Ako sa zbaviť kocoviny: vyčerpávajúci sprievodca

Začnime so smutnou pravdou: jediným spôsobom, ako sa vyhnúť kocovine, nie je opiť sa. Chápeme však, že už je neskoro. Preto, prvý pomoc v núdzi bojovať proti kocovine, a potom – poradenstvo pre budúcnosť.

Ako sa zbaviť kocoviny

Kocovina je v skutočnosti otravouOkrem Hangov . Sme otrávený produktmi rozkladu etanolu a tieto produkty sú už v našej krvi, takže celý organizmus je horečnatý a nielen žalúdok. Bohužiaľ, aby ste získali acetaldehyd (hlavný jed po búrlivom večeri), to trvá určitý čas. Neexistujú žiadne prostriedky, ktoré by odstránili kocovinu “ako ruku”, ale môžeme zmierniť príznaky.

Obnovte rovnováhu tekutín

Ako sa zbaviť kocoviny: Obnovte rovnováhu tekutín

Etanol má diuretický účinok, to znamená, že odstraňuje tekutinu z tela. Bez vody sa telo zbaví produktov rozpadu etanolu pomalšie, to znamená, že kocovina trvá dlhšie. Pri akejkoľvek otravy je potrebné piť veľa malých dúšok, pri zavesení je potrebné urobiť alebo urobiť ako.

Chápeme, že je to ťažké, ale musíme sa pokúsiť, po druhom šálku čaju to bude lepšie. Vyskúšajte najlepšie riešenia na rehydratáciu (napríklad v lekárni) alebo minerálnu vodu. Ak sa však nepôstne, začnite so sladkým čajom alebo paradajkovou šťavou alebo dokonca zapečte. Ale káva nepomôže.

Vyskúšajte čaj s medom

Neexistuje ani sto percent dôkazov, že med pomôžeLiečba kocoviny , ale s týmito finančnými prostriedkami z kocoviny je vždy toto: Nikdy neviete, čo to uľahčuje. Ak nie je žiadna alergia, med je dobrý prírodný prostriedok s množstvom prospešných vlastností.

Pijte sorbenty

Črevné sorbenty sa samozrejme mali opiť pred kocovinou, ale odstrániť jed z tela by mali byť dostupné všetkými dostupnými spôsobmi. Je lepšie uprednostňovať nie dobré staré uhlie, ale moderné prostriedky, pretože prehltávanie 10-20 tabliet uhoľného kocka je pochybným šťastím.

Piť ovocné šťavy a vývary

Toto nie je univerzálna liečba, ale taká tekutá diéta pomáha zmierniť nepríjemné príznaky a fruktóza z džúsu dodáva energiu.

Pijte špeciálny nápoj

Ak je vedľa teba osoba, ktorá môže pomôcť, dajte mu tento recept a požiadajte ho, aby variť. Pri trepaní nemiešajte šťavy s korením. Ale nápoj, vychovaný s starostlivými rukami, sa rýchlo postavil na nohy.

Nedotýkajte sa

Ako sa zbaviť kocoviny: Nepoužívajte
atkritka.com

Nová dávka alkoholu je dodatočnou záťažou. V tele a tak plné výrobkov na rozklad alkoholu, pivo alebo iné nápoje budú len zložité.

Ak alkohol pôsobí, zdá sa vám, že sa to zjednodušilo. Ale alkohol “pre staré droždie” je rýchlo spracovaný, pretože pečeň už pridelila mnohé enzýmy, aby rozdelila poslednú časť. Takže otravy budú silnejšie.

spánok

Zvyčajná kocovina prechádza 24 hodín. Potrebujú len prežiť. Najpohodlnejšie je to urobiť vo sne.

Urobte lieky proti bolesti

Ak sa hlava rozpadne, takže nemôžete dokonca spať, pite lieky proti bolestiHangover lieči . Áno, paracetamol a ibuprofén majú zlý účinok na žalúdok a pečeň, čo je už zlé. Ale čo robiť, niekedy musíte urobiť ťažkú ​​voľbu. Použite len tie lieky, ktoré ste predtým skúšali: musíte mať istotu, že s nimi máte normálny vzťah.

