50 výrobkov, ktoré sme si bezúhonne ignorovali

Lekári a internetové zdroje jednomyseľne neposkytujú poradenstvo pri konzumácii určitých potravín a jedál; ale či sú všetky výrobky, ktoré sa nám nepáči chuť alebo vzhľad – a to aj tých, o ktorých verejnú mienku, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie – či už sú všetky tieto produkty by mali byť ignorované? tu zoznam najmenej 50 produktov, ktoré ignorujeme alebo vylučujeme z našej stravy nevedomosťou, a nie preto, že skutočne poškodzujú naše telo.

1. Červené mäso (hovädzie mäso)

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: za posledných 30 rokov obvinili červené mäso dietitianov za všetky smrteľné hriechy: od obezity a srdcových záchvatov k rakovine a cirhóze. V tomto mäse sa často zistili dusičnany, obsah tuku a cholesterol boli príliš vysoké.

Prečo by sme ju mali jesť: Spor tohto mäsa viedli k celej rade štúdií a dokonca aj vedeckých škandály (a dokonca aj celých konšpiračných teórií). Pravdou je, že tento druh mäsa – zdroj hemoglobínu železa, ktorá je absorbovaná oveľa lepšie ako z mäsa zeleniny. Tiež bohatá na vitamín D, zinku, obsahuje relatívne málo tuku a veľa aminokyselín (iba v prípade, kravy sú privádzané tráva, skôr než GMO zrna a bio-aditíva).

2. Bacon

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: soľ, tuky a tvrdé vlákna tohto mäsa = riziko rastu chorôb u pacientov s vysokým krvným tlakom.

Prečo by bolo vhodné jesť: Neexistoval žiadny priamy vzťah medzi konzumáciou slaniny a srdcovým ochorením; obsahuje dieteticky vhodný cholesterol.

3. Káva

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: Kofeín – je v podstate legálna droga, ktorý je zodpovedný za bolesti hlavy, tlakové rázy, úzkosť, hyperexcitabilita, arytmia, sucho v ústach, nespavosť a vznikajúce závislosť na konzumácii kávy.

Aké je použitie: blokuje inhibítory v mozgu, podporuje uvoľňovanie dopamínu a norepinefrínu, zlepšuje náladu, rýchlosť reakcie a pamäť.

4. Akné

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: kĺzavé bytosti, ktoré žijú v riečnom bahne, jedia nepomi, ktorí vyzerajú úprimne neatraktívni a v surovej a hotovej forme.

Čo je užitočné pri akné: mastné kyseliny omega-3, vápnik, horčík, draslík, selén, zinok a železo. Vysoký obsah fosforu a bez cukru.

5. Slimáky

Prečo sa im vyhýbame: záhradní škodcovia – áno, pochúťka zo záhrady – nepravdepodobné. Pohľad nie je príliš atraktívny a dotyk nie je v poriadku a okrem toho môže tolerovať všetky druhy parazitov, ktoré sú nebezpečné pre ľudí.

Čo je v nich užitočné?: čistý proteín, železo, horčík, selén, fosfor a draslík. Existujú tiež aminokyseliny, ktoré stimulujú chuť do jedla a pomáhajú produkovať serotonín v mozgu.

6. Syr

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: tuku a kalórií – to je to, čo je. Navyše, mnohé typy vône sýra sú veľmi špecifické (a sú pripravené nie menej špecificky).

Užitočné ako: opomenieme Ak pseudo-syr vyrobený z plastových vrecúšok, aerosólové nádoby na varenie párky v rožku a subproduktovy tacos, pizza a hamburgery, skutočné domáce syr z plnotučného mlieka, ktorá po stáročia bola pripravená matiek a babičiek v rôznych krajinách, je veľmi výživné, bohaté na bielkoviny, tuk a vápnika.

7. Hot pepper

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: ostrosť, horkosť, a okrem toho – je škodlivé pre tých, ktorí trpia gastritídu alebo príliš citlivá na ostrú chuť pokrmu.

Skôr ako užitočné: dezinfekčné vlastnosti. Páliaci účinok je spôsobený neuropeptidmi a excitáciou zodpovedajúcich centier nervového systému.

8. Kefír

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: chutí ako zmes šampanského s jogurtom, špecificky voní a obsahuje malé percento alkoholu.

Prečo by som mal pravidelne konzumovať: Bifidus baktérie, bielkoviny, tuky a malé množstvo cukru vám presne budú mať prospech + nutričnú hodnotu jogurtu je oveľa vyššia ako u jogurtu.

9. Durian

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: strašný zápach, z ktorého sa nemôžete zbaviť, a vzhľad nie je ani ten najcitlivejší.

Skôr ako užitočné: vláknina, vitamín C, B6, draslíka a stopových prvkov, pomáha kontrolovať krvný tlak, prietok krvi a srdcovú frekvenciu.

10. Konopné mlieko

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: trvalé združenia s marihuanou a drogovo závislými.

Aké je použitie spotreby?: alternatívny zdroj živín pre osoby s neznášanlivosťou laktózy (ale obsah psychotropných látok v mlieku semien kanabisu je veľmi nízky). Mimoriadne výživný a energeticky cenný produkt.

11. Ketchup

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: pikantná + obsahuje fruktovaný kukuričný sirup, ktorý spôsobuje skok v hladine cukru v krvi a nemá dobrý vplyv na trávenie.

Aký kečup môžete jesť: z organických paradajok, bez kukuričného sirupu a sladidiel. Je škoda, že ju nájsť na regáloch obchodov a reštaurácií – to je stále problém.

12. Kohlrabi

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: je ťažké si predstaviť oveľa škaredšie hľadá kapustu + nie každý to má rád.

Potom je užitočné: celý rad vitamínov a minerálov v kombinácii s nízkym obsahom kalórií robí kaleráb dôležitou súčasťou diéty na úbytok hmotnosti.

13. Teľacia pečeň

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: mäso z vnútorných orgánov, mnohí ľudia nejedia z rôznych osobných dôvodov + v týchto orgánoch hromadia toxíny a chemikálie (ak je život teľa sa dostali do jeho tela) (v skutočnosti, je pravdepodobné, že sa hromadí v telesného tuku a v oveľa menšej miere – v tkanivách pečeň).

Aké je použitie: obsahuje zinok, vitamín B2, A, meď, riboflavín, vitamín B6, proteíny a fosfor.

14. Rybí olej

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: špecifický zápach, vzhľad a chuť.

Aké je použitie: bohatý na vitamíny B, posilňuje imunitný systém.

15. Proso (a proso)

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: v mnohých krajinách Európy av Severnej Amerike je to jedlo pre domáce a dekoratívne vtáky, ale nie pre ľudí.

Aké je použitie?: Neobsahuje lepok, je dobre vstrebáva, nie je kontraindikované pre ľudí trpiacich alergiami, bohaté na vitamíny B, ako aj mikronutrientov, vlákniny a antioxidantov, je to užitočné pre prevenciu rakoviny hrubého čreva.

16. Matice a sóje

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: príliš tvrdé, malé a zvláštne vo varení, ľahko sa udusia.

Ako užitočné: vysoký obsah vitamínu K2, zdroj bielkovín a živín.

17. Ústri

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: vyzerajú, akoby niekto v morskej vode rozpustil zrazeninu hlienu + špecifický zápach + riziko otravy, ak nie sú varené správne.

Čo je užitočné v nich: bohatý zdroj zinku, prírodný afrodiziakum, zdroj aminokyselín a proteínov.

18. Losos

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: obsah ťažkých kovov v rybách, ktoré boli pestované alebo ulovené za rôznych podmienok.

Čo v skutočnosti: omega-3 mastné kyseliny sú užitočné, ale obsah ortuti v morských rýb sú často neutralizujú iné minerály (nebezpečenstvo otravy ortuťou z morských rýb, nie je vyššie ako riziko otravy akýkoľvek iný produkt).

19. Mäso na kosti

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: lepšie známy na Západe ako Ossobucco, toto mäso je pomerne mastné, s krvou a krutým.

Čo vlastne: ľudia z dávnych čias jedli a kosti, kostná dreň a mastné mäso. Ak nemáte absolútne zrejmé kontraindikácie pre zdravie, toto mäso vám neublíži.

20. Ghee

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: je v podstate vyčistený tuk, ktorý sa považuje za hlavný zdroj infarktu, mŕtvice a srdcových chorôb.

Čo vlastne: Výskum a experimenty ukázali, že priama súvislosť medzi rozpusteným maslom a zvyšujúce sa riziko srdcového infarktu nie je nakonfigurovaný (údaje American Journal of Clinical Nutrition).

21. Drobky jahniat a prasiatok

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: týmus a pankreas prasiatok a jahňatá nevyzerajú príliš chutný + etickú stránku problému na porážku mladých zvierat, tiež nebude preč.

Čo je užitočné v nich: obsahujú živiny a bielkoviny, chuť a vlastnosti sú veľmi podobné slaniny.

22. Kuklica naklíčená

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: chuť pšeničných klíčkov je ako čerstvo trávnatý trávnik a my nie sme príliš ako kravy alebo králiky.

Čo vlastne: obsahuje chlorofyl, vitamíny a živiny.

23. Smotana

Prečo sa vyhýbame: veľmi vysokokalorický a mastný produkt.

Čo vlastne: tuk obsiahnutý v kyslej smotane, v jedálni porcie 2 lyžičky nie je škodlivé, ako pohár 2% mlieka.

24. Kyslá kapusta

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: špecifické víno chuť a vôňa, a nie každý má rád bez horúcich psov.

Potom je užitočné: probiotické vlastnosti fermentácie + vitamíny a minerály.

25. Zemiaky

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: sa považuje za jeden z dôvodov rastu vašej váhy.

Aké je použitie?: Relatívne nízky glykemický index, ako sa ukázalo po skúške, takže zemiakov rovnako ako mrkva, a to smrtiaci pre vaše zdravie.

26. Mate

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: druh woody chuť + vedľajšie účinky, ako je káva.

Aké je to použitie?: znížený obsah kofeínu, normalizácia tlaku (jeho pokles) a upokojujúci účinok.

27. Mandľový olej

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: veľa tuku a kalórií.

Prečo spotrebovať: užitočný analóg arašidového masla. Fosfor, horčík, vápnik, železo a vitamín E – to je len hlavná vec, ktorá je užitočná v mandľovom oleji. Jedinou kontraindikáciou je alergia na ne.

28. Kukuričné ​​huby infikované kukuricou

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: huba-bunny vyvíja svoje vlastné chemikálie + vyzerá veľmi nepríjemne.

Ako užitočné: vysoký obsah lyzínu (užitočná aminokyselina).

29. Arame

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: morské riasy, ktoré sa často používajú v japonskej kuchyni, vonia ako podlaha v bazéne + môžu hromadiť ťažké kovy a chemikálie z kontaminovanej vody v oceáne.

Potom je produkt užitočný: minerály (meď, vápnik, železo, horčík, molybdén, selén, vanád, zinok). Koncentrovaný zdroj jódu.

30. Amaranth (chirice)

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: Aztékovi to raz vysial a rozrástol; ale u mnohých ľudí môže spôsobiť podráždenie žalúdka a čriev ako korenie.

Ako užitočný je tento produkt: obsahuje aminokyselinu lyzín, neobsahuje glutén, rastlina je tiež bohatá na vápnik, železo a horčík, stabilizuje krvný tlak a hladinu tukov, slúži ako zdroj vitamínov A, C.

31. Maslo

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: vyčistený tuk so všetkými dôsledkami pre cievy, mozog, srdce, obličky a pečeň.

Ako užitočné: bohatý na vitamíny A, E a K2, je užitočnejší ako margarín, obsahuje užitočné tuky.

32. Hovädzie hovädzie mäso

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: Filmový obraz zombie zožiera mozog obetí urobil podnikania + Tam je malé riziko zachytenia ochorenia Kroyttsfelda-Jakobovu chorobu (v prípade, že je zlé variť mozgy kráv infikovaného subtyp choroba šialených kráv).

Ako užitočné: Koncentrovaný zdroj mastných kyselín omega-3, vitamíny a živiny, ktoré zlepšujú funkciu mozgu a CNS.

33. Krvavá škvrna

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: krovushka – dôležitá zložka stravy všetkých rovnakých filmových upírov + tmavo sfarbené klobásy a klobásy s krvou nevyzerá veľmi chutne. Tiež konzumácia potravy s krvou je zakázaná v mnohých náboženstvách sveta.

Prečo stojí za to jesť: Nízkokalorický výrobok, bohatý na bielkoviny, nízke hladiny sacharidov, zdroj zinku a železa.

34. Avokádo

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: v ňom sa ukazuje, že je tiež tučný.

Potom je produkt užitočný: obsahuje monosýtené tuky, ktoré nevedú k obezite. 25 užitočných látok, nízka úroveň škodlivých tukov, znižuje riziko degeneratívnych ochorení.

35. Mrkva

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: vysoký glykemický index + nežiaduci u diabetikov.

Potom je užitočné: menej škodlivé ako nealkoholické nápoje pre obsah cukru, vysoké hladiny beta-karoténu, nízke hladiny sacharidov.

36. Kešu orechy

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: obsah tuku je vyšší ako normálne.

Prečo stojí za to jesť: Obsahuje minerálne látky, s vysokým obsahom kalórií, menej tuku, ako iné orechy, bohaté na minerály zvýšiť produkciu hemoglobín, kolagén, elastín a nervového systému. Opatrnosť by mali používať tí, ktorí majú potravinové alergie.

37. Čokoláda

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: v určitých pomeroch a množstvách môžu spôsobiť migrény, nespavosť, obezitu a zvýšené hladiny tukov v krvi.

Užitočné ako: prírodné tuky, antioxidanty, zlepšuje náladu, tlak, znižuje riziko mŕtvice, kardiovaskulárnych ochorení a niektorých druhov rakoviny. Je však najlepšie jesť horkú a prírodnú čokoládu a nie bohaté na cukor a mliečne čokoládové podušky a tyčinky.

38. Nugety z morských rýb

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: typicky ako suroviny pre tieto mini-karbonátky použitie sumca, a je privádzaný na dne, kopanie do bahna a nečistôt, čo vedie k jeho zavedeniu do organizmu každého druhu a organického chemického odpadu.

Čo je: nízkokalorický zdroj bielkovín, bohatý na mastné kyseliny omega-3, bohatý na vitamín B12, podporuje metabolizmus a môže nahradiť celé ryby.

39. Kokosový olej

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: znova tukov a z tých, ktoré sú veľmi škodlivé pre ľudí predisponovaných k chorobám kardiovaskulárneho systému.

Čo je: užitočné kyseliny, organický tuk, menej škodlivé pre srdce ako tradičné tuky.

40. Stolová repa

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: výrazná chuť + schopnosť farbiť všetko riadu a hrncov červená šťava (dokonca aj súčasný americký prezident Barack Obama pripustil, že červená repa nemôže tolerovať).

Čo je: Bohatý na antioxidanty a čistí pečeň a pomáha vykonávať prevenciu rakoviny, znižuje krvný tlak, zlepšuje výkon v priebehu cvičenia a majú priaznivý vplyv na životnosť.

41. Jazva

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: časť žalúdka baranov, kôz, ošípaných a jeleňov, rovnako ako kravy – podstatou tohto produktu nie je všetko, čo má rada čisto z etických a estetických dôvodov.

Prečo stojí za to jesť: Zdroj živín, vitamínov B1, B2, B6, kyseliny listovej a B12; A, D, E a K; fosfor, sodík, selén, zinok a mastné kyseliny (vrátane omega-3). Je dôležité správne a dlhodobo ju pripraviť.

42. Rybí olej

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: dokonca aj čajová lyžička tejto olejovej kvapaliny má takú nepríjemnú chuť a vôňu, že sa udusíte, udusíte a sotva prekonáte nevoľnosť. Okrem toho môžu vzniknúť problémy s obsahom toxínov v tomto produkte.

Prečo stojí za to jesť: Vaša stará mama mala pravdu: rybí olej je užitočný – je to najbohatší prírodný zdroj vitamínov A a D a tiež silný nástroj boja proti prechladnutiu a chrípke. Tí, ktorí sa narodili pred druhou svetovou vojnou, dostávali rybí olej v materských školách a doma – a preto boli tieto niekoľko generácií ľudí oveľa odolnejšie voči zdraviu, než tí, ktorí ich nepijú. Dôvodom sú mastné kyseliny omega-3. Rybí olej slúži ako zdroj zdravia pre pokožku, nechty, vlasy, kosti, pomáha bojovať proti kardiovaskulárnym problémom a depresii. Okrem toho súčasná prítomnosť vitamínov D a A chráni vás pred rizikom hypervitaminózy s vitamínom A.

43. Kvasené ryby

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: zápach, chuť a strach z otravy, ak kvasená ryba nie je správne varená.

Prečo stojí za to jesť: Fretting je bežný proces uchovávania / zásob potravín v mnohých národných kultúrach. Hlavnou výhodou takýchto produktov sú unikátne baktérie, ktoré potláčajú hnilobné a škodlivé procesy počas fermentácie rýb (alebo mäsa).

44. Vaječný žĺtok

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: cholesterol je v nich obsiahnutý v takých množstvách, že bohatá raňajky varených vajec vás môžu zabiť rýchlejšie než 1 cigareta ráno – to je dôvera väčšiny ľudí. Okrem kuracích vajec z ich stravy.

Prečo stojí za to jesť: tuky a bielkoviny; Riziko srdcových záchvatov pri konzumácii vajíčok je navyše oveľa nižšie ako u fajčenia a okamžitého jedla.

45. Sardinky

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: Vôňa a chuť týchto konzervovaných rýb nie je vôbec inšpiratívna.

Čo je: bohatý na omega-3 mastné kyseliny, vitamín D (dôležitý pre zdravé kosti a správny metabolizmus vápnika). Tiež majú fosfor a vitamín B12, ktoré sú užitočné pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

46. ​​Krevety

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: cholesterol – znova a znova.

Prečo stojí za to jesť: nízkokalorický produkt, bohatý na omega-3 mastné kyseliny, vysoký obsah bielkovín, nízky obsah ortuti, ktorý sa často nachádza v morských rybách. Avšak s opatrnosťou by sa mali vyskúšať tí, ktorí majú alergiu na jedlo.

47. Kimchi

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: kvasená miska kapusty – jedlo národnej kórejskej kuchyne. Vôňa je pre amatéra veľmi silná a skôr potláča pocit hladu, než spôsobuje túžbu po jedle.

Potom je produkt užitočný: Korejci jedia až 40 libier ročne tejto kapusty vo forme toppings a jedlo. Obsahuje množstvo užitočných mikroelementov.

48. Bruselový kel

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: vôňa, vzhľad, chuť a hmatové vnímanie z poznávania tejto zeleniny nemusia byť medzi tými, ktoré chcete zachovať po celý život.

Potom je užitočné: množstvo stopových prvkov, ktoré zabraňujú riziku rakoviny. Živina pre telo, odstraňuje toxíny a má priaznivý účinok na DNA buniek.

49. morská uhorka

Prečo sa tomuto výrobku vyhýbame: je to nielen živé zviera z mora, ktoré dýcha cez kone a živí sa všetkými morskými troskami, ktoré nájde. Vyzerá to tiež ako obrovská klobása, šmykľavá ako slimák.

Užitočné ako: predchádza rakovine, obsahuje látky, ktoré pomáhajú bojovať proti nádorom v tele, liečia krvné bunky, pomáhajú pri prevencii artritídy, poskytujú suroviny pre kozmetický priemysel.

50. morský ježko

Prečo sa tomu vyhýbame: malý čierny okrúhly predmet pokrytý chrbtom, so silnou slanou a mastnou pachuťou a rovnako silným vôňou soľnej vody.

Užitočné ako: Japonci, Kórejčania, Taliani, Novozélanďania ochotne jesť z niekoľkých dôvodov. Po prvé, tam je málo kalórií, za druhé, trochu tuku a zároveň – veľa bielkovín. Aj v nich je chemická látka podobná tomu, čo je v marihuane. Je pravda, že bzučanie sa nedotkne: jeho obsah v mori je nízky, ale aktivácia dopamínu v mozgu sa presne stane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − 63 =