RECEPTY: 6 neobvyklých jedál z multivárky

Multivark sa pred niekoľkými rokmi objavil v našich kuchyniach a rýchlo vyhral srdcia žien v domácnosti.

Samozrejme! Tlakový hrniec, parník a chlieb v jednom prístroji. Chceš variť, chceš mŕtvych tiel, chceš sa kuknúť, ale chceš variť pre pár. Pohodlné, užitočné a chutné.

Polievka alebo pilaf z multivarkára nikoho neprekvapí. Ale existujú jedlá, o ktorých ani neviete, že môžu byť v tomto “zázračnom hrnci” varené.

“Veľká babička” multivarka – ryžový sporák. Japonské ženy v nich kúpili ryžu už od päťdesiatych rokov 20. storočia a na konci 20. storočia mali sporáky na ryžu ďalšie funkcie – dusenie, vyprážanie, pečenie. Takže sa narodil multivark.

Výhody multivariačného:

  1. Hands free. Najdôležitejším a najdôležitejším plusom viacerých značiek je, že nemusíte stáť pri kachle. Pripravte produkty (umývanie, rezanie, atď.), Vložte ich do multivarkár, zapnite požadovaný režim a prečítajte si knihu. Ideálne pre tých, ktorí nemajú radi alebo nevedia variť.
  2. Šetrí čas. Väčšina multivoroys je vybavená funkciami oneskoreného štartu a údržby tepla. Večer je možné hodiť mlieko a ryžu a ráno sa prebudiť vôňou čerstvej ovocnej kaše. Buď karikatúra, ako láskavo nazývaná multivarková milenka na fórach, môže variť večeru pre váš príchod z práce. Navyše vďaka funkcii vykurovania nemusíte pokrm znovu ohrievať pokaždé, keď niekto z rodiny dostane hlad.
  3. Úspora energie. Maximálny výkon vykurovacieho média je od 500 do 1500 wattov. V dôsledku nižších tepelných strát spotrebuje oveľa menej energie ako elektrický sporák.
  4. Rozmanité menu. Moderné multivarki toľko programov (špičkové modely, spravidla viac ako 20), a radom manuálnych nastavení, ktoré si môžete pripraviť takmer akékoľvek jedlo, aj jogurt alebo kondenzované mlieko.
  5. Rovnaká chuť. Pri riadnom používaní sa pokrmy z multivariačného prístroja nijako nelíšia od pokrmov, ktoré sú varené na konvenčných sporákoch. Aby ste to dosiahli, musíte správne dávkovať ingrediencie a zvoliť režim pečenia.

Vyprážané kurča

Vyprážané kurča
Vyprážané kurča

Mnohí ľudia si myslia, že lahodné šťavnaté kuracie mäso so zlatou kôrkou môže byť varené iba v rúre. Ale v skutočnosti, ak máte dostatočne veľký (objem misy 5 litrov alebo viac) multivarki, nič nebráni tomu, aby ste pečené kura v ňom.

zloženie:
Kuracie mäso – 1 kus, s hmotnosťou 1,5-2 kg.
Soľ, korenie, bazalka a ďalšie korenie na chuť.

príprava

Mnohé ženy v domácnosti majú svoje vlastné “značkové” tajomstvá marinád pre kurča (s majonézou, medom, sójovou omáčkou, koňakom atď.). Môžete použiť ľubovoľný z nich, alebo môžete jednoducho strúpať jatočné telá s korením z vonkajšieho a vnútorného priestoru, pred praním.

Potom posielame kurča na misku multivarkára (vôbec nemazeme – kurací sám dá tuk). Dôležitý bod – dajte kuracie prsia dole. To umožní, aby sa šťava nahromadila z vonkajšej strany a odčerpala ju a namáčala mäso.

Potom zapnite režim “Pečenie”. Doba varenia závisí od modelu a výkonu multivark.