Prejdite sa

Aspoň pre dom. Pohyb pomáha odvrátiť pozornosť a na čerstvom vzduchu je ľahšie odstrániť produkty rozkladu z krvi dýchaním.

Čo robiť, keď je kocovina veľmi zlá

Otravy alkoholom môžu viesť nielen k bolestivému ránu. Niekedy vyvoláva vážnejšie stavy, až po mŕtvicu alebo srdcový záchvat. Preto vyhľadajte núdzovú starostlivosťkocoviny :

 1. Ťažká bolesť hlavy.
 2. Bolesť za hrudnou kosťou, ktorá sa môže dať ľavej ruke.
 3. Časté palpitácie.
 4. Blednite do modrej.
 5. Zníženie telesnej teploty.
 6. Vracanie, ktoré nezastaví a nedáva nápoj (všetko sa vráti hneď).
 7. Zmätok (je ťažké odpovedať na otázky, nie je jasné, kde ste).

Ako dobre vyzerať aj s kocovinou

Ako sa zbaviť kocoviny a vyzeráte normálne

Takže už môžete držať hlavu rovno. Je čas, aby ste sa snažili a dostali sa do zrkadla, vystrašili sa a vyriešili ste sa.

 1. Nechajte ďalšie sklo. Voda, len voda. Po prvé, nie všetky vyvrcholenie skončilo. Po druhé, vyzeráš tak zle, pretože koža nemá dostatok vody. Vpred.
 2. Umyte a ohoñte. Najmä ak sa po návrate domov nemáte silu alebo problémy s koordináciou neumožnili vykonať hygienické postupy.
 3. Vezmite si kúpeľ. Liehajte 20 minút v teplom kúpeli s morskou soľou – bezcenné.
 4. Vytvorte masku z ovsených vločiek alebo použite hotový drôt. Je potrebné odstrániť odumreté kožné bunky a mierne zvýšiť krvný obeh.
 5. Vytvorte kompresiu zeleného čaju. Sáčky vareného čaju sú dobrým prostriedkom pre vrecká pod očami.
 6. Urobte jednoduchý make-up. Kľúčové slovo je jednoduché. Tón tváre hladký transparentný znamená, bez sculpting. Pre make-up očí je dosť jatočné telá, lebo pery – lesk.

Čo nesmie vystrašiť okoloidúcich s ich pohľadom na kocovinu →

Ako sa zbaviť výparov

Ako sa zbaviť kocoviny a dymu

Čerstvý zápach alkoholu môže byť skrytý bežným čistením zubov a dôkladným opláchnutím úst. Dokonca aj jednoduchá žuvačka a šálka silnej kávy vyčistia ústa a odstránia zápach alkoholu.

Pestár, ktorý spôsobuje produkty rozkladu etanolu, sa jednoducho nevzdáva, pretože tie isté produkty rozdeľujú celé telo naraz. Stále budete musieť vyčistiť zuby, ale to nestačí, musíte urobiť niečo iné:

 1. Pite čistú vodu. Veľké množstvo vody spôsobuje diuretický účinok a spolu s močom produkty alkoholu rozpadnú. Zároveň sa zníži nepríjemný zápach. V skutočnosti sme oplachovali.
 2. Vydajte sprchu. Z kože je potrebné umyť všetko, čo už bolo pridelené pot.
 3. Raňajky s bielkovinovým pokrmom: mäso, vajcia, nízkotučný tvaroh. To pomôže pečeni rýchlo spracovať pozostatky etanolu.
 4. Raňajky by mali byť s korenistými korením. Dokonca aj mierne zrýchlenie metabolických procesov, ktoré spôsobia korenie, skráti čas “zvetrávania” výparov z tela.
 5. Používajte lieky s kyselinou jantárovou. Mnohé nápravné opatrenia na kocovinu obsahujú túto zložku. A hoci zo skutočne nepríjemných pocitov to pomôže trochu, rovnako s vôňou to bude jednoduchšie.

