Ako nájsť priateľov v každom veku

Jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu pri príležitosti priateľov

 1. Vždy zostaňte sami. Takže nebudete nikoho klamať, keď sa s nimi stretnete a nesklamete, keď vás poznajú lepšie.
 2. Premýšľajte o tom, čo si najviac oceňujete u ľudí a s kým budete ľahšie komunikovať. Majte to na pamäti pri hľadaní nových priateľov.
 3. Nenechajte sa ublížiť, neodsudzujte nových ľudí povestimi alebo prvým dojmom. Naučte sa človeku lepšie, len potom vyvodte závery.
 4. Priateľstvo je vzájomne prospešný vzťah. Ponúknite pomoc, keď vidíte, že človek potrebuje. Ak je to pravý priateľ, potom sa môžete na oplátku spoľahnúť.
 5. Buďte v kontakte s novými priateľmi: komunikujte na internete, vyjednávajte nové stretnutia, skúste diverzifikovať spoločné voľno. Ale nie je príliš vytrvalý. Ak vás niekto ignoruje, nezasahujte.
 6. Nebojte sa, ak vás nové známosti stratia. Možno ste sa stretli nie s ľuďmi, ktorých potrebujete, alebo ste sa dopustili chýb. Analyzujte skúsenosti a pokračujte v hľadaní.

Ako nájsť priateľov online

S rozširovaním internetu mnohí z nás začali tráviť viac času za monitorom a menej komunikovať naživo. To je fakt. Ale nie všetci tak jednoznačne. Sieť je len nástroj a každý ho používa svojou vlastnou cestou.

Internet možno považovať za útočisko zo skutočného sveta a silný prostriedok socializácie. Miesta a služby, o ktorých sa bude diskutovať neskôr, každý deň predstavujú obrovský počet ľudí. Dnes tu môžete začať priateľstvo.

Vyhľadajte priateľov v komunity online

On-line fóra, chat poslov, ako WhatsApp a Telegram, verejných stránok a skupín na serveri Facebook, “VKontakte”, “Spolužiaci” a ďalších sociálnych sieťach – vo všetkých oblastiach pre efektívne hľadanie nových známostí.

Stačí si vybrať správnu komunitu, v ktorej môžu byť pre vás zaujímavé, a jemne ich vyzývajte, aby ste sa zoznámili. Nič zložité.

Ak žijete v malom meste, vyhľadajte komunitu s geografiou. Vo veľkých sociálnych sieťach má takmer každá osada miestne skupiny ako “typický Bryansk” alebo “počul v Černigove”, kde môžete komunikovať s krajanmi. Ak chcete nájsť takúto skupinu, stačí do vyhľadávacieho servisu vložiť názov vašej dohody.

Keď nájdete komunitu, pozrite sa na jej popis, prečítajte si záznamy ostatných používateľov. Takže zistíte, ako sa tu datuje dátumové stretnutie. Častejšie účastníci priamo publikujú stručné informácie o sebe s návrhom na oboznámenie sa. V časti “VKontakte” sa tieto údaje zvyčajne posielajú správcom a tí, ktorí ich už umiestňujú pre ostatných účastníkov skupiny v mene odosielateľa. Môžete odpovedať na jednu z týchto publikácií alebo nechať svoju vlastnú.

Ako nájsť priateľov vo VC Ako nájsť priateľov online

Ak ste z veľkého mesta, má zmysel hľadať komunitu záujmov, bez odkazu na dohodu. Môže to byť diskusná miestnosť pre kino, verejný rybolov alebo fórum pre kulturistiku. Vyberte si to, čo je najbližšie k vám.

Hlavná vec je, že vaše mesto je skvelé a komunita je obľúbená. Potom medzi jeho publikum určite budú tvoji “susedia”.

V záujmových komunitách sú populárne takzvané zhromaždenia – masové stretnutia účastníkov pre známych a spoločné zábavy. Takéto podujatia organizujú samotní účastníci alebo administratíva. Ako príklad môžeme uviesť stretnutia užívateľov LiveLib, sociálnej platformy pre milovníkov kníh. Ale predtým, než idete na takúto udalosť, ukážte sa na súde. Zúčastnite sa diskusií, uveďte svoje publikácie – nechajte ich upozorniť a vziať ich.

Niektoré záujmové skupiny majú špeciálne sekcie na zoznamovanie. Napríklad na stránke humorného miesta Pikabu sa nachádza obľúbená pobočka “Dating League”. Účastníci z rôznych miest a krajín hovoria o sebe a ponúkajú stretnutie offline. Po bezplatnej registrácii môžete napísať osobe, ktorá vás zaujíma, alebo zverejniť svoj dotazník.

Ako nájsť priateľov na Pikabu

Vyhľadávajte priateľov prostredníctvom zoznamovacích služieb

Web je plný služieb navrhnutých špeciálne pre datovanie. Najčastejšie s ich pomocou hľadajú partnerov pre sex alebo romantické vzťahy, ale nič vám nebráni v tom, aby ste hľadali priateľov.

V tom istom Tinder, najväčšom on-line službe online, môžete ľahko nájsť osobu pre priateľskú komunikáciu. Po registrácii zreteľne uveďte vo svojom osobnom profile, že hľadáte spoločnosť, ktorá jednoducho chodí do kina, výstavy, koncertu alebo inú udalosť, ktorá sa javí ako vhodná. Je to dobrá pôda, aby sa spriatelili.

