naudingų patarimų. Beje, mes jau parašėme apie naudingą šaltinį, kuriame galite rasti mentoriaus. Mentorą galima ieškoti tarp pažįstamų programuotojų, IT forumuose ir konferencijose, internetiniuose forumuose ir kt.
  • Specializuoti praktiniai kursai. Stenkitės ieškoti savo miesto kursuose, kuriuose bus mokoma tam tikra programavimo kalba ar technologija. Man buvo maloniai nustebintas tokių kursų skaičius Kijeve, įskaitant nemokamą ir su vėlesniu užimtumu.

Kokią kalbą, technologiją ir kryptį turėčiau pasirinkti?

Kai tapsite programuotoju, per metus ar du galėsite pasirinkti bet kurią norimą kalbą. Tačiau pasirenkant pirmąją programavimo kalbą, pradedantysis turėtų atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  • Laisvų darbo vietų rinkoje. Galutinis šio kelio tikslas yra rasti darbą kaip programuotojas. Ir tai bus sunku padaryti, jei nė vienas iš darbo rinkos ieškos jūsų programavimo kalbos kūrėjų. Patikrinkite svetaines su darbo skelbimais, pažiūrėkite, kas daugiau ieško, parašyti keliolika kalbų. Ir eik į kitą kriterijų.
  • Žemas pradinis lygis. Jei jūs turite daug laiko skirti kalbos mokymuisi, tai gali paskatinti jus nenorėti mokytis. Skaitykite apie pasirinktas aukščiau kalbas. Naršykite literatūrą, kurią turėsite perskaityti, norėdami sužinoti šias kalbas. Ir pasirinkite tuos, apie kuriuos jie rašo, kad jie yra lengvi arba kad jūs manote, kad buvo lengva. Tokios kalbos gali būti PHP, Ruby, Python.
  • Kayf iš proceso. Jei jums nepatinka rašyti kodą pasirinktoje kalboje, jūs negausite malonumo iš šio proceso, nuo darbo ir nuo gyvenimo. Ar tu to nori? Padaryk teisingą pasirinkimą.

Taip pat turėsite nuspręsti dėl programavimo krypties. Mobilieji, staliniai, žaidimai, internetas, žemo lygio programavimas ir kt. Populiariausi ir palyginti lengvi pramonės šakos yra interneto svetainių kūrimas, mobilieji ir staliniai klientai. Pagal kiekvieną kryptį gali būti naudojama viena kalba, o kita – ne. Tai yra, pasirinkdami programavimo kalbą, taip pat verta pradėti nuo šio veiksnio.

Bet kuriuo atveju studijuokite žiniatinklio technologijas. Tai yra HTML žymėjimo kalba, CSS ir JavaScript stiliai, dėl kurių jūsų puslapis bus dinamiškas. Kitame etape išmoksite serverio kalbą (Python, PHP, Ruby ir kt.) Ir tinkamą žiniatinklio sistemoms. Studijuokite duomenų bazes: beveik kiekvienoje programuotojo darbo vietoje tai paminėta.

Kaip gauti pradinę patirtį

Be patirties, jūs negausite darbo. Be darbo, patirties negausite. Netikras realaus gyvenimo ratas. Bet viskas gerai, mes atsikratysime.

Pirma, nelaukite, kol perskaitysite visas pasirinktos programavimo kalbos knygas. Pradėkite rašyti savo pirmąsias kodo eilutes po antrojo knygos skyriaus. Atlikite visas užduotis iš knygų, perspausdinkite pavyzdžius, juos suprasite. Sunku knygų pavyzdžių ir užduočių su idėjomis. Sukurkite savo užduotį medžiagai, kurią padengsi. Išspręskite šias problemas.

Antra, jums reikia surasti pirmuosius projektus. Tai greičiausiai yra sunkiausia galimybė, tačiau ji veikia. Turėsite ieškoti užsakymų, įvykdyti jas, nerimauti dėl mokėjimo. Pradedantiesiems tai labai sunku, bet tada visos kitos galimybės atrodys kaip beprasmis reikalas. Užbaigtus projektus galima įrašyti į patirtį ir parodyti savo būsimą darbdavį. Nekilnojamieji projektai yra didelis jūsų gyvenimo aprašymas.

Jei žinote anglų kalbą, geriau užregistruokite anglų kalbos kursus. Rinkoje yra daugiau. Jei nežinote anglų kalbos, išmokykite jį. Tuo tarpu galite naudotis rusakalbių laisvai samdomų vertėjų mainais. Ieškokite mažų projektų, atitinkančių jūsų žinių lygį arba tiesiai virš jo. Pateikite keliasdešimt šių darbų. Ir pasiruoškite gauti nesėkmių jūrą. Bet jei nufotografuojama viena ar dvi programos, jūs turėsite galimybę gauti tikrą patirtį.

Kitas geras būdas gauti realią patirtį yra atvirojo kodo. Tokiems projektams visada reikia naujų žmonių, net naujokų. Galite ieškoti klaidų projekte arba ieškoti klaidų sekimo ir pasiūlyti jų sprendimo būdus. GitHub ar kitas hostingo kodo paslaugas lengvai suraskite tokius projektus. Nedvejodami ten užduoti klausimus.

Ketvirta galimybė įgyti patirties yra padėti pažįstamiems programuotojams. Paprašykite jų duoti jums mažų ir paprastų užduočių. Jei kažkas neveikia, visada turėsite ką nors kreiptis. Ir tuo pačiu metu jūs dalyvausite realiame projekte.

Pastarasis būdas – savo projektai, įvairūs hakatonai ar darbas kolektyve. Sunku pradėti savo projektus, geriau ieškoti pažįstamų ar draugų.

Kodėl verta rinktis “Python”?

Pakalbėkime šiek tiek daugiau apie pirmosios programavimo kalbos pasirinkimą. Pirmoji kalba turėtų būti paprastas ir populiarus rinkoje. Ši kalba yra Python. Aš primygtinai rekomenduoju pasirinkti jį kaip savo pirmąją programavimo kalbą.

Kodas Python yra įskaitomas. Jums net nereikia būti programuotoju, kad apskritai suprastų, kas vyksta programoje. Dėl paprasto “Python” sintaksės, jums teks mažiau laiko rašyti programą nei, pavyzdžiui, “Java”. Didžiulė bibliotekos bazė, kuri sutaupys daugybę jėgų, nervų ir laiko. “Python” yra aukšto lygio kalba. Taigi, jums nereikia daug galvoti apie atminties ląsteles ir ką ten patalpinti. “Python” yra plačiai naudojama kalba. Ir taip paprasta, kad net vaikai gali tai išmokti.

Teisingai, verta paminėti kitas programavimo kalbas. Java gali būti geras pasirinkimas pradedantiesiems. Ši kalba yra labiau populiari nei Python, bet ir šiek tiek sudėtingesnė. Tačiau plėtros priemonės yra daug geriau išvystytos. Tiesiog palyginkite Eclipse ir IDLE. Po “Java” bus lengviau pereiti prie darbo su žemo lygio programavimo kalbomis.

PHP – Kita labai populiari kalba. Ir man atrodo, kad tai dar paprasčiau nei “Python”. Forume labai sunku rasti patarėjo ar problemos sprendimo būdą. Visa, nes pasaulyje yra daugybė skirtingų lygių PHP programuotojų. PHP nėra normalaus importo, yra daug būdų, kaip išspręsti tą pačią problemą. Tai apsunkina mokymą. PHP yra tik žiniatinkliui.

Kalbos C ir C # yra labai sunku pradedantiesiems. Ruby – geras pasirinkimas kaip antrąją kalbą, bet ne pirmasis. JavaScript – labai paprasta kalba, bet jis niekam nebus išmokęs nieko gero. Ir pirmosios programavimo kalbos užduotys vis tiek išmoko jus kažką teisingo, paklausti tam tikros logikos.

Ar svarbu anglų kalba?

Svarbu! Ar tu nežinai? Mokyk. Ar tu žinai? Puikus. Išmokite skaityti, rašyti, klausytis ir kalbėti anglų kalba. Dėmesys techninei literatūrai. Klausykitės anglų kalbos podcast’ų. Perskaitykite anglų kalbos programavimo vadovus.

Ką reikia žinoti, išskyrus programavimo kalbą

Žinoma, be programavimo kalbos ir anglų kalbos, turite žinoti ką nors kita. Bet tai priklauso nuo pasirinktos krypties. Interneto programuotojas turi žinoti HTML, CSS, JavaScript. Desktop Programmer moko operacinės sistemos API ir įvairių sistemų. Mobiliųjų programų kūrėjas moko “Android”, “iOS” ar “Windows Phone” sistemas.

Visi turi išmokti algoritmus. Stenkitės perteikti kursą “Coursera” arba rasti tinkamą knygą apie algoritmus. Be to, reikia žinoti vieną iš duomenų bazių, programavimo modelių, duomenų struktūrų. Taip pat verta susipažinti su kodų saugyklomis. Bent vienas. Žinios apie versijų valdymo sistemas yra privalomos. Pasirinkite “Git”, tai yra populiariausias. Jums reikia žinoti įrankius, su kuriais dirbate, operacine sistema ir kūrimo aplinka. Ir pagrindinis programuotojo įgūdis yra “Google”. Be to jūs negyvenate.

Paskutiniai žingsniai

Jums reikia parengti CV. Ne tik santrauka, bet ir geras atnaujinimas. Čia nereikia rašyti nereikalingos informacijos, bet nereikia pamiršti apie savo įgūdžius. Kai būsite kviečiami į pokalbį, turite jį pasiruošti. Eikite per medžiagą, kuri yra įrašyta į jūsų CV. Turite būti įsitikinę savo žiniomis. Pažvelkite į projektus, su kuriais dirbote, prisiminkite naudojamas technologijas. Ir ateityje – į šviesią ateitį su nauja programuotojo profesija.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

55 − 46 =