Ako a čo jesť na ceste

To len tak sa stalo, že som bol neustále na cestách za posledných 10 rokov. A v práci, v nádhernej izolácii, a štvorčlennú rodinu. Všeobecne možno povedať, musím priznať, úprimne, že moja túžba “vidieť štyri rôzne ročné obdobia v 100 krajinách sveta”, v predvečer skryté mágie v roku 2000 na trh míľovými krokmi. Sin sa sťažovať. Je tu však jeden významný, ale: problém uživiť seba a svojej milovanej rodinné výlety.

Ten, kto často cestuje, ma pochopí. Nielenže je všetko drahé na ceste, takže aj výber je veľmi obmedzený. Čím viac budete lietať, tým viac nezvyčajných potravín, tým viac zdravotných problémov a ťažšie aklimatizácie sa uskutoční.

Ale musíme ísť! Preto, aby sme zmiernili negatívne dôsledky takéhoto cestovania, vám ponúkam svoje osobné skúsenosti s výživou na ceste.

1. Uložte vodu z domu čo najviac

Môže sa to zdať zvláštne, ale aj keď cestujete do susedného mesta, voda sa mení. Ak, samozrejme, to nie je balené z obchodu. Voda vážne mení naše trávenie. A to nás ovplyvňuje vo forme nadúvania, zápchy alebo naopak hnačky. Čím lepšia je voda, tým lepšie.

Preto som si kúpil sám sebe a všetkých svojich rodinných príslušníkov krásnu plastovú fľašu s vodou. Pred cestou ich vždy vyplňujeme.

Fľaše pre dospelých – na liter, detské – každý 0,5 litra.

2. Urobte ovocie na ceste

Je to skvelé jedlo pre cestujúcich. Neškodí, nezapadá do žiadnej, ani do najmenšej kabelky, do domácností, zvyšuje náladu a energetickú úroveň. A všetky ovocie sú tak chutné! Plody sú milované dospelými a deťmi.

Radšej beriem banány, jablká, pomaranče alebo mandarínky, hrušky so mnou. Nebudú kaziť, tvrdo – nebudú rozdrvené inými batožinami. Navyše, po ich použití zostáva minimálne množstvo odpadu, čo znamená, že nemusíte urýchlene zastavovať vozidlo a nájsť odpad. Navyše nezačnú znečistiť ruky.

3. Ak ísť nie ďaleko, vezmite si s sebou jedlo

To vám ušetrí nielen zdravie, ale peniaze. Ceny na letiskách a staniciach sú pôsobivé. Súčasne sortiment nepáči. Často je voľba medzi shawarma z včerajšieho mäsa, kus dortu, ktorý videl druhy šalátu alebo pizze, ktoré vyčerpali tuk. Aj v hojnosti sú sendviče.

Podarilo sa mi prečítať zloženie takýchto “užitočných” sendvičov. Prekvapenie nebolo obmedzené! Aj vo varenom vajci (!) Obsahovali dve E-čísla (konzervačné a antioxidantové). Čo sa týka ostatných zložiek, zvyčajne som mlčal … Odvtedy opatrne obalím sendviče z domu vo fólii. Nechajte to a nie také super jedlo, ale určite bez konzervačných látok a inej chémie.

Premshree Pillai / Flickr.com
Premshree Pillai / Flickr.com

Často som tiež brúsila slamky s rôznou zeleninou, ktorá sa tak nešpiní, dajte ich do plastového vrecka na mrazenie zeleniny a vezmite si so mnou.

Uhorky, mrkva a bulharský korenie sú dobré pre tieto účely.

Zeleninovú dávku môžete doplniť maticami a sušeným ovocím. Dali som ich do malých plastových nádob s vekom: jedol som ich a zavrel ich.

4. Ak potrebujete kúpiť jedlo (a bez nej, ak máte dlhú cestu), zvoľte známe produkty

Nenechajte sa pokúšať zámorské pochúťky už na ceste. Vyberte si viac známych jedál. Stále máte čas vyskúšať miestnu exotickú kuchyňu počas pobytu v krajine. Nie je známe, ako bude telo reagovať na neznáme zložky a korenie.

Nikdy nezabudnem, ako som sa, rovnako ako v Thajsku, sa rozhodla vyskúšať miestne parabolu pikantné. Nie je turista, “pikantné”, a miestne. Moje telo reagovalo netrénovaný divokú bolesť brucha a vracanie, ktorý nezastavil, podľa mojich meradiel, večne … “Bonus” – minul výlet loďou.

Je dobré, že sa mi to všetko stalo, keď som sa už do hotela presťahoval a ja som mala príležitosť zotaviť sa. Predstavte si, či sa to stalo na ceste. Ó, radšej si nedokážem predstaviť …

5. Vyberte potraviny s minimálnym množstvom cukru

Prečo? Pretože ak budete jesť niečo veľmi sladké, vaše telo bude reagovať s neprekonateľnou únavou. Koniec koncov, hladina glukózy v krvi sa prudko zvýši a potom dramaticky klesne. Telo a tak stres kvôli letu alebo výlet, a stále ho trápiš. Áno, chápem, že sa chcem hýčkať. Koniec koncov, ste takí nepríjemní, ste na ceste. A odmena v podobe prísady do pohára cappuccino tiež žiada tabuľku. Ale lepšie držte sa v ruke. Potom vám ďakujeme.

