Prečo klávesnica nefunguje a ako ju opraviť

Príčiny, kvôli ktorým klávesnica nemusí fungovať veľa. Najobľúbenejšie z nich: nesprávne pripojenie, vybité batérie, porucha softvéru, kvapalina a nakoniec porucha vnútorných komponentov počítača alebo samotnej klávesnice.

Ak je druhá možnosť príležitosťou na opravu alebo výmenu klávesnice, ďalšie problémy môžu byť zvyčajne riešené samostatne. Pozrime sa, čo môžete urobiť.

Všeobecné odporúčania

Ak sa klávesnica namočí, vysušte ju a potom ju skúste pripojiť k počítaču. Ak sa na kľúče vyskytne polievka alebo iná kvapalina, ktorá ich môže zaniesť, vyčistite zariadenie.

Ak nefunguje iba blok s dodatočnými číselnými tlačidlami, stlačte tlačidlo num lock (alebo niektoré prenosné počítače Fn + Num Lock). Možno ste skôr, ako ste sa náhodou dotkol tohto kľúča a zapína a vypína čísla. Stane sa to.

Ak všetky tlačidlá nefungujú, reštartujte počítač a spustite ho. Ak to pomôže, problém je v banálnej poruche softvéru. V prípade poruchy postupujte podľa ďalších pokynov.

Čo robiť, ak káblová klávesnica nefunguje

1. Ak má klávesnica tlačidlo napájania, uistite sa, že je zapnuté.

2. Odpojte všetky ostatné zariadenia USB od počítača a pokúste sa pripojiť klávesnicu cez rôzne porty. Uistite sa, že kábel zasuniete na koniec.

3. Ak máte systém Windows, znova nainštalujte ovládač klávesnice do “Správca zariadení”. Ak sa chcete dostať do nej, prejdite na “Štart” → “Nastavenia” → “Bluetooth a iné zariadenia” → “Správca zariadení”. V zozname, ktorý sa otvorí, nájdite svoju klávesnicu, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte “Odstrániť zariadenie”. Po reštartovaní počítača sa automaticky nainštaluje ovládač klávesnice.

4. Používatelia systému Windows budú tiež môcť skontrolovať systém škodlivého softvéru. Ak to chcete urobiť, skenujte ho pomocou antivírusového softvéru. Ak nie je nainštalovaný, stiahnite si ho z internetu pomocou náhradnej fyzickej klávesnice alebo klávesnice na obrazovke.

Čo robiť, ak nefunguje bezdrôtová klávesnica

1. Skontrolujte batérie. Nesprávne vložili batérie do klávesnice alebo sa stali nepoužiteľnými. Ak je klávesnica napájaná vstavanou batériou, uistite sa, že je nabitá.

2. Aktualizujte bezdrôtové pripojenie. Ak to chcete urobiť, vypnite klávesnicu a prijímač, ak sú k dispozícii, pomocou tlačidiel napájania. Potom ju odpojte od počítača. Vypnite ostatné bezdrôtové zariadenia, ak sú v blízkosti. Pripojte prijímač k počítaču. Najskôr zapnite prijímač a potom klávesnicu.

Ak je do počítača zabudovaný modul Bluetooth, uistite sa, že je zapnutý a v režime viditeľnosti.

Postup pri pripájaní bezdrôtových klávesníc sa môže líšiť v závislosti od modelu zariadenia. V prípade potreby skontrolujte oficiálne pokyny v dokumentácii alebo na webovej stránke výrobcu.

3. Ak máte systém Windows, znova nainštalujte ovládač klávesnice a skontrolujte systém, či ide o vírusy. Prečítajte si viac o tomto v odseku o drôtových klávesniciach.

Čo robiť, ak klávesnica notebooku nefunguje (vstavaná)

1. Uistite sