Ako naťahovať topánky doma

Ako naťahovať kožené alebo semišové topánky

Ako roztiahnuť kožené topánky na veľkosť
xcook.info

Koža a semiš – pružné, pružné materiály, najmä pod vplyvom tepla.

 • Položte topánky do kúpeľa alebo umývadla a vylejte z vnútra s vriacou vodou. Stačí na pár sekúnd naplniť vnútornú časť výrobku a okamžite vyliatať horúcu vodu. Blotujte vlhkosť, počkajte, kým topánky trochu ochladia a postavte ich na nohy. Výhodne na ponožkách, aby ste sa nehořili.
 • Ak sa obávate o namočenie topánok, urobte to isté tým, že vložte každú topánku do vrecka tak, aby sa vriaca voda a podšívka nedotýkali.
 • Účinné nie je len vriaca voda, ale aj ľad. Dve balenia štvrťroku naplňte vodou, priviažte ju a vložte ju na kus v obuvi. Vložte konštrukciu do mrazničky a vyberte ju, keď je všetko úplne stuhnuté. Po podložke ľadu vyberte z topánok. Tento postup je vhodný pre silný nenáročný pár: žiadny materiál nevydržia skúšku za studena.
 • Navlhčite vnútorný povrch obuvi alkoholom alebo vodkou, naložte na pár a noste niekoľko hodín. Takýto účinok pomôže zmäkčiť materiál a zapadnúť do veľkosti nohy. Pamätajte však: alkohol je dosť agresívny, preto najprv skontrolujte stálosť farby na nenápadnej ploche.

Rovnaké metódy sú vhodné aj pre zimnú obuv s kožušinovou podšívkou. Jednoducho nevysušte silné vnútorné časti topánok alebo topánok. No, musíte starostlivo vysušiť svoje topánky.

Ako naťahovať topánky z umelej kože

Koženka sa nerozťahuje dobre a ľahko kazí: praskne a stráca svoj tvar. Je však príliš skoro strácať nádej. Existujú spôsoby naťahovania a také topánky.

 • Namažte vnútorný povrch topánok tukovým krémom alebo vazelínou. Počkajte 2-3 hodiny, aby sa zvlhčovacia maska ​​absorbovala do materiálu, a potom položte topánky a choďte po nej po dobu 20-40 minút.
 • Môžete skúsiť známu cestu s novinami. Mali by byť tesne zabalené do každej topánky a po opustení pary sušiť pri izbovej teplote. Pri čalúnení, nebuďte horliví, aby sa topánky nedeformovali. Nesnažte sa urýchliť proces sušenia pomocou batérie alebo sušiča vlasov: nadmerný tepelný vplyv môže poškodiť materiál.
 • Spôsob ako pre márnotratné alebo tých, ktorí potrebujú natiahnuť úzku topánku vysokých topánok. V obuvi vložte obal, nalejte do nej malé krupice a nalejte vodu na vrch. Zrno sa nafúkne a roztiahne pečiatku bez vašej účasti na 8-10 hodín.

Ako naťahovať lakované topánky

Ako naťahovať lakované topánky
st-fashiony.ru

Strešné lakované topánky sú ťažšie, pretože existuje riziko poškodenia vrchného náteru: môže dôjsť k prasknutiu a stratiť lesk. Bezbolestne zvýšiť topánky môžu byť, ak pod lakom mäkké a tenké kože (prírodné alebo umelé). Je váš pár práve taký? Potom k bodu!

 • Zmiešajte alkohol a vodu v pomere 2: 1, namočte ponožky roztokom. Teraz ich dajte, a na top – lisovanie topánky. Chôdza v topánkach by mala trvať asi hodinu alebo dve hodiny, kým nebudete sušiť ponožky.
 • Vazelína alebo krém ošetrujú vnútorný povrch topánky, pričom venujú osobitnú pozornosť hustým častiam: špičke a päte. Potom by ste mali topánky vložiť do topánok (ak ich máte) alebo ako obvykle nosiť topánky na tesné ponožky.

Ako naťahovať gumové topánky

Ako naťahovať gumové topánky
avrorra.com

Ak sú tvoji vodotesní priatelia vyrobení zo silnej klasickej gumy – bohužiaľ, akýmkoľvek spôsobom. Ak je z teraz rozšíreného polyvinylchloridu (PVC), je to jednoduchšie. Ak chcete skontrolovať materiál, dostatočné ihly alebo štetce a zapaľovače. Ohrejte kov a dotýkajte sa obuvi na nenápadnom mieste, jednoducho ich nepropichujte. Ak sa topánky začali roztaviť, potom PVC a topánky môžu byť natiahnuté.

Budete potrebovať:

 • niekoľko litrov vriacej vody,
 • hlboká nádrž s ľadovou vodou,
 • vlnené alebo froté ponožky,
 • vaše topánky a nohy.

Do gumových topánok nalejte vriacu vodu a počkajte 3-5 minút: materiál bude viditeľne mäkší. Nasaďte si pevné ponožky a presuňte panvu bližšie so studenou vodou. Vylejte vriacu vodu z topánok, rýchlo ich položte do uteráka, aby ste nemali namočené nohy a vložte ich na prsty. Vo vyhrievanom páre by ste mali byť tak hlúpi, ako je to možné, a chodiť po niekoľkých minútach. Nechajte topánky v studenej vode na hodinu a potom nezabudnite vyschnúť.

Týmto spôsobom sa zvýšia nielen gumové čižmy, ale aj ich prispôsobíte tvaru nohy. Je pravda, chodiť natiahnuté topánky by mali byť len deň alebo dva, keď topánky nakoniec tvrdnú.


Musíte často bojovať s tuhými topánkami? Máte svoje vlastné tajné metódy naťahovania topánok? Zdieľajte tipy v komentároch.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 + = 68