Navyše niektoré ženy v domácnosti prerušujú varenie v strede a dávajú kuracie mäso.

tvarohový koláč

tvarohový koláč
tvarohový koláč

Niektorí stavitelia veria, že maximálne množstvo, ktoré je možné vypaľovať v multivárni, je klasická sušienka a že sa ukáže, že je buď suché, alebo nie pečené zhora. V skutočnosti je príprava dezertov v multicarquet práve vecou zručnosti. Môžete dokonca pečať koláč.

zloženie:
Cookies (môže byť ovsená vňať) – 300 gr.
Krémový syr – 600 gr.
Maslo – 150 g.
Krémový tuk – 150 ml.
Vajcia – 3 kusy.
Cukor prášok – 100 gr.
Škrob – 10 g.
Soľ – ½ lyžičky.

príprava

Najprv musíte rozdrviť súbor cookie – pomocou mixéra alebo roštu. Výsledný “piesok” sa zmieša s roztaveným maslom. Zamiešame.

Tiež s maslom namazáme steny multicarkovej misy a zakryjeme ich papierom na pečenie. Zložte cesto von z pečiva. Dobre stlačil dort. Najlepšie je to s dreveným valčekom alebo “tolter” pre zemiaky. Pokúste sa vytvoriť na tortu malé “strany”.

Varenie syrový krém. Šľaha syr a cukrový prášok, až kým nebude hladká. Postupne pokračujeme v šľahanie, vkladáme vajcia (jeden po druhom), smotanu, soľ a škrob. Na chuť môžete tiež pridať vanilín alebo citrónovú kôru. Vyplňte výsledný krém koláčov v multivarke.

Varenie koláča zvyčajne v režime “Pečenie”.

Keď je koláč pečený, nechajte ho vychladnúť. Potom – vytiahnite z multivark. To je jednoduché z dôvodu pečenia papiera. Pripravte si cheesecake na niekoľko hodín v chladničke. Pred podávaním ju ozdobte čerstvými bobuľmi, džemom alebo sirupom.

taco

taco
taco

Takmer všetci milenci, ktorí majú multi-bar sú schopní variť pečené v nej. A čo tacos? Verte mi, nie je to ťažšie, ako rozdávať mäso.

Taco je mexická miska pozostávajúca z tortilly (tortilla z kukurice alebo pšenice) a mäsových a / alebo zeleninových zálivkov. Tu je spôsob, ako variť tacos s hovädzím mäsom v multivarke.

zloženie:
Hovädzie rebrá – 1,5 kg.
Tortilla – 4 ks.
Sójová omáčka – 0,8 lyžice.
Rice ocet – 6 lyžice. l.
Cesnak – 5 denticlov.
Trstinový cukor – 0,5 lyžice.
Sezamový olej – 2 polievkové lyžice. l.
Kinza – 2 lyžice. l.
Červená paprika – 1 lyžička.

príprava

Koren zázvoru je potrebné čistiť a rozdrviť spolu s mixérom spolu s cesnakom. Pridajte sójovú omáčku, trstinový cukor, ryžový ocot, sezamový olej a korenie.

Výsledná marináda sa naleje do misky multivarku a umiestnime tam rebrá. Zvoľte režim “Kalibrácia”. Je lepšie nastaviť čas varenia sami – 6-8 hodín. Môžete položiť jedlo a ísť do práce tak, aby sa na váš návrat hovädzie mäso pre tacos bol pripravený.

Keď sú rebrá dôkladne vyčnievané, musia trochu vychladnúť. Potom oddeľte mäso od kostí a nakrájajte. Potom položte mäso po častiach na tortillu (kúpte hotové), najprv rozdrviť čerstvý koriandr. Ak chcete ochutnať, môžete pridať viac zeleniny, rovnako ako nalejte sójovú sezamovú omáčku, zľava od prípravy rebier.

Bravčové rebrá

Bravčové rebrá
Bravčové rebrá

Každý človek miluje grilovanie, ale nie každý vie, že šťavnaté a krehké rebierkové rebrá môžu byť varené s multivarkou. Trvá dlhšie než grilovanie, ale stojí to za to.

zloženie:
Paprika – 3 lyžice. l.
Trstinový cukor – 2 polievkové lyžice. l.
Chilli paprička – ¼ lyžičky.
Bravčové rebrá – 1-1,5 kg.
Grilovaná omáčka – 200 g.
Soľ na chuť.

príprava

Rebrá by mali byť dostatočne malé, aby sa zmestili do misky multivarkára. Zmiešajte korenie (cukor, korenie, soľ) a nakrájajte ich rebrami. Potom umiestnite rebrá v multivarke (mäsitá strana von) a variť v režime “Quenching”, kým sa nestanú mäkké.

Ďalšie rebrá, tak sa ukázali ako mali, pošlite ich na pár minút do rúry. Dať ich na grile, pod ktorý kladie fólie sú ošetrené, zalejeme barbecue omáčkou a po dobu 10-15 minút, teraz domov “gril”.

Pečené zemiaky

Pečené zemiaky
Pečené zemiaky

Pečené zemiaky – jeho chuť je známa už od detstva. Samozrejme, nič nemôže nahradiť zemiaky pečené v ohni. Spálíte si ruky, všetko v popole, ale namáčate zemiaky do soli a jesť ako pochúťku. Pečené zemiaky z multivarku vám pripomenie túto chuť.

zloženie:
Zemiaky – 5-7 kusov.
Soľ, korenie a ďalšie korenie na chuť.

príprava

Na pečenie zemiakov v multivarke potrebujete fóliu. Mala by zabaliť predprané a sušené zemiaky. V tomto prípade môžete posypať fóliu rastlinným olejom a pridať korenie.

Potom posielame zemiaky na multivark a zvolíme režim pečenia. Doba varenia závisí od modelu multivarku a veľkosti zemiakov.

Creme brulee

Creme brulee
Creme brulee

Creme brulee je dezert z pudingu s karamelovou kôrkou. Pánky spravidla nemajú radi obťažovať karamelizáciou a inými kulinárskymi trikami. Ale s mnohorozmerným varením tento dezert je oveľa jednoduchšie.

zloženie:
Mastný (33-35%) krém – 500 ml.
Vajcia – 5 ks.
Cukor – ½ šálky.
Vanilka – 1 polievková lyžica. l.
Rajčiaci cukor – ¼ šálky.

príprava

Hlavnou výhodou multivarkerov pri príprave creme brulee je udržiavanie konštantnej nízkej teploty. Budeme používať multiwool ako vodný kúpeľ. Za týmto účelom je dno naliať multivarki trochu vody, nastavenie miska preparovaním (vrátane), na ktoré sa keramická platňa nastaviť vhodný priemer.

V samostatnej miske, šľahačka vajcia (potrebujeme iba žĺtky), smotana, cukor a vanilka. Potom túto zmes vylejeme na taniere v multivarke. Zapnite funkciu “Parné varenie” a variť puding po dobu 2-4 hodín, až kým sa zmes nezasvieti.

Potom vylejte výsledný krém na formy, ochlaďte trochu a pošlite ju niekoľko hodín v chladničke tak, aby konečne zamrzol. Pred podávaním by mal dezert pokropiť tenkou vrstvou trstinového cukru a pomocou špeciálnej zbraňacej pištole zahrejte cukor na karamelizáciu. Ak nemáte takú pištoľ, potom pečieme dezert v rúre, kým sa nevytvorí zlatá kôra.

Ako bolo povedané na začiatku, chuťové vlastnosti multi-riadu závisia od presnosti pomerov. Aby ste sa v nich nezmýlili, použite kulinársku kalkulačku Lifehacker.

A čo varenie v multivariačnej podobe? Zdieľajte svoje recepty v komentároch.

(cez: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 64 = 68