Co robić, jeśli wyplułeś naczynie

Nie wszystkie ostra papryka mają taką samą ostrość i wyraźnie przestrzegają przepisów bez zepsucia potraw, jest to dość trudne. Przed dodaniem określonej ilości pieprzu wycinam i wypróbowuję. W tym przypadku nie należy polegać na ostrości końcówki pieprzu, ponieważ w sadzonkach może być znacznie ostrzejszy.

Cóż, jeśli nie pieprz był ostry, ale co jeśli nie są wstępnie przetestowane na wizualny, ale był strasznie ostre danie i teraz beznadziejnie wadliwy? Lub, na przykład, można dojść do kraju dla miłośników pikantnych potraw i okazało się, że ich pojęcie nieco pikantne nie jest takie same (i często dokładnie to, co się dzieje).

W ogóle, co zrobić, jeśli naprawdę chcesz, aby spróbować egzotyczne danie, ale to pali się do łez, albo czekasz na gości, a nie dokładnie obliczyć nasilenie przygotowywanych posiłków?

Numer metody 1

W zależności od rodzaju danie, które można perepercili, można dodać jeden ze składników, aby zmniejszyć nasilenie. Na przykład, jeśli jest to zupa, dodaj więcej bulionu; jeśli to fasola lub danie pomidorowe, musisz dodać więcej ryżu.

Metoda nr 2

Mleko i produkty mleczne doskonale pomagają rozpalić ogień w ustach. Jeśli zjadłeś coś bardzo ostrego, lepiej nie pić go wodą lub piwem. Idealną opcją jest mleko. Jogurt i kwaśna śmietana, nawiasem mówiąc, również całkiem dobrze radzą sobie z tym problemem.

Numer metody 3

Niektórzy ludzie przysięgają, że pomaga łyżka masła orzechowego, więc jeśli masz możliwość, możesz spróbować skorzystać z orzeszków ziemnych, migdałów lub sezamu (tahini) pasta.

Metoda nr 4

Kwas jest innym sposobem na usunięcie ostrości. Ocet, cytryna, limonka – można użyć dowolnego kwasu, który nie wpłynie znacząco na smak potraw i nie zmieni.

Metoda nr 5

Cukier dobrze radzi sobie również z ostrością, szczególnie w połączeniu z kwasem. Jeśli jesteś przygotowany pikantny sos pomidorowy lub pikantne fasoli pomidor, łyżka cukru i tylko kropla octu wyraźnie nie zaszkodzi.

Chciałem też skupić się na pracy z ostrym pieprzem. Jeśli jest on pieczenie i ci podczas cięcia brudne ręce, a potem zapomniał o niej i dotknął twarzy lub oczu, skóry, umyć go najlepiej mleko. Zwłaszcza oczy! Podczas pracy z ostrą papryką lepiej jest nosić cienkie rękawiczki. Jeśli tak nie jest, to lepiej nałożyć na ręce warstwę oleju roślinnego, która nie pozwoli palącym się olejkom utrzymać się w ramionach.

Co do smaku, nie wiem, czy działa masło orzechowe, ale często korzystam z pozostałych czterech metod, więc mogę powiedzieć, że działa w 90% przypadków. Pozostałe 10% to niesamowita ilość papryki, której nie można skorygować żadnym kwasem, mlekiem lub cukrem.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 + = 23