Ako čistiť počítač od reklamy, odstrániť odpadky a urýchliť systém Windows

V prvých riadkoch chcem upozorniť, že v článku sú zvažované len tie najjednoduchšie a najdostupnejšie metódy, ktoré môžu aj deti reprodukovať v prípade potreby. Preto žiadam všetkých strmých hackerov, aby sa nerobili obavy a ušetrili cenné rady pre iný prípad.

Ako čistiť počítač od reklamy

Takže si nedávno kúpil úplne nový počítač alebo notebook. Neexistuje žiadny limit pre vašu radosť: programy sú spustené, hudobné hry, stránky sú otvorené. Malý čas však prechádza a z predchádzajúcej rýchlosti nie je žiadna stopa. Na prevzatie operačného systému trvá desať minút, niektoré reklamné okná sa objavujú kdekoľvek, nové programy sa na počítači objavujú sami, niektoré stránky prestávajú načítavať alebo vyzerajú nejako zvláštne.

Ak ste s týmito príznakmi oboznámení, diagnóza je jednoznačná: počítač je infikovaný adware. V snahe dosiahnuť zisk niektoré bezohľadné spoločnosti dodávajú svoje produkty celému radu rôznych reklamných modulov, ktoré sa správajú ako vírus na počítači obete. Súčasne nie sú vírusy v doslovnom zmysle slova, a preto prenikajú cez všetky bezpečnostné systémy.

Nezávislé odstránenie týchto škodlivých programov môže byť ťažké. Ich tvorcovia to úmyselne bránia a používajú rôzne sofistikované technológie na maskovanie a automatickú obnovu.

Existuje však vynikajúci nástroj, ktorý dokáže doslova za pár minút ušetriť z mnohých problémov. Volá sa AdwCleaner a je tu bezplatne distribuovaný.

Prevezmite a spustite službu AdwCleaner. Program nevyžaduje inštaláciu, preto jednoducho dvakrát kliknite na stiahnutý súbor.

Ako vyčistiť počítač od reklamy: spustite AdwCleaner

Po súhlasení s podmienkami používania sa toto okno zobrazí pred vami.

Ako čistiť počítač, aby sa nespomalil: skenovanie AdwCleaner

Kliknite na tlačidlo “Skenovať”. Po krátkom čakaní nástroj zobrazí výsledky vyhľadávania reklamných jednotiek v počítači. Upozorňujeme, že spoločnosť AdwCleaner dokáže lokalizovať a dezinfikovať nielen samostatné škodlivé nástroje, ale aj tie, ktoré parazitizujú v prehliadači. Napríklad nahradia úvodnú stránku, nastavia vyhľadávaciu službu, preukážu sponzorskú reklamu atď.

Ako čistiť počítač, aby sa nespomalil: správa AdwCleaner

Ak sa nechcete obťažovať analýzou všetkých záznamov dostupných v prehľade, stačí kliknúť na tlačidlo “Vyčistiť” a počkať, kým program dokončí svoju prácu. Stačí si všimnúť, že možno budete musieť zavrieť všetky programy a reštartovať počítač, takže uložte všetky potrebné údaje vopred.

Ihneď po reštarte by ste mali pocítiť zmeny. Ako sa zbaviť mnohých parazitov, váš počítač môže nakoniec voľne dýchať a začať pracovať ako nový. Nezabudnite vykonať vyššie uvedený postup z času na čas, aby ste udržali operačný systém v perfektnom stave.

AdwCleaner →

Ako čistiť počítač z odpadu

Okrem reklamy a spyware malware, počítač môže byť obmedzený banálny neporiadok operačného systému. V priebehu času môže systém Windows hromadiť veľa dočasných súborov, zvyšky vzdialených programov, duplikáty a iné odpadky.

Môžete sa ho zbaviť dvomi jednoduchými spôsobmi. Najskôr spustite zabudovaný systémový nástroj na čistenie pevného disku. Ak to chcete urobiť, zadajte do vyhľadávacieho panela ponuku Štart cleanmgr a kliknite na prvý výsledok.

Ako čistiť počítač z odpadkov: cleanmgr

Okno “Vyčistenie disku” sa zobrazí pred vami. Program vyhľadá nepotrebné súbory operačného systému a vyzve vás, aby ste ich odstránili. V ďalšom okne jednoducho začiarknite políčka všetkých položiek a kliknite na tlačidlo “Vymazať systémové súbory”. Po krátkom čakaní sa operačný systém uvoľní zo všetkých nahromadených dávok počas jeho prevádzky.

Ako čistiť počítač z odpadkov: čistenie disku

V niektorých prípadoch vyššie uvedené opatrenie nemusí stačiť. Potom by ste sa mali uchýliť k druhej metóde: použite populárny nástroj CCleaner. Stačí spustiť tento program a kliknúť na tlačidlo “Analýza”. CCleaner vám poskytne zoznam súborov a priečinkov, ktoré možno bezpečne odstrániť.

Ako čistiť počítač z odpadkov: CCleaner

Potom stačí kliknúť na tlačidlo “Vyčistenie”. Za niekoľko sekúnd bude váš operačný systém čistený z nečistôt, čo ho spomalilo. Vykonajte túto operáciu aspoň raz mesačne a váš počítač bude fungovať ako nový.

CCleaner →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 2