Ako zakázať službu Windows Update

Vďaka funkcii automatickej aktualizácie systém dostáva opravy softvérových chýb, ochranu pred zistenými zraniteľnosťami a novými funkciami. Preto sa neodporúča vypnúť.

Na druhej strane sa môže auto-aktualizácia vyskytnúť v nepríjemnom čase a odviesť vás od práce. A ak nemáte licencovanú verziu systému Windows a pochybnú zostavu, potom iná aktualizácia môže prerušiť celý systém. V takýchto prípadoch je lepšie vypnúť automatické aktualizácie na chvíľu alebo dokonca natrvalo. Existujú nasledujúce spôsoby.

Metóda 1. Prostredníctvom Správcu systémových služieb

Táto metóda je najjednoduchšia a je vhodná pre všetkých – s výnimkou najstarších – verzií systému Windows: od 10 do XP.

Ak ho chcete použiť, otvorte okno “Spustiť” (klávesa Windows + R), skopírujte ho do priečinka services.msc a kliknite na tlačidlo OK. Keď sa otvorí správca služieb, prejdite do spodnej časti zoznamu a dvakrát kliknite na službu Windows Update. Potom zmeňte typ spustenia na hodnotu “Disabled” a kliknite na tlačidlo OK.

Ako zakázať službu Windows Update

Tieto zmeny sa prejavia po reštartovaní počítača. Ak chcete znova zapnúť aktualizácie, zopakujte vyššie uvedené kroky výberom typu spustenia “Automatický” alebo “Manuálny”.

Metóda 2: Prostredníctvom Centra aktualizácií

V systéme Windows 8.1, 8, 7, Vista a XP môžete aktualizáciu vypnúť v nastaveniach ovládacieho panela. Túto metódu použite, ak náhle nefunguje (čo je nepravdepodobné) predchádzajúce.

Aj keď spoločnosť Microsoft prestala podporovať operačné systémy Windows Vista a XP a s najväčšou pravdepodobnosťou ich neaktualizuje, len pre prípad, že budeme poskytovať pokyny pre tieto verzie.

Windows 8.1, Windows 8, Windows 7

Vyhľadávanie systému vyhľadajte pomocou systému Windows Update. Alebo ho otvorte cez “Ovládací panel”. Potom kliknite na položku “Konfigurovať nastavenia” av zozname “Dôležité aktualizácie” vyberte možnosť “Nekontrolovať aktualizácie”. Zrušte začiarknutie políčka “Získajte odporúčané aktualizácie rovnakým spôsobom ako dôležité aktualizácie” a kliknite na tlačidlo OK.

Windows Vista

Prejdite na “Štart” → “Ovládací panel” → “Zabezpečenie” → “Windows Update”. Potom kliknite na tlačidlo “Nastavenia” a začiarknite možnosť “Nekontrolovať aktualizácie”. Zrušte začiarknutie políčka “Zahrnúť odporúčané aktualizácie pri sťahovaní, inštalácii a oznamovaní aktualizácií” a kliknite na tlačidlo OK.

Windows XP

Prejdite na “Štart” → “Ovládací panel” → “Automatické aktualizácie”. Začiarknite možnosť Zakázať automatickú aktualizáciu a kliknite na tlačidlo OK.

Prečítajte si tiež:

  • Čo robiť, ak systém Windows 10 zlyhá pri aktualizácii →
  • Ako dať heslo do priečinka v systéme Windows alebo MacOS →
  • Klávesové skratky Windows a MacOS, ktoré zjednodušia život →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 58