Aplikácia sa pripája k vášmu účtu Facebook a zobrazuje profily užívateľov, ktorí sú blízko k vám a sú relevantní pre vaše záujmy. Môžete anonymne označiť tých, ktorí sa vám páčia. To isté sa stane s vašou žiadosťou. Ak sa výber zhoduje, aplikácia o nich oboznámi a môžete začať korešpondenciu.

Existujú aj služby, ktoré sú naostrené len preto, aby našli priateľov. Nie sú tak populárne, ale sú úplne v súlade s vaším cieľom. Medzi také projekty – platformu pre nájdenie spolujazdec TourBar a priateľské datovania služby MyFriends.

Hľadať priateľov v online hrách

Ak ste nikdy nehrali hry pre viacerých hráčov, potom nemôžete podozrenie, aké silné sú sociálne väzby, ktoré vytvárajú medzi hráčmi. Vo virtuálnom svete nájdu nielen skutočných priateľov, ale aj budúcich manželov a manželky.

Hry ako Destiny, Overwatch a World of Warcraft vytvárajú situácie, v ktorých musíte komunikovať s cudzími ľuďmi. Spájate sily s ostatnými hráčmi na spoločné ciele a skúste spoločné dobrodružstvá. Za takýchto okolností je ľahké sa dostať blízko a nájsť spoločné témy pre rozhovor. Ak chcete, môžete pokračovať v komunikácii v reálnom svete.

Ako nájsť priateľov v online hrách

Ak ste online, nezabudnite na sieťovú etiketu

 1. Upravte svoj profil na internete. Odstráňte príspevky a obrázky, kvôli ktorému sa môžete zdať horšie, než naozaj je.
 2. Publikujte svoj profil pre budúcich priateľov, stručne opíšte svoje kvality, ciele známych a záujmov.
 3. Skúste písať kompetentne, používajte interpunkčné znamienka.
 4. Nezneužívajte emotikony, výkričníky a veľké písmená.
 5. Ak je to potrebné, nerozoberajte správu na niekoľko častí. Dokončiť myšlienku a potom poslať, aby nedošlo k podráždeniu partnera s tokom oznámenia.
 6. Vyhýbajte sa triviálnym poznámkam ako “Dobrý deň, ako sa máš?”.
 7. Neprisahajte.
 8. Nerozoberajte to.
 9. Nepoužívajte sa o drobnosti, rešpektujte názor partnera.
 10. Buďte zdvorilí.

Ak vaša komunikácia z virtuálneho sveta ide na skutočnú (a presne to, čo chcete, nie?), Určite nájdete tipy z nasledujúceho bodu.

Nájsť priateľov offline

Ak ste starý muž a nemáte rád všetky tieto virtuálne veci, môžete vždy nájsť zaujímavých ľudí v reálnom svete.

Pozrite sa na svojich priateľov v škole alebo v práci

Školy, univerzity a kancelárie sú miesta, kde začínajú noví známi. Ale keďže čítate tento článok, znamená to, že vo vašom prípade táto možnosť nefungovala.

Ak existujú ľudia v tíme, s ktorými nemáte odvahu robiť priateľov, ale nikto neberie iniciatívu, vezmite si to do vlastných rúk. Porozprávajte sa s vedúcim o spoločných aktivitách, ako napríklad túra po práci v protiprúde alebo baru. Tieto možnosti môžete jednoducho ponúknuť priamo svojim kolegom. Neformálne prostredie vytvorí predpoklady pre priateľské vzťahy.

Ak študujete alebo pracujete na diaľku alebo v tíme, nie sú ľudia v duchu, zostáva radikálnym spôsobom – zmeniť pracovisko alebo študovať. Pred rozhodujúcou akciou však skúste nasledujúcu možnosť.

Pozrite sa na priateľov v miestnych sekciách a záujmových kluboch

Ďalším spôsobom, ako vyhľadávať svojich priateľov, je zapísať sa do športovej sekcie. Je žiaduce vybrať tímový šport ako futbal, hokej alebo hádzanú. Prípadne môžete premýšľať o tanci.

Ak sa vám nepáči aktívne športy, pokúste sa nájsť klub pre vaše záujmy. Môže to byť inštitúcia, kde hrajú stolové hry alebo diskutujú o literatúre. Vyberte si na základe vašich záujmov: pomôže vám nájsť rovnako zmýšľajúcich ľudí. Adresy týchto klubov sú zvyčajne na internete.

Komunikujte naživo, nezabudnite na správanie

 1. Pred schôdzou premýšľajte o tom, ako tráviť čas čo najzaujímavejšie. Ponúknite svoje možnosti novým známym. Opýtajte sa, či majú nejaké návrhy.
 2. Nezostávajte neskoro na stretnutia: nikto nemôže rád čakať.
 3. Neporušujte osobný priestor človeka.
 4. Buďte otvorení novým miestam, aktivitám a cestovaniu.
 5. Používajte psychologické triky, aby ste boli spokojní s partnerom.

Dúfajme, že vám tieto tipy pomôžu nájsť nových priateľov. Budeme radi, ak zdieľate svoje skúsenosti.

Prečítajte si tiež

 1. Ako udržať priateľstvo zo vzdialenosti →
 2. Ako prestať byť plachý zo všetkých a všetko: 10 efektívnych metód →
 3. Ako sa zoznámiť s dievčaťom: 16 pracovných rád →
 4. Ako sa stretnúť s chlapcom: 10 dôveryhodných tipov pre rôzne dievčatá →
 5. 13 tipov pre osamelosť →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − 36 =