Ako sa zbaviť zápachu mačacieho moču

Okamžite konať

Ak domáce zviera urobilo kaluže mimo zásobníka, musíte čo najskôr začať riešenie problémov. Čím dlhšia je moč mačky, tým ostrejší a nepríjemnejší zápach. Situáciu zhoršuje skutočnosť, že suchá škvrna nemôže byť viditeľná a bude stále neznesiteľná vôňa. Navyše stopy starej kaluže môžu vyvolať mačku, aby pokus opakoval.

Ak chcete účinne bojovať proti vôňu, musíte aspoň v najobecnejšej forme predstaviť zloženie mačacieho moču. Jeho hlavnými zložkami sú močovina a urochróm, ktoré sa ľahko odmyjú vodou a tiež bezfarebné kryštály kyseliny močovej. To sú tie, ktoré predstavujú problém, pretože sa zle rozpúšťajú vo vode, ale s nárastom vlhkosti začnú cítiť s obnovenou silou.

Odstráňte lúpačku

Vyhladzujte kaluž s papierovými uterákmi alebo handrou. Ak bol koberec alebo koberec poškodený, niekoľkokrát stlačte suchú handričku na škvrnu silou. Neotrieť alebo rozmazať moč. Ak je škvrna vysušená, rozmiešajte ju vodou a vyčistite ju. Vašou úlohou je odstrániť čo najviac mačacieho moču, bez toho, aby ste zvýšili plochu miesta.

Aplikujte na prostriedok na odstránenie škvŕn enzýmami

Môžete použiť aj špeciálne kompozície predávané v obchodoch s domácimi zvieratami, ako aj univerzálne detergenty. Je veľmi dôležité, aby ste sa nepodarili vyrovnať sa s zápachom pomocou iných chemikálií, skôr než zaobchádzate s škvrnou s liekom s enzýmami: môže reagovať so zvyškami predchádzajúceho zloženia a nekonať.

Naneste látku podľa pokynov na obale a nechajte ju úplne vysušiť. S najväčšou pravdepodobnosťou bude toto opatrenie stačiť na úplné zničenie zápachu.

Používajte ocot, sódu a peroxid vodíka

Ak nie je žiadny spôsob, ako rýchlo získať nápravu pomocou enzýmov, môžete to urobiť improvizovanými prostriedkami. Na začiatok zmiešajte 1 ½ šálky vody s ½ šálky stolového octu a naliajte miesto na toto riešenie. Po 3-5 minútach odstráňte škvrnu papierovými uterákmi a veľkohodne ju posypete jedlom.

Potom zriediť 1 čajovú lyžičku umývacieho prostriedku v 100 ml 3% peroxidu vodíka. Skúste trením výsledného roztoku s nenápadnou plochou podlahy alebo koberca, aby ste sa uistili, že roztok nezmení farbu. Ak je všetko v poriadku, aplikujte zmes na sódu a opatrne ju rozotrite štetcom.

Potom zostáva len pár hodín, kým sa zmes nevysuší a nevysúva. Ak moč má čas jesť, môže byť potrebné opakovať celý postup.

Alebo manganistan draselný

Ďalším osvedčeným nástrojom v boji proti vôňu mačacieho moču je slabé riešenie manganistanu draselného. Avšak táto metóda môže nielen vyriešiť problém, ale aj vytvoriť novú: na povrchu tkanín a kobercov môžu zostať škvrny z mangánu, najmä ak sú v roztoku nerozpustné kryštály.

Zabudnite na bielenie a amoniak

V žiadnom prípade nepoužívajte prostriedky s amoniakom: jeho vôňa prinúti zviera opakovať výkon na tom istom mieste. Z toho istého dôvodu sa pridržiavajte voči prostriedkom chlórom. Okrem toho môžu poškodiť poškodený kryt.

Prečítajte si tiež:

  • 25 geniálnych batožín pre milovníkov mačiek →
  • 5 dôvodov, prečo mačky milujú krabice toľko →
  • Čo robiť, ak ste vybrali zviera na ulici →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 15 = 20