Áno, skoro som zabudol: to platí pre výrobky s náhradami cukru pod názvom inteligentného marketingu “bez cukru”. Tieto potraviny ovplyvňujú hladinu cukru v krvi rovnakým znepokojujúcim spôsobom ako bežný cukor.

6. Vyberte potraviny s najmenším množstvom chémie

Ako a čo jesť na ceste
anique / Flickr.com

Nebuďte leniví, naučte sa štítok toho, čo kupujete (ak je balený). Neodstraňujte všetky svoje zdravé jedlá kvôli výletom na služobnej ceste. Ak je zásoba u konca, je lepšie si objednať jedlo v kaviarni alebo v reštaurácii.

7. Zložte horčík v tabletách

To je vynikajúci liek na zápchu! A sú tak častými hosťami na výlete kvôli zmene vody. Telo naozaj spadne do stuporov. Dokonca aj keď dobre jedíte, trávenie sa môže spomaliť z jednej zmeny vo vode, pretože si musí zvyknúť na novú mikroflóru.

Navyše, horčíkové prípravky pomáhajú lepšie spať v noci. Uvoľňujú svaly. Ak často cestujete, viete, ako zle spieva v hoteloch na lôžkach iných ľudí. Preto Vám horčík príde a pomôže vám.

Dávkovanie – 300 mg horčíka denne pred spaním.

8. Uistite sa, že ste probiotiká na ceste

Probiotiká sú lieky s bifidobaktériami. Pomôžu vášmu tráviacemu systému rýchlo sa pohybovať v novom prostredí a tiež podporia vašu imunitu počas cesty. Ďalším bonusom je prevencia zápchy.

9. Nepoužívajte kávu a alkohol

Tieto nápoje výrazne zhoršia kvalitu vášho spánku a poškodia trávenie. Najmä ide o alkohol. Áno, znie to zvláštne. Koniec koncov, potom, čo ste popili pohár vína skôr, než usnete, usnete rýchlejšie. Ale kvalita tohto snu je oveľa horšia ako bez vína.

Navyše alkohol vážne podkopáva našu imunitu. A on potrebujeme podľa potreby na ceste bojovať proti neznámym baktériám a vírusom v neznámych podmienkach.

Pokiaľ ide o kávu, zlaté pravidlo neobsahuje kofeín po 14:00 (lepšie aj po 12:00). A pravidlo je pre život, nielen pre cestovanie.

10. Nakupujte potraviny iba v dôveryhodných miestach

Ako a čo jesť na ceste
Minyoung Choi / Flickr.com

Ak často navštevujete rovnaké miesta, potom určite máte veľa priateľov a obľúbené kaviarne, kde môžete mať dobrú a kvalitnú občerstvenie. Ak vás život hodí do rôznych častí sveta, nemáte takúto príležitosť.

Preto navrhujem nakupovať jedlo v sieťach slávnych svetových značiek alebo v drahých reštauráciách (niektoré letiská majú takéto).

Tieto siete nezahŕňajú spoločnosti McDonalds, Burger King a podobne. Nepotrebujete veľa prázdnych kalórií a bolesti v žalúdku presne po 30 minútach po jedle? Pokiaľ ide o drahé reštaurácie, často pripravujú skutočné jedlo z týchto produktov. A to je to, čo potrebujeme.

Áno, je to drahšie. Ale budete mať dostatok potravy dlhší čas, pokiaľ ide o saturáciu, a nebudete musieť míňať peniaze na antidiarrhoeals.

11. Ak nie sú kontrolované miesta, potom je lepšie mať nič vôbec

Áno, znie to zvláštne. Ale verte mi, človek bez jedla môže žiť 30 dní. A za deň alebo dva určite vydržte. Hlavnou vecou je piť čo najviac čistej vody a bylinkových čajov.

Nebojte sa, nebudete zomierať hladom. A ani hlad nebude silne cítiť. Skontroluje sa na seba! Naneštastie, ale je tu deň bez jedla, dokonca ani naozaj a chcem. Prichádza pochopenie toho, ako príliš veľa v normálnom živote veľa veľa. Ale ukázalo sa, že potrebujeme tak málo …

Fangled diéta typ 5: 2, 4: 3, a tak ďalej, založený na princípoch pôstu, dobyť svet míľovými krokmi. Vzhľadom k tomu, pôst opatrenie nie je zbavuje len telo od trávenia potravy a nekonečné nás zbavuje prebytočného tuku, ale tiež umožňuje telu prejsť na dôležitejšie úlohy – obnovu buniek a anti-aging a choroby.

Tak rýchlo pre zdravie. Príďte do cieľa – dohnite sa, ak chcete.

Tu sú niektoré jednoduché tipy. Dúfam, že vám pomôžu ľahko pohybovať po ceste, kamkoľvek idete.

Dobré zdravie pre vás!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 9 = 1