Ako presvedčiť každého: 9 bezproblémových recepcií

1. Použite silné slová

Presvedčivá reč sa skladá zo slov, ktoré vyvolávajú odpoveď. Táto metóda sa neustále používa v reklame.

Predstavte si, že musíte niekomu predať službu poistenia vozidla. Samozrejme, môžete povedať, že každý deň sa na cestách stali tisíce nehôd alebo nehôd. Ale je lepšie konštruovať túto vetu inak: “Každý deň zomierajú tisíce ľudí na cestách” alebo “Každý deň tisíce nehôd skončia smrťou.”

Smrť je silnejšie slovo ako náhoda.

2. Pokúste sa vyzerať slušne, ale nie arogantne

Príjemný vzhľad má, ale môže tiež slúžiť zlým službám. Toto nebezpečenstvo je nasledovné: človek oblečený lepšie ako ostatní, cíti silu a často sa začína správať zhovievavo. A odpudzuje to.

Pamätajte, že ten, ktorý sa pokúšate presvedčiť, je a priori vyšší ako vy: má právo povedať “nie”. Skúste sa vyzerať dobre, ale nezdá sa lepšie ako ostatné.

Ako presvedčiť osobu: Pokúste sa vyzerať slušne, ale nie arogantne

3. Zamerajte sa na budúcnosť

Po prvé, frázy ako “my” alebo “my to urobíme” zakotvujú v mysli človeka myšlienku, že to je naozaj sa stane. Po druhé, návrhy používajúce budúci čas mu dávajú dôveru, že budete dodržiavať sľub a nedávajte to.

Ale tu musíte poznať opatrenie. Nebuďte príliš narušujúci a nerobte rozhodnutie za iného. Lepšie sa sústrediť na príležitosti a pozitívne účinky tohto riešenia.

4. Vyberte príslušný komunikačný kanál

Ak chcete niekoho presvedčiť, musíte hovoriť pohodlne pre účastníka. Takže zistite presne, ako uprednostňuje komunikáciu: osobne, telefonicky alebo e-mailom. Takže zvyšujete jeho lojalitu a svoje šance na úspech.

5. Vyjadrite jazyk účastníka

Jednoduchá pravda: ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť, že dôverujú tým, ktorí sú ako oni, ktorí rozumejú. Preto je vaša úloha – prispôsobiť sa partnerovi. Nepoužíva žargón? Takže by ste nemali. Žiaruje? Musíte tiež prejaviť zmysel pre humor.

Toto pravidlo platí pre neverbálnu komunikáciu. Ak osoba aktívne gestikuje, musíte byť tiež nažive a otvorení. Ak si vyberie uzavreté pózy, stojí za to byť viac zdržanlivá.

Metóda pracuje aj so skupinou ľudí. Stačí zistiť, v akom spôsobe komunikácie diváci reagujú pozitívne.

6. Nezakrývajte svoju reč

Zakaždým, keď hovoríte “uh-ah” alebo “ah-ah”, stratíte dôveru partnera.

Pamätajte si: reč musí byť jasná a jasná.

Najlepšie spôsoby, ako to urobiť, je trénovať doma a premýšľať o svojich slovách ešte predtým, ako ich budete hovoriť.

7. Zvoľte správny čas

Ďalším kľúčom k úspechu v rozhovore je ten správny okamih. Ak to chcete urobiť, znova musíte študovať osobu, analyzovať jeho život a plán.

Napríklad veľa zaneprázdnených vedúcich pracovníkov je na začiatku týždňa zahltených prácou a v piatok sa už zdráhajú. Takže štvrtok by mohol byť najlepší čas na ich presvedčenie.

8. Opakujte myšlienky pre partnera

Jednoduchým opakovaním ukážete osobu, ktorú počúvate a rozumiete mu. Súčasne môžete vyjadriť svoju vlastnú pozíciu, napríklad povedať: “Ak správne chápem, považujete to za dôležité z dôvodu A a B. Počul som to a myslím, že C a D”. Fráza funguje perfektne a bez použitia abecedy.

9. Sredzhissiruyte svoje emócie

Nadšenie a vzrušenie by sa prirodzene mali rozvíjať počas rozhovoru. Okamžite zaútočíte na človeka a vrhnite naňho svoje emócie, môžete ho potlačiť alebo odtrhnúť.

Ako presvedčiť osobu: Sredzhissiruyte ich emócie

Je lepšie začať dialóg o optimistickom, ale uvoľnenom postoji a až potom sa postupne dostávajú do detailov, ukazujú čoraz viac vzrušenia a nadšenia pre túto myšlienku. Takže budete vyzerať prirodzene a budete môcť infikovať svojho spoločníka so svojimi skúsenosťami.


Pokiaľ ide o ďalšie tajomstvá presviedčania, Layfhaker povedal v týchto článkoch:

  • 7 spôsobov, ako ovplyvniť niekoho →
  • Umenie presvedčiť: 7 tajomstvo špecialistu na rokovania a prepustenie rukojemníkov →
  • Ako argumentovať partnera: Blaise Pascal o umení presvedčiť →
  • VIDEO: Tajomstvo presviedčania →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

69 + = 78