Ako sa vyrovnať s vôňou alkoholu a dymu →

Čo robiť, aby sa zabránilo opakovaniu kocoviny

S najväčšou pravdepodobnosťou ste teraz pripravení prisahať, že už nikdy a za nič. Ale naposledy to bolo rovnaké. Preto keď prídete k sebe, stačí študovať tému a prevziať zodpovednosť za to, čo, kedy a ako pijete.

Ako si vybrať alkohol

Ako sa zbaviť kocoviny: Ako si vybrať alkohol

Alkohol je smrteľný, najmä ak je to falošný alkohol. Otrava s metylalkoholom, ktorú nemožno odhaliť vo fľaši pomocou improvizovaných metód, vedie každoročne k desiatkam úmrtí. Pri nákupe alkoholu sa vždy pozrite na:

 1. Miesto nákupu. Žiadne pochybné stánky a doručenie taxíkom.
 2. Cena. Dobré nápoje nemôžu byť lacné. Je lepšie stratiť peniaze ako zdravie.
 3. Packaging. Tesne uzavretý korok, krk s dávkovačom, dobrý štítkový papier sú znaky kvalitného alkoholu. Mnohí výrobcovia môžu študovať obaly na webe a porovnať ich s tým, čo sa predáva v obchode.
 4. Známka spotrebnej dane. Pravý alkohol môžete skontrolovať pomocou čísel na pečiatke pomocou špeciálnej služby.

Ako si vybrať alkohol →

Čo robiť pred tým, ako sa priblížite k stolu

Ako sa zbaviť kocoviny: Čo robiť pred tým, ako sa priblížite k stolu

Akékoľvek kocoviny sa začnú dlho predtým, než pijete prvý pohár. Aby ste nepoužívali prebytok a nepokúšali sa, musíte stráviť rekreačný prípravok organizmu na alkoholové šoky:

 1. Zahrejte pred stranou. Napríklad urobte cvičenia alebo choďte do telocvične. Cvičenie pomáha bojovať proti účinkom alkoholu.
 2. Husté k jedlu. Mastné jedlo zabraňuje vstrebávaniu alkoholu do krvi.
 3. Piť lieky, ktoré pomôžu prepracovať alkohol. Sú to črevné sorbenty ako aktívne uhlie (moderné analógy nepracujú horšie a potrebujú menej na pitie) a suché kvasinky, ktoré pomáhajú rozložiť alkohol.

Ako piť a nenechať sa opiť →

Čo robiť počas party

Ako sa zbaviť kocoviny: Čo robiť počas party

Keď pijete, máte už šancu, aby ste príznaky kocoviny slabšie. Otázkou je, ako piť:

 1. Nezabudnite jesť a vybrať výživné jedlo.
 2. Piť nielen alkohol, ale aj šťavy a vodu. Bolest z kocoviny sa vyskytuje v dôsledku dehydratácie, takže preniká bunkami kvapalinou. Len soda: bubliny zvýšia intoxikáciu. To sa týka samotných alkoholických nápojov. Takže sa neopierajte o šampanské.
 3. Nemiešajte nápoje. V skutočnosti nezáleží na tom, koľko rôznych druhov alkoholu sme zmiešali a čo sme najprv napili, a potom čo. Náš stav je ovplyvnený iba celkovým množstvom alkoholu, ale vzhľadom na rozdiel v sile a vkusoch je ľahké sa stratiť v pocitoch a vyriešiť.
 4. Tanec. Nevieš ako? Choďte na prechádzku. Najdôležitejšie je pohybovať sa viac, aby ste trochu trochu stál alebo aspoň ovládali sami seba: ak nohy nedržia a steny sa prehĺbia, určite stačí.

Pravda a mýty o alkohole →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 + = 61