Ako nastaviť heslo systému BIOS na ochranu počítača

Heslo pre prihlásenie do systému Windows zabraňuje neprihláseným používateľom prihlásiť sa do používateľského konta. Nebráni však prístupu k nastaveniam systému BIOS, s ktorými môžete poškodiť počítač alebo jednoducho odomknúť prihlasovacie údaje systému Windows. Ak chcete zariadenie chrániť pred týmito problémami, nainštalujte do systému BIOS ďalšie heslo. Bude to trvať niekoľko minút.

Najskôr sa musíte dostať do ponuky systému BIOS. Ak to chcete urobiť, v prvých sekundách zapnutia počítača stlačte tlačidlo, kým sa nezobrazia nastavenia, špeciálny kľúč. Môže to byť F1, F2, F8 alebo Delete – v závislosti od výrobcu dosky. Zvyčajne sa po spustení počítača zobrazuje požadované tlačidlo v spodnej časti obrazovky.

Potom vyhľadajte nastavenia so slovom Password. Rozloženie a rozloženie oddielov systému BIOS sa líši v rôznych počítačoch, takže je potrebné nájsť potrebné možnosti sami. Najčastejšie je možné heslo zmeniť v sekcii Zabezpečenie. Možno, že na vašom počítači nie je inštalovaný klasický BIOS, ale grafický shell UEFI. V tomto prípade sa algoritmus akcií nelíši.

Ak nájdete nastavenie s názvom ako je heslo na nastavenie systému BIOS, použite ho na nastavenie hesla. Systém o to požiada, ak sa niekto pokúsi vstúpiť do systému BIOS.

heslo pre bios: zadanie hesla
httpshiriskumar.blogspot.com

Napíšte nové heslo niekde nezabudnite, alebo si dobre zapamätajte.

Verzia systému BIOS môže podporovať nie jeden, ale dva typy hesiel. V tomto prípade uvidíte nastavenia so slovami User Password a Administrator Password a môžete zadať niektoré z nich.

bios heslo: dva typy hesiel

Ak nainštalujete heslo administrátora, systém požiada o heslo iba pri vstupe do ponuky systému BIOS. Ak nechcete, aby mohli neoprávnené osoby zmeniť nastavenia, vyberte túto možnosť.

Ak nainštalujete používateľské heslo, žiadosť o heslo sa vždy zobrazí po spustení počítača (nezamieňajte ho s prihlasovacím heslom systému Windows). Táto možnosť nielen chráni nastavenia systému BIOS, ale tiež neumožňuje útočníkom používať flash disky na obnovenie hesla systému Windows a preinštalovanie operačného systému. Ak sa obávate o takéto zásahy, použite používateľské heslo.

Pri nastavovaní hesla vyhľadajte položku Uložiť a ukončiť v ponuke systému BIOS (zvyčajne sa začala klávesom F10), aby ste uložili zmeny a reštartovali počítač. Ak chcete v budúcnosti zakázať ochranu, znovu nájdite nastavenia hesla a namiesto novej kombinácie nechajte prázdny reťazec.

Heslo systému BIOS nezaručuje absolútnu bezpečnosť, ale výrazne komplikuje hackovanie. Ak chcete obnoviť túto ochranu, malý vodič bude musieť otvoriť kryt a vykopať do počítača.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 − = 24