Najužitočnejšie a najnebezpečnejšie obilniny v našej strave

Výhody a poškodenie kaše

Kašeňová kaša je skoro perfektné prídavné jedlo a skvelé nezávislé jedlo, ktoré má bohatý súbor potrebných živín, vitamínov a stopových prvkov.

Výživný pór, poskytuje telo energiu na dlhé hodiny a dobre padá na žalúdok. So správnymi kulinárskymi zručnosťami a dostupnosťou receptúry môže byť každá kaša urobená ohromujúcou, ale bez nich sa ukáže ako viac ako jedlá vec, ktorú je možné ľahko pripraviť. Všetky chuťové chyby sa ľahko kompenzujú kombináciou kaše, mäsa, mlieka a ďalších prísad.

V niektorých prípadoch, spojené s chorobou, kaša sa stáva takmer jedinou potravou, ktorú človek môže konzumovať. Všetko je však v poriadku.

Rovnako ako iné veci okolo nás, ovsená kaša môže byť liekom i jedom.

Po dlhú dobu, jesť jednu kávu, budete s najväčšou pravdepodobnosťou stratiť svoje zdravie kvôli extrémnej menejcennosti stravy. Kasha ani z rôznych krúpov nemôže nahradiť všetky potraviny.

Okrem toho niektoré druhy obilnín a strukovín obsahujú látky, ktoré môžu mať negatívny vplyv na telo. Je veľmi dôležité vedieť, ktoré obilniny je možné konzumovať bez obmedzení a ktoré nie.

Z hľadiska dietetiky sú kaše veľmi vzdialené od ideálneho jedla. Základom väčšiny obilnín sú obilniny (okrem hrachu). V kríku je veľa škrobu. V tele sa škrob ľahko a rýchlo mení na glukózu, ktorá vstupuje do krvi. Nadbytočná glukóza sa rýchlo ukladá do tuku a je zvlášť nebezpečná pre ľudí s cukrovkou.

Glykemický index

Na označenie účinku potravy na hladinu cukru v krvi vedci predstavili glykemický index (GI) potravy. Čím je GI nižšia, tým výhodnejší je pre priemerného človeka. Výnimkou sú športovci, ktorí potrebujú výrobky s vysokým GI pre rýchle zotavenie počas súťaže a po ňom.

Glykemický index čistého glukózy je 100. V porovnaní s tým je stanovený GI všetkých ostatných produktov.

Glykemický index postavenie
10-40 Nízka (užitočný produkt)
41-70 Stredný (mierny produkt)
71-100 Vysoký (škodlivý produkt)

Glykemický index toho istého produktu sa líši v závislosti od regiónu, poveternostných podmienok počas rastu a ďalších ukazovateľov. Okrem toho môže GI výrazne zvýšiť pri použití prísad. Napríklad mlieko zvyšuje obilniny GI 3-4 krát. Účinok je tiež na formuláciu.

Tieto hodnoty sú priemerné, môžu sa líšiť pre konkrétny výrobok a platia len pre kvapky bez prísad.

Najlepšia kaše na glykemickom indexe:

ovsená kaša Glykemický index
Perlový jačmeň 20-30
hrášok 20-30
pohánka 50-55

Najhoršia kaša v glykemickom indexe:

ovsená kaša Glykemický index
ryža 50-70
krupica 65-80
kukurica 70-80

Proso a ovos kaša s HI v rozmedzí 40-65 sú približne v strednej poradí a môže byť pripísané ako užitočný a škodlivý z hľadiska GOP.

Veľké rozšírenie GI je dôsledkom predbežného ošetrenia produktu, rovnako ako rôznych druhov obilnín. Napríklad hnedá a divoká ryža má GI asi 50 a index bielej ryže spracovanej parou sa blíži 70.

Budeme bývať samostatne na krupici. Menej spracovania je užitočnejšie a manga je najlepším potvrdením toho. Zavedenie vedľajší produkt výroby pšeničnej múky, krupice, to má nielen vysoký GI a chudobné, pokiaľ ide o vitamíny a minerály, ale tiež bráni vstrebávaniu vitamínu D, vápnika a železa. Nevýhodou tohto druhu je oslabenie kostného tkaniva.

Drahšie exotické kultúry ako quinoa majú svoje výhody, pokiaľ ide o chemické zloženie, ale významný rozdiel v cene nemôže volať k dispozícii verejnosti tieto produkty, ale pretože sme nemali zahrnúť do rebríčka.

Proteíny a kalórie

Kashi je zdrojom nielen sacharidov, rastlinných vlákien, tukov, vitamínov a stopových prvkov, ale aj bielkovín. Rastlinné bielkoviny sú nižšie ako zvieratá, čo sa týka zloženia a stráviteľnosti aminokyselín, ale je stále užitočné a potrebné pre naše telo.

Medzi rozšírenými na území Ruska kultúry používané v kaštieli, neexistuje žiadny proteínový šampión.

V priemere obsahuje 100 gramov obilnín približne 10 gramov bielkovín.

Venujte zvláštnu pozornosť obr. Aj keď táto kultúra a veľmi populárne, ale obsah proteínu v surovom stave dáva takmer všetkých obilnín: 7 g proteínu na 100 g čistého ryže proti 9-11 g na 100 g iných obilnín.

Vo 100 g hrášku obsahuje asi 20 g bielkovín, a preto sa ostatné strukoviny často nazývajú náhradky mäsa.

Pri varení sa hmotnosť obilnín výrazne zvýši kvôli vode. Kalorický obsah všetkých hotových obilnín je približne rovnaký a je 100-140 kcal na 100 g.

Kaša je našou silou

Samozrejme, že neexistuje žiadna dokonalá kaša a nemôže byť. Teraz však obchody ponúkajú neuveriteľné množstvo obilnín, strukovín a iných plodín. Každý môže vytvoriť súbor optimálnych produktov pre seba na základe rozpočtu, preferencie chuti, cieľov a vhodného režimu stravovania.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4