15 Vykonajte príkazy ponuky pre každého používateľa systému Windows

V každej verzii systému Windows sa nachádza menu “Spustiť”, ktoré sa spúšťa kombináciou klávesov Win + R a je reťazec na zadávanie špeciálnych príkazov. Vďaka nim môžete otvoriť nastavenia systému Windows a oddiely oveľa rýchlejšie, ako s myšou. Jednoducho zadajte požadované kľúčové slovo do riadku a kliknite na tlačidlo OK alebo stlačte kláves Enter.

Existuje mnoho podobných tímov, ale väčšina z nich sa nikdy nebude hodiť. Preto spoločnosť Leifhacker zhromaždila iba také kľúčové slová, ktoré môžu byť užitočné pre maximálny počet používateľov. Nezabudnite na tie, ktoré sa vám zdajú správne.

1. ovládanie – Otvorí okno “Ovládací panel”.

Spustiť príkazy: ovládanie

2. . – Otvorí sa priečinok aktuálneho používateľa, ktorý ukladá osobné sťahovanie, obrázky, videá a ďalšie dokumenty.

Spustiť príkazy :.

3. .. – Otvorí sa oddiel na systémovom disku, ktorý obsahuje dokumenty všetkých používateľov počítača.

Spustiť príkazy: ..

4. appwiz.cpl – otvorí ponuku “Programy a funkcie”, kde môžete vidieť zoznam nainštalovaných aplikácií a odstrániť niektorý z nich.

Spustite príkazy: appwiz.cpl

5. msconfig – otvorí menu “Konfigurácia systému”. V tejto časti môžete zvoliť spustenie počítača (v normálnom alebo v núdzovom režime) a upravovať zoznam programov, ktoré sa spúšťajú automaticky pri spustení systému Windows.

Spustite príkazy: msconfig

6. devmgmt.msc alebo hdwwiz.cpl – otvorí “Device Manager” so zoznamom interných komponentov počítača a všetkého pripojeného zariadenia. Tu môžete skontrolovať fungovanie každého zariadenia a v prípade potreby aktualizovať ovládač.

Príkazy Run: devmgmt.msc alebo hdwwiz.cpl

7. powercfg.cpl – Otvorí ponuku s nastaveniami napájania. Tieto nastavenia ovplyvňujú výkon a životnosť batérií notebookov.

Príkazy spustiť: powercfg.cpl

8. diskmgmt.msc – otvorí ponuku “Správa diskov”. Tu môžete vidieť informácie o lokálnych diskoch a prerozdeľovať ich objem.

Príkazy Run: diskmgmt.msc

9. msinfo32 – otvorí menu “Systémové informácie”. Zobrazuje podrobné informácie o základnej doske, procesore, jednotke a ostatných súčastiach počítača.

Príkazy sa spúšťajú: msinfo32

10. netplwiz – otvorí ponuku “Používateľské kontá”, pomocou ktorej môžete nakonfigurovať profily ľudí pracujúcich s týmto počítačom.

Príkazy spustiť: netplwiz

11. OSK – Spustí klávesnicu na obrazovke. Môže sa to hodiť, ak prestane pracovať fyzická klávesnica alebo potrebujete vizuálne usporiadanie nového jazyka.

Príkazy spustiť: osk

12. services.msc – Otvorí menu správy systémových služieb. Tu môžete zakázať programy, ktoré bežia na pozadí a možno aj spomaliť počítač.

Príkazy Run: services.msc

13. cmd – Otvorí príkazové okno. Často sa používa na zmenu nastavení siete a iných systémov.

Príkazy spustiť: cmd

14. kontrolné priečinky – otvorí ponuku “Nastavenia prehľadávača”, v ktorej môžete nakonfigurovať zobrazenie a správanie priečinkov.

Príkazy Execute: ovládacie priečinky

15. ncpa.cpl – Otvorí menu “Sieťové pripojenia” s nastaveniami internetu a miestnej siete.

Príkazy spustiť: ncpa.cpl

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − = 73