10 vedeckých dôvodov mať mačku

Sú mäkké, nadýchané, hravé, majú luxusné chvosty a upokojujúce túžby. Dokonca aj fotografie alebo video s tesnením môžu okamžite zlepšiť vašu náladu! Ale spoločnosť Lifehaker našla niekoľko vážnejších dôvodov, aby sa čo najskôr stala spoluvlastníkom.

1. Srdce vám povie poďakovať

Mačka, ktorá sa stretne s vami doma a trpí na vašom kole vo večerných hodinách, je skvelý spôsob, ako znížiť hladinu denného stresu. A tam, kde je menej stresu, je menej stresu na srdce a krvné cievy.

Všeobecne platí, že nie je prekvapujúce, že riziko úmrtia na kardiovaskulárne choroby u majiteľov týchto chvostov je výrazne nižšie ako tie, ktoré si nemysleli, že majú mačku.

Áno, vedci sú dostatočne kategorizovaní: nazývajú sa akvizíciou šumivého beštiaVlastníctvo mačiek a riziko fatálnych kardiovaskulárnych ochorení. Výsledky z druhej národnej štúdie o následnej štúdii mortality v štúdii zameranej na štúdium zdravia a výživy Výborné strategické riešenie pre tých, ktorí sa obávajú zdravia srdca.

2. Svaly a kosti budú silnejšie

10 vedecky odôvodnených dôvodov na získanie mačky: Svaly a kosti budú silnejšie

Nie, nie, nemusíte mať na to vaše ruky veľkú Basiliu (alebo Murku). Silné svaly a kosti sú pripevnené ku každej mačke, dokonca aj k najjemnejšiemu a najplodnejšiemu. Potrebujete len pravidelne žehliť beštie, aby sa túril.

Tlmenie – to znie na frekvencii 20-140 Hz. Výskum dokazujeBiomechanická stimulačná liečba ako fyzikálna liečba artrogénnej venóznej insuficiencie , že frekvencie v rozmedzí 18-35 Hz zlepšujú pohyblivosť kĺbov a svalov po traume a sú taktiež schopné liečiť mikrotrauma a zabrániť svalovej atrofiiPrečo mačky trpia? . Toto sa nazýva biomechanická stimulačná liečba.

Vzali sme si mačiatko, získali sme zariadenie na efektívnu fyzioterapiu. A on, “zariadenie”, sa radujete.

3. Ak ste muž, budete mať viac ženských fanúšikov

Skutočnosť: ženy sú priťahovanéJe to oficiálne! Purring Puss Kočky vylepšujú mužov tažnú silu a vyvedie ich starostlivosť Fe-line strane! muži, ktorí majú domáce zvieratá. Viac ako 90% osamelých mladých dámov úprimne verí, že takí páni sú opatrnejší a zaujímavejší, ale preto, že súhlasia s väčšou ochotou sa stretnúť.

4. Vyučujete komunikačné schopnosti

10 dôvodov na získanie mačky: Vyučujete komunikačné zručnosti

Výskumníci z Missouri UniversityDeti s autizmom, ktoré žijú s domácimi zvieratami, sú viac asertívne zistilo, že deti s autizmom získali zručnosti v oblasti sociálnej interakcie lepšie, keby mali nejaké domáce zvieratá vrátane mačky.

V skutočnosti mačky vzbudzujú záujem o okolitých ľudí a zlepšujú svoje komunikačné zručnosti. Dobrý plán nie je len pre autistické deti, ale pre všetkých, ktorí trpia svojou vlastnou izoláciou a plachosťou.

5. Riziko infekcie sa zníži

Pes prešívaný pruhovaný pomáha posilniť imunitný systém detí. Najmä efektívne nastaviť ochranuOchorenia dýchacích ciest počas prvého roka života: účinok kontaktov s psom a mačkou z respiračných ochorení. Taktiež mačka v dome môže znížiť riziko gastroenteritídy u detí.

6. A nebude alergia

Prečo by ste mali mať mačku: Nebudete mať alergiu

Ak nemáte alergie na mačky, zviera vám pomôže úspešnejšie vydržať iné podnety. Toto spojenie je preukázanéÚčinky expozície alergénov a baktérií v ranom veku na recidivujúcu kašľa a atopiu u detí v meste . Aspoň na príklade detí. Čím aktívnejšie a častejšie dieťa prichádza do styku s purr, tým menej pravdepodobné, že bude mať alergiu alebo astmu.

7. Duševné zdravie sa zlepší

Pred niekoľkými rokmi si vypočul renomovanú britskú spoločnosť Cats ProtectionDomáce zvieratá a duševné zdravie viac ako 600 ľudí, medzi ktorými boli aj majitelia mačiek, a ľudia, ktorí nemajú vôbec žiadne domáce zvieratá. Niektorí respondenti trpeli všetkými druhmi duševných porúch.

Vedci analyzovali odpovede a dospeli k záveru: 87% tých, ktorí mali mačky, tvrdili, že domáce zvieratko s pruhovanými kvetmi má priaznivý vplyv na ich psychickú pohodu. A 76% dodalo, že mačka im pomáha lepšie zvládnuť každodenný stres.

8. Nebudete trpieť osamelosťou

Prečo by ste mali dostať mačku: Nebudete trpieť osamelosťou

Po celý život každý z nás zažíva obdobia osamelosti a sociálneho vylúčenia. Môžu byť prepojené napríklad s presťahovaním do neznámeho mesta alebo krajiny, stratou blízkych a priateľov. Výsledný pocit osamelosti je niekedy taký skvelý, že chcete odhodiť ruky.

Domáce domáce zviera je stvorenie, ktoré robí majiteľa organizovať svoj život: starať sa, kŕmiť, čistiť zásobník včas. A nakoniec človek cítiAko zviera pomáha spravovať depresiu vlastnú potrebu a naďalej žije bez ohľadu na to, čo.

9. Staňte sa múdrejší

Toto spojenie je nepriame, ale existuje. Štúdie potvrdzujúSte “psím človekom” alebo “mačkou?” Nový výskum zistil, že obe majú odlišné osobnostné rysy , že majitelia mačiek majú v priemere vyšší inteligenčný faktor ako majitelia psov. Navyše sú nezávislejšie, vyváženejší a majú hlboký vnútorný svet.

10. A budete spať lepšie

Prečo by ste mali dostať mačku: spíte lepšie

Ankety medzi pacientmi s poruchami spánku dávajú zvláštny výsledok: ak je zviera rovnaká mačka – je v spálni alebo dokonca v posteli, spánok sa stáva pokojnejším, hlbším a pokojným. Ukazuje to viac ako 40% respondentovSú domáce zvieratá v spálni problém? .

ako už bolo napísanéMali by vaše zvieratá s vami spať v posteli? Šťastné odpovede novej štúdie špecialista na spánok z kliniky Mayo Lois Krahn, mačka je podobná účinnému a absolútne neškodnému sedativa, ktoré možno predpísať skoro všetkým.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 1