Ako nájsť hudbu z videa: 14 overených spôsobov

Ako nájsť hudbu z videa pomocou akéhokoľvek zariadenia

1. Pozrite sa na skladbu podľa slov na webe

Toto je najjednoduchší a najviditeľnejší spôsob, ako zistiť, ktorá hudba bola použitá vo videu. Určite ste ho začali hľadať. Ale ak nie, jednoducho skúste do prehliadača napísať pár slov zo skladby. Na vysvetlenie môžete pridať “skladbu”, “texty” alebo texty, ak ide o skladbu v cudzom jazyku.

2. Pozrite sa na soundtrack

Ako nájsť hudbu z videa: Pozrite sa na soundtrack

Ak hovoríme o filme, vždy sa môžete odvolávať na oficiálny soundtrack. Zvyčajne obsahuje všetky kompozície použité na obrázku. Stačí zadať názov filmu + OST alebo soundtrack pri vyhľadávaní. Problém môže byť odkazom na celý zoznam skladieb.

3. Skontrolujte popis a komentáre v službe YouTube

Takmer ľubovoľný klip, reklamu alebo príves na film nájdete na YouTube. Otvorte túto službu a vyhľadajte video podľa kľúčových slov. Potom skontrolujte jeho popis. Práve tu autori často uvádzajú hudbu, ktorú používajú. Ak chcete prejsť na popis pod videom, kliknite na položku “Viac”.

Ako nájsť hudbu z videa: skontrolujte popis a komentáre v službe YouTube

Ak skladba nie je uvedená v popise, skontrolujte komentáre k videu. Je možné, že jeden z používateľov sa už snažil zistiť názov skladby a požiadal autora o otázku. Ak sa nenachádza žiadna odpoveď, môžete sa opýtať sami seba.

4. Použite webovú službu Midomi

Táto webová služba vám pomôže zistiť, aký druh zvuku práve teraz. Ak to chcete urobiť, na hlavnej stránke stránky stačí kliknúť na mikrofón a umožniť počúvanie. V prípade toho istého YouTube môžete video spustiť na jednej karte prehliadača a Midomi v druhom.

Ako nájsť hudbu z videa. MIDO

Ak nie je k dispozícii žiadne video, pieseň môže byť spievaná, pískaná alebo naštvaná – Midomi sa pokúsi hádať.

Prejsť na Midomi →

5. Spusťte topánok Yandex.Music v Telegrame

Ak ste aktívnym používateľom telegramu, pridajte do obľúbenej hudobnej služby bot. Pripojte mikrofón do riadku odosielania správ a nechajte botku počúvať skladbu. Každá nájdená skladba je doplnená odkazom na “Yandex.Muzyku”.

Pridať bot “Yandex.Muzyki” →

6. Opýtajte sa bota v telegramu

Menej populárnou, ale celkom funkčnou možnosťou je Acknow bot. Je tiež celkom presná a rýchla, ale pre svoju prácu je potrebné sa prihlásiť k basuzickému kanálu. Sledovanie Acknow je doplnené o odkazy na Spotify a YouTube.

Pridať bot Acknow →

Ako obísť zámok telegramu →

7. Pozrite sa na zvukové nahrávky “VKontakte”

Či už ide o reklamu v televízii, klip alebo hudbu niekoho iného z filmu, vždy môžete zadať názov videa priamo pri hľadaní zvukových nahrávok “VKontakte”. V tomto probléme môže byť zvuková stopa z videa s označením umelca alebo len názov skladby s poznámkou, v ktorej bolo použité video.

8. Opýtajte sa špeciálnych skupín “VKontakte”

Napríklad tu a tu priamo na stenu môžete jednoducho umiestniť odkaz alebo pripojiť samotné video. Vaša správa bude zobrazená tisíckami užívateľov a existuje veľká pravdepodobnosť, že niekto bude môcť odpovedať.

Skúste to, najmä ak hľadáte niečo známu skladbu, ktorá nerozpozná špeciálne služby.

Ako nájsť hudbu z vášho videa pomocou smartphonu

1. Použite službu Vyhľadávanie zvuku Google v systéme Android

Ako nájsť hudbu z videa. Vyhľadávanie zvuku Google v systéme Android Ako nájsť hudbu z videa. Vyhľadávanie zvuku Google v systéme Android

Štandardný widget pre vyhľadávanie zvuku je k dispozícii spolu s aplikáciou Google. Pri prehrávaní videa zapnite prehliadku a váš problém sa vyrieši.

2. Požiadajte Siri o iOS

Pre majiteľov iPhone, keď sa pozeráte na video, požiadajte Siriho: “Ktorú pieseň sa hrá?” Alebo “Kto spieva?”.

3. Opýtajte sa “Alice”

Používatelia mobilného vyhľadávania “Yandex” môžu položiť otázku asistentovi, ktorý sa tiež naučil rozpoznať hudbu, ktorú dlho počúval. Stačí povedať: “Hádaj pieseň” alebo “Kto spieva?” – a nechať “Alice” počúvať nahrávku.

4. Spustite aplikáciu Shazam

Pomocou nástroja Shazam môžete nielen určiť meno a interpreta piesne, ale aj nájsť text a zistiť, kde je možné skladbu zakúpiť.

5. Alebo SoundHound

Ako nájsť hudbu z videa: Spustite SoundHound Ako nájsť hudbu z videa: Spustite SoundHound

Dobre známy analóg Shazam, ktorý dokáže rozpoznať dokonca aj spievanie pieseň. Každá skladba je doplnená informáciami o interprete a odkazom na nákup v službe Google Play.

Ako nájsť hudbu z videa pomocou počítača

1. Použite Shazam na macOS

Držitelia počítačov v systéme MacOS môžu používať službu oficiálnych aplikácií Shazam, ktorá je k dispozícii v aplikácii App Store. Stačí ho zapnúť pri sledovaní videa – a stopa, ak existuje v databáze, bude rozpoznaná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 85