Ako si kúpiť lacné letenky: 9 skúsených a pravdivých spôsobov

1. Postupujte podľa Podielov

Zaregistrujte sa pre upozornenia leteckej spoločnosti

Nezabudnite sledovať stránky dopravcov. Zvyčajne sa predaj uskutočňuje v mesiacoch február – marec a október – november. V takýchto obdobiach môžu servery ležať. Ale trochu trpezlivosti a máte vo vrecku lacný lístok. A niektoré letecké spoločnosti ponúkajú poslať správy, ak klesne cena. Súhlaste s tým, aby ste získali lístok, ktorý potrebujete.

Zaregistrujte sa pre telegramové kanály

Ak chcete nájsť výhodné ponuky, použite telegramové kanály. Informácie o zľavách prichádzajú vo forme osobného oznámenia. Je lepšie sa okamžite prihlásiť k viacerým a sledovať ich porovnávaním cien. Tu sú tri užitočné kanály s lacnými vstupenkami: “Samokatus”, Travelradar a PassOnBoard.

Prihláste sa na kanál “Samokatus” →

Prihlásiť sa k službe Travelradar →

Prihlásiť sa na odber PassOnBoard →

Použite agregátory

A samozrejme, použite agregátory leteniek, ako napríklad Aviasales, Skyscanner, Momondo, OneTwoTrip. Nie sú viazané na konkrétnu leteckú spoločnosť, ale porovnávajú ceny z rôznych stránok a poskytujú vám najlepšiu možnosť. A dokonca aj v týchto vyhľadávačoch sú vhodné grafy a cenové kalendáre. S ich pomocou môžete presunúť dátum cesty a ušetriť značné množstvo.

Ako nakupovať lacné vstupenky: Použite agregátory

Väčšina z týchto vyhľadávacích nástrojov má mobilné aplikácie.

Aviasales →

Skyscanner →

OneTwoTrip →

 Momondo →

2. Vyčistite súbory cookie a vyrovnávaciu pamäť

Ak ste už hľadali lacné letenky, stránka agregátora alebo leteckej spoločnosti si zapamätala ako krajinu odletu, tak aj približné náklady na cestu. V dôsledku toho môžete zobraziť starú cenu, aj keď sú lacnejšie letenky. Okrem toho vám stránka spěchne a uistite sa, že v lietadle nie sú takmer žiadne sedadlá. Aj keď tomu tak nie je.

Preto vymažte vyrovnávaciu pamäť a súbory cookie zakaždým, keď chcete skontrolovať ceny.

3. Preleťte transfermi

Zvoľte lety s prestupmi. Zvyčajne stojí oveľa menej priamych letov. Napríklad v Londýne s jednou zmenou môžete lietať trikrát lacnejšie ako priamy let.

A nebojte sa dlhých transplantácií, ktoré trvajú jeden deň alebo viac. Je to skvelá príležitosť vidieť ďalšie mesto. Zvyčajne cesta z letiska do centra je lacná a trvá maximálne hodinu. Dôležité je vopred študovať ceny miestnej dopravy. V Európe napríklad cestovanie vlakom je oveľa drahšie ako autobus alebo mikrobus.

Noc v meste dokoch môžete stráviť v lacnom hosteli alebo, ak to dovoľuje zdravotný stav, priamo na letisku. Niektoré letecké spoločnosti poskytujú turistom v hoteli úplne zadarmo.

4. Pamätajte na nízke costers

Najzrejmejším spôsobom, ako ušetriť na lete je nízky náklad. Vstupenky na lety týchto leteckých spoločností sú niekoľkonásobne lacnejšie než zvyčajne. Existujú dva problémy, ktoré vystrašili začínajúcich cestujúcich: nedostatok potravín na palube a zákaz prepravy batožiny.

Ak nemôžete bez občerstvenia v lietadle, vezmite sendvič alebo kontajner s vareným jedlom. Športovci bez otázok zahrejú vaše jedlo priamo na palube. Len pamätajte na obmedzenie: žiadne kvapaliny. A mimochodom, tam je nadmorská výška 10.000 metrov nie je tak užitočné.

Druhým problémom je nedostatok batožiny. Väčšina leteckých spoločností umožňuje prenášať príručnú batožinu docela pôsobivej veľkosti. Priemerná hmotnosť je 8 kg. Ale pozorne si prečítajte požiadavky nosičov na rozmery a niekedy tvar vrecka. Najbežnejšie problémy vznikajú pri batohu. Zvyčajná cestovná taška je celkom vhodná na cestovanie niekoľko dní alebo dokonca týždeň.

