Čo plavec Michael Phelps jedá na raňajky, obed a večeru, aby sa udržal v poriadku

prídel

Pred súťažou v roku 2008 v Pekingu Phelps povedal, že spotreboval približne 12 000 kcal denne alebo 4 000 kcal na jedlo. Neskôr však pripustil, že trochu zveličil, ale skutočne veľa jedol.

Deň športovca začal s vaječnými sendvičmi, ktoré zahŕňali takmer všetky klasické plnivá, od niekoľkých druhov syrov a smaženej cibule až po majonézu. Potom šiel na palačinky s čokoládou, francúzskym toastom, cereáliami a päť vaječnou omeletu na doplnenie bielkovín.

Michaelova večera pozostávala z niekoľkých sendvičov so syrom a šunkou, trochou energetického nápoja a tabuľového cestoviny (asi 500 gramov).

Na večeru mohol celú jesť celú pizzu a pridať ďalších päť kilogramov cestovín.

Na olympijských hrách v roku 2008 dostal Phelpsovu stravu dostatok sily, aby získal osem zlatých medailí. V Rio sa trochu spomalil, ale objemy sú stále pôsobivé. Teraz jeho raňajky pozostávajú z šálky kávy, ovocia, veľkej dosky z ovsenej vločky a veľkej omelety so šunkou a syrom. Na obed môže jesť veľký sendvič s karbanátky (obľúbený sendvič Joe Tribbiani zo série “Priatelia”) a na večeru nechať niečo z obilnín, chudého mäsa a zeleniny.

výcvik

Kúpanie nespája toľko kalórií, ako napríklad beží, ale s jeho tréningovým programom, Phelps si môže dovoliť jesť toľko, koľko má rád. Vzdeláva 5-6 hodín takmer denne. Vo vrcholnej fáze svojho tréningu pláva v bazéne na 80 km za týždeň. Niekedy v jednom dni strávi dve tréningy. Michael nie je len plávať, ale vykonáva špeciálne cvičenia a využíva ďalšie vybavenie – lopaty, tréningové lopatky a plavecké dosky. Cvičenie s nimi zaťažuje zadok, nohy, brušné svaly a hornú časť tela.

Na tréning v bazéne sa posilnil tréning trikrát týždenne (v pondelok, stredu a piatok). Je pravda, že Phelps preferuje cvičenia s vlastnou váhou, ako sú pull-upy a push-up. Umožňujú vám rozvinúť svalovú silu a vytrvalosť, ale nerobia to veľké a nemotorné, ako cvičenie s mimoriadnou váhou (hrudný lis, mŕtvy pohyb a tak ďalej).

Mimochodom, Michael má profil v spoločnosti Instagram, takže sa zaregistrujte. 🙂

Wow! To bol ten, ktorý by som si vždy spomenul … Včera večer som chcel taký zlý! # last200fly #priestorná # 20 # 24 #usa #gettysport

Fotografie zverejnená Michaelom Phelpsom (@ m_phelps00)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 6 =