Kaip išlaikyti egzaminą

1. Sužinokite “darbo priekį”

Tai reiškia žinių kiekį, reikalingą išlaikyti egzaminą. Nepriklausomai nuo to, jis turi būti bent jau suprantamas, kad nebūtų išmokti nereikalingų ir koncentruotų jėgų sunkiais momentais.

2. Surinkite informaciją apie mokytoją

Mokytojai yra ir žmonės, jiems kažką patinka, bet jie kažką nekenčia. Pavyzdžiui, aš pastebėjau apgailesuotą vaizdą apie disertacijos projekto gynimą, kai studentas gavo keturis tik tuo, kad jis pavadino gerą vadovėlį, kurio komisijos pirmininkas nekentė. Ir jis apie tai žinojo, bet nusprendė “eiti į principą”. Tai verta daryti? Manau, kad ne.

3. Darbas semestrui

Akivaizdu, bet faktas. Geriau dirbti anksčiau laiko, ir medžiaga turės laiko nusileisti į galvą, jei ji bus suvartota nedidelėmis dalimis. Ir jei dirbate praktiniuose užsiėmimuose, galite uždirbti “bandelės”, kurios gali tapti papildomais egzamino taškais. Pavyzdžiui, aš vienu metu gavo puikių daugeliu atžvilgių dėl to, kad tekstus perdaviau širdyje prieš visus kitus kursuose.

4. Sužinokite, kiek daug taškų

Visų pirma tai susiję su egzaminais su aiškiais vertinimo kriterijais. Pvz., USE anglų kalba skaitymo užduotis garsiai suteikia tik vieną tašką, o likusius žodinius užduotys – iki trijų punktų. Todėl jūs negalite atlikti šios užduoties, bet sutelkti dėmesį į daugiau “pelningų” klausimų.

5. Suprask, kaip svarbu laimėti

Atsižvelgiant į atsakymą į šį klausimą, galite suprasti, kiek laiko pasiruošti ir kaip elgtis testo dieną. Ar norite aukštų ženklų? Tu eisi penkių geriausiųjų. Mokytojas dar nėra pavargęs, jis paprašys “aistros”, bet jis atidžiai klausys. Be to, jis dažniausiai sutinka pateikti papildomą klausimą, jei norite gauti aukštesnį balą.

Kita vertus, žinoma, kad silpniausieji moksleiviai įeina, o baigiasi paprastai mažesnis: mokytojas nori išvykti kuo greičiau. Todėl, atsakant į “du pliusus”, daug lengviau gauti trijuką pabaigoje nei pradžioje.

6. Egzamente laikykite nosį ant vėjo ir nestabdykite

Įdomūs atradimai gali laukti ir ten. Kai aš išlaikiau egzaminą literatūroje. Sistema buvo tokia: mokinys pateikia mokytojui literatūros sąrašą, kuriame pabrėžiami skaitytojai (ne mažiau kaip 70% sąrašo, dėl aptiktų sukčiavimo – atėmus rezultatą). Prieš mane, keletas žmonių atsakė, ir jie visi neskaitė “Tylus Donas”, apie kurį mokytojas buvo labai nusiminęs. Aš supratau, kad tai yra mano šansas, paimdavo trintuką ir ištrintas pagal šį darbą.

Kai atėjau į savo ranką, mokytoja nepatogiai pažymėjo: “Ir tu taip pat neskaitėte ramių srautų Dono!” Aš padariau didelę akis ir pasakiau, kad skaitau, tik akivaizdu, kad pamiršau pabrėžti. Nereikia nė sakyti, kad mano atsakymas į šį egzaminą buvo beveik vien tik mano mėgstamiausio darbo diskusija.


Taigi iš anksto sužinokite, ko reikia egzaminui, kas jį priims ir kaip jis bus imtasi, išsiaiškinsite, koks jums reikalingas rezultatas, semestro metu dirbate ir atsižvelgsite į egzamino situaciją. Ir, žinoma, pasiruoškite. Tikiuosi, kad šie patarimai jums bus naudingi.

Ir kaip pasiruojate egzaminams? Pasidalykite komentarais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 − 86 =