Okrem toho sa batožina môže prepravovať za príplatok. Cena je zvyčajne zdravá. Takže let loukosterom aj s platbou platených batožín bude lacnejší.

Často používam maďarský loukoster Wizz Air. Má veľmi dobré návrhy. Z Moskvy letí len do dvoch miest. A odtiaľ je ľahké cestovať po Európe inými nízkonákladovými leteckými spoločnosťami.

Lilia Sharafutdinova, cestovný blogger

Mimochodom, vstupenky na loukosterov, spravidla sú nedobytné. Ale ak ste si istý, že výlet a všetky dokumenty sú v poriadku, nebojte sa ničoho. Navyše v prípade vyššej moci môže byť lístok stále vrátený.

5. Predávate lístky vopred

Je výhodnejšie kúpa lístkov vopred. Zvyčajne letecké spoločnosti otvoria predaj za 330 dní. Ako však ukazuje prax, najoptimálnejšia doba rezervácie je 50-60 dní pred odchodom.

Záležitosť spočíva v tom, že na začiatku predaja sa program riadi cenami za posledný rok a potom dopyt tvorí hodnotu a zvyčajne klesá. Niekoľko mesiacov pred odchodom rezervácií nie je toľko. A čím viac voľných sedadiel v lietadle, tým nižšia je cena.

Pri kúpe lístka stojí za zváženie vrátane denného času. Väčšina kúpiť vstupenky v strede dňa. Tak rezervujte svoj let neskoro v noci alebo skoro ráno. Návštevníci agregátorov nie sú toľko, dopyt klesá, ceny sa začínajú plížiť.

6. Držte dokumenty na dosah ruky

Uchovávajte informácie o svojom pasu vždy. Nie je potrebné nosiť so sebou cestovný pas. Stačí stačiť fotky potrebných stránok alebo napísať údaje v poznámkach. Špeciálne ponuky sa zvyčajne dostanú do najnepriaznivejšieho momentu. A lacné letenky, s najväčšou pravdepodobnosťou, nebude žiť až do večera. Takže pri plánovaní výletu buďte pripravení rezervovať vstupenky kedykoľvek. A samozrejme nezabudnite na peniaze na banke.

7. Vyhnite sa vysokým ročným obdobiam

Cena vstupenky priamo závisí od toku turistov. Na prázdniny, školské prázdniny a hlavnú sezónu sa náklady na let zvyčajne zvyšujú. Nezabudnite preto skontrolovať ceny za iné dátumy. Niekedy je odchod s rozdielom niekoľkých týždňov niekoľkonásobne lacnejší.

Takže v ázijských krajinách je letenka s letom na konci decembra takmer dvakrát drahšia ako na začiatku mesiaca.

Ako si kúpiť lacné lety: Vyhnite sa vysokým ročným obdobiam

A nepokladajte cestovanie v offseason. Po prvé, je to oveľa lacnejšie. Po druhé, do múzeí nie sú žiadne davy turistov a radov. Napríklad v Európe každý chodí na novoročnú dovolenku. Je to oveľa výhodnejšie tam letieť na začiatku jesene.

Ako si kúpiť lacné lety: Vyhnite sa vysokým ročným obdobiam

8. Kúpiť spiatočné lístky

Kúpte si lístky naraz v oboch smeroch a neodkladajte ich neskôr. Po prvé, keď si zakúpite lístky za spiatočnú cestu, ušetríte asi 20%. Po druhé, nezabudnite: čím bližšie odchod, tým drahšie je lístok. Napríklad lístky Moskva-Paríž a späť stojí 14 000 rubľov, a ak ich budete brať samostatne, budete musieť zaplatiť viac ako 2 000 rubľov.

9. Neobmedzujte sa na kapitál

Ak chcete ísť napríklad do Francúzska, nemusíte lietať priamo do Paríža. Pozrite sa na vstupenky do susedných miest: niekedy sa tam môžete dostať oveľa lacnejšie ako hlavné mesto.

Potom sa môžete pohybovať vo vlakoch, vlakoch, autobusoch alebo lietadlách. Len si pamätajte: v zahraničí je lepšie rezervovať lístky na medzimestské vlaky a autobusy vopred, aspoň na pár týždňov. Tak to bude lacnejšie. V Európe sa to dá robiť on-line prostredníctvom miest dopravcov.

Prečítajte si tiež:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 + = 51