Ako sa zbaviť švábov rýchlo, jednoducho, navždy

Ako pochopiť, že v byte mali šváby

 1. Čierne bodky. Ak sa na miskách objavili malé tmavé gule, kuchynské police, tapety, bohužiaľ, zostali šváby. Takto vyzerajú produkty ich vitálnej činnosti.
 2. Zvláštny zápach.
 3. Murovanie s vajcami v rohoch a štrbinách. Ak ich nájdete, môžete byť samozrejme radi, že váš byt oficiálne získal štatút “šváb-priateľov”, ale to znamená, že hmyz bude musieť byť stiahnutý dvakrát. Po prvé, bude zničený hlavný počet škodcov, potom vyliahnuté potomstvo.
 4. Osobné stretnutie. Šváby – zvedavý a spoločenský, pretože ak nechcete dávať pozor na poplach zvony zhora, skôr či neskôr prídu do kontaktu. Najčastejšie sú v domoch vysadené čierne (dĺžka až 3 cm, kuchyňa) alebo červené (až 1,3 cm dlhé, šváby) šváby.

Prečo prišli k vám

 1. Máte veľa chutných jedál. Šváb taky miluje jesť. Iba vtedy, keď jedete pred počítačom sendviče, sú spokojní s malými: zvyšné drobky. A majú dostatočne otvorené vrecia na odpadky alebo pohánky rozptýlené v kuchyni.
 2. Máte k dispozícii veľa vody. Máte dobrú večeru. Vzhľadom k tomu, kaluže u drezu a unikajúci sprchový kút príde vhod.
 3. Potraviny a voda sú veľa pre vašich susedov. Bez ohľadu na to, ako tvrdo sa pokúšate zničiť škodcov, všetko úsilie sa môže prelomiť tvrdohlavosť vašich špinavých susedov. Ak s nimi nemôžete súhlasiť, stačí, aby ste uzatvorili vlastný dom: odstránili trhliny a trhliny.
Ako sa zbaviť švábov
womanadvice.ru

Účinné prostriedky z švábov

Ľudové metódy

Boritá kyselina pre šváby je najsilnejší jed. Vstup do tráviaceho traktu hmyzu ovplyvňuje jeho nervový systém. Šváb ochromuje a zanikne z udušenia. Najlepšie je používať kyselinu boritú v prášku, ktorú je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni.

 • Uvoľnite prášok pozdĺž švábov: pozdĺž soklov, v miestach zalievania (WC, umývadlo, sprcha). Usadí sa na nohách hmyzu a keď šváb začne ich čistiť, padne do žalúdka.
 • Vytvorte vynikajúcu návnadu: zmiešajte zemiaky, vaječný žĺtok, cukor alebo múku s kyselinou boritou a vyveďte výslednú hmotnosť guľôčok. Umiestnite ich všade tam, kde môže bežať mrština.

Amoniakálny alkohol má silný zápach, že šváby sa nepáči. Preto majú tendenciu opustiť priestory liečené touto látkou rýchlejšie. Ak chcete zbaviť švábov, pridajte do vody vodu amoniaku na umývanie podláh, políc, stien a stropov.

Zmrazenie. Šváby sú chladnokrvné bytosti. Zastavujú násobenie a oslabujú pri teplotách nižších ako +7 ° C. Táto metóda sa však bude uplatňovať iba v zime, najlepšie v tvrdých mrazoch. Stačí len nechať okná otvorené na jeden deň (alebo lepšie pre dva). Je potrebné, aby všetky priestory boli zmrazené na -10 až 15 ° C.

pasca pomôže, ak šváby nie sú toľko. Môže to byť doma. Otrite široko dúhovú nádobu, hlbokú sklovinu alebo sklenenú misku zvnútra olejom, mastnotou alebo vazelínou a na dne rozdrviť návnadu: sušienky, chlieb, cukor. Hmyz dosiahne vôňu chutných a potom sa nebudú môcť dostať von. Ako nebezpečný kontajner môžete tiež použiť plastovú fľašu: narežte krk a otočením ju vložte späť ako lievik.

Nechajte pasca na noc v kuchyni alebo v kúpeľni a ráno nezabudnite zničiť škodcov. Môžu sa nalievať s vriacou vodou alebo postriekať insekticídom.

chemikálie

Trh je bohatý rôznymi špecializovanými prostriedkami: od sprejov a kriedov po nanotechnologické lampy a pasce. Hlavná vec pri práci s týmito vecami – pozorne dodržujte pokyny a nezabudnite na rukavice a ochrannú masku.

Ako sa zbaviť švábov navždy

Ak bývate v súkromnom dome, bude to stačiť raz dôkladne jed hmyzu, a potom pravidelne, aby prijali preventívne opatrenia do budúcnosti, hmyz neprídu na návštevu.

Ale ak ste šťastný majiteľ bytu v bytovom dome, nemôžete robiť bez koordinovaných krokov so susedmi. Súhlaste so všetkými nájomníkmi a súčasne vykonajte kontrolu škodcov. V opačnom prípade sa môže stať, že vo vašom dezinfikovanom byte znovu a znovu preniknú šváby pristávajúce z iného poschodia.

Preventívne opatrenia

 1. Udržujte dom v poriadku. Pri ničení škodcov nie je dostatočné jedno čistenie, je potrebné pravidelne čistiť. Udržujte jedlo v zapečatenej nádobe, odstráňte omrvinky z stola a sledujte miesta, kde jedia domáce zvieratá. Bude príjemné kontrolovať kuchynské boxy pre rozptýlené krúpy. Miska by sa mali umyť ihneď po jedle a nesmú sa skladuť v umývadle so zvyškami jedla vo vnútri.
 2. Vytiahnite odpadky. Neuchovávajte odpadky v skrini pod drezom alebo uložte preplnené vrecká na predné dvere. Začnite zvyk chodiť pravidelne do odpadkových nádob (alebo na odpadky) a vložte nádobu s uzatvoreným krytom do kuchyne.
 3. V priebehu času odstráňte netesnosti. Ak bez potravy šváby môžu existovať celé týždne, bez vody nemôžu žiť deň. Preto je potrebné pravidelne kontrolovať potenciálne nebezpečné miesta (toaletná misa, drezy, potrubné spoje) kvôli netesnostiam. Navyše nezabudnite sušiť povrch v kúpeľni po aktívnom kúpeli. No, námořník spôsob, ako umývať podlahy (to je, keď koša vody naleje na palubu naraz), je lepšie, aby sa zneužitie.
 4. Odstráňte trhliny. Ak tvoji susedia nie sú čistí, dávaj pozor na nedostupnosť svojho bytu. Skontrolujte steny, strop, rohy miestnosti: môžu byť trhliny. Mali by byť zabalené. Vetracie otvory sú pokryté špeciálnou jemnou sieťkou, cez ktorú sa hmyz nemôže preliezť.

Znepokojuje vás škodca? Aké metódy chráníte svoj byt od švábov? Zdieľajte tipy v komentároch.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 22 = 24