Ako sa zbaviť škytavka rýchlo a ľahko

Príčiny šikanovania

Stres, hypotermia, prejedanie alebo zneužívanie alkoholu môžu vyvolať nedobrovoľné kontrakcie bránice. Pri každom spazme je vzduch vytiahnutý z pľúc, vystupuje cez hrtan a ublíži hlasitému chink a epiglottis. Toto generuje charakteristický zvuk. Toto je štikút.

Príčiny šikanovania
medicalnewstoday.com

Existuje tisíc a jeden prostriedok na škytavku: pre vás sme získali najzaujímavejšie.

Ako sa zbaviť štiknutia rýchlo

Stlačte na koreň jazyka

Dotknite sa prstov na základňu jazyka, akoby ste sa pokúšali vyvolať zvracanie. Spazmus pažeráka zastaví kontrakcie membrány. Nepríjemné, ale účinné.

Jedzte niečo neobvyklé

Kladený na plátok citróna jazyka, prehltne lyžicu cukru, soľ lízať: náhly hit v žalúdku s ostrú chuť výrobku (kyslá, horká, sladká, slaná) vyvolávajú sekréciu žalúdočných štiav a odviesť telo pred škytavku. Účinnosť tejto metódy opakovane potvrdili vedci, ale mechanizmus nebol úplne pochopený.

Ako sa zbaviť štiknutia s citrónom
allfunintheworld.com

Pripravte sa na ponor

Zapojte si uši palcom oboch rúk. Zatvorte dutiny nosa s malými prstami. Zatvorte oči a pokryte ich zvyšnými prstami. Zhlboka sa nadýchnite a zadržte si dych čo najdlhšie. Po takom cvičení často začnete výrazne dýchať. Týmto sa otvorí membrána a zastaví sa kopírovanie.

Ako sa vedieť zbaviť štiknutia vedecky

Napiť vodu so zovretými ušami

Metóda je jednoduchá a prístupná a lekári dokazujú svoju účinnosť čas od času už takmer 40 rokov. Vezmite veľkú sklenenú (400 ml) studenú vodu, hodte do nej trubičku a položte ju na stôl (alebo ju nechajte držať priateľa). Pripojte svoje uši prstami, aby ste nič nepočuli a pomaly piť všetku vodu cez slamku. Na konci procedúry musí škytavka zlyhať – ako to hovoria vedci a prakticiGoldstein R. Jednoduchá metóda na liečenie štiknutia. .

Vylepte jazyk

Vynález tohto spôsobu sa pripisuje Sir Williamovi Oslerovi, ale hovorí sa, že bol známy už dávno pred 19. storočímPetroianu G.A. Liečba jedinca. . Zbaviť čkanie, vyplaziť jazyk tak ďaleko, ako je to možné (pokiaľ možno nedošlo k tomu na verejnosti, ak sa tak odvážne ako Einstein), a za vernosť, prstami opatrne ho dole a von.

Ako sa zbaviť čkanie: vyčistite jazyk
mirfactov.com

Vykonajte rektálnu masáž

Bez ohľadu na to, ako sa autor zaráža pri písaní týchto riadkov, veda je veda. Lekári lekárskeho centra Bnei Zion (Haifa, Izrael) takto vyliečili 60-ročného pacienta so škytavomOdeh M., Bassan H., Oliven A. Ukončenie nepokojného štiknutia s digitálnou rektálnou masážou. . Neskôr boli informácie potvrdené: sedem zo siedmich ľudí prestane po takejto liečbe utiecť. A jeho autori získali cenu Shnobel Víťazi Nobelovej ceny Ig®. v roku 2006.

Ako sa zbaviť štiknutia neobvykle

Argumentovať za peniaze

Chcete pomôcť priateľovi zo šľaky? Ponúknite dohodu: vložte účet na stôl a povedzte trpiacemu, že ak znova začne štiknúť ďalšiu minútu, jeho peniaze. Osoba sa bude sústrediť na uzatváranie bránice a s najväčšou pravdepodobnosťou sa hiccup zastaví. Avšak, len v prípade, nemusíte klásť veľké denominácie na pult.

Prepnite pozornosť

V pohári s vodou, hodiť špáradlo a starostlivo sa pozrieť na to, kým nedokončíte kvapalinu. Štúdium každého milimetra jedinečnej štruktúry stromu vás zabudne na škytavku.

Použite starú africkú metódu

Na jednej strane mokrý pás papiera a lepidlo na čele krytu. Je to jednoduché a nie sú potrebné žiadne tance s tamburínom.

Ako sa zbaviť škytavka: stará africká metóda

Ak nebola použitá žiadna z týchto metód, nebojte sa: za normálnych podmienok bude štikanie samo o sebe odísť za 20 až 30 minút. Ak škytavka trvá viac ako 48 hodín, je to príležitosť konzultovať s lekárom!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 − 64 =