Ako zakázať program Windows Defender

Spoločnosť Microsoft neúmyselne integrovala antivírusový program “Defender Windows” do svojho operačného systému: tento nástroj chráni systém pred škodlivými programami od okamihu jeho prvého spustenia. Preto je “Advocate” užitočnou funkciou, ktorá je potrebná pre väčšinu užívateľov.

Ak uprednostňujete antivírus tretej strany, potom môže byť “Defender” v konflikte s ním. Obvykle vložené antivírus je zakázaná po inštalácii nového, ale niekedy sa to nestane a nápravné opatrenia začnú vzájomne ovplyvňovať: brzdy alebo vidieť každý iný nežiaduci softvér.

V takýchto prípadoch môžete zakázať program Windows Defender a spoliehať sa úplne na antivírus tretej strany.

Ako zakázať “Defender” v systéme Windows 10 a 8

1. Spustite Editor databázy Registry systému Windows. Ak to chcete urobiť, stlačte klávesy Win + R, zadajte príkaz “Spustiť” v okne “Spustiť” regedit a stlačte kláves Enter.

2. V ľavom okne okna Registry prejdite do priečinka HKEY_LOCAL_MACHINE → SOFTWARE → Policies → Microsoft → Windows Defender.

Ako zakázať

3. V pravej časti okna dvakrát kliknite na parameter DisableAntiSpyware, zmeňte jeho hodnotu na 1 a kliknite na tlačidlo OK.

Ako zakázať program Windows Defender 10 a 8: V pravej časti okna dvakrát kliknite na parameter DisableAntiSpyware, zmeňte jeho hodnotu na hodnotu 1 a kliknite na tlačidlo OK.

Ak je parameter s názvom DisableAntiSpyware nemôžete vidieť, vytvoriť sami: kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto v okne vyberte “Vytvoriť» → «DWORD (32-bit)” a dať mu vhodný názov.

Potom kliknite naň dvakrát, zmeňte hodnotu na 1 a kliknite na tlačidlo OK.

4. Reštartujte počítač. Po tom musí byť “Defender” odpojený.

Ak to chcete povoliť, opäť otvorte Editor databázy Registry a zmeňte hodnotu DisableAntiSpyware na hodnotu 0.

Ako zakázať “Defender” v systéme Windows 8, 7, Vista a XP

1. Spustite Správcu služieb systému Windows. Ak to chcete urobiť, použite kombináciu kláves Win + R, zadajte do okna “Spustiť” services.msc a stlačte kláves Enter.

2. V zobrazenom zozname vyhľadajte službu Windows Defender alebo podobný názov a dvakrát kliknite na ňu.

Ako zakázať program Windows Defender 8, 7, Vista a XP: vyhľadajte službu Windows Defender a dvakrát kliknite na ňu

3. Keď sa otvorí nové okno, v poli “Typ spustenia” vyberte položku “Zakázané” a kliknite na tlačidlo OK.

4. Reštartujte počítač, aby sa zmeny prejavili.

Ak chcete povoliť ochranu, znova nájdite správcu služieb “Windows Defender” a zmeňte typ spustenia na “Automatické”.

Ako rýchlo vypnúť “Defender” v akejkoľvek verzii systému Windows

Ak z nejakého dôvodu nemôžete Defender zakázať pomocou štandardných nástrojov, vyskúšajte bezplatný program Win Updates Disabler. Je kompatibilný so všetkými verziami systému Windows a umožňuje zakázať ochranu dvomi kliknutiami.

Po spustení nástroja začiarknite políčko “Zakázať program Windows Defender” a kliknite na tlačidlo “Apply Now”. Potom vykonajte reštart počítača a vykonajte zmeny.

Ako zakázať program Windows Defender v programe Zakázanie aktualizácií Win

Ak chcete povoliť zabezpečenia, spustite Win Aktualizácia disabler, prejdite na “Zapnúť”, skontrolujte, či “Povoliť Defender Windows» a kliknite na tlačidlo, Použiť ‘.

Vyhrajte aktualizácie Disabler →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 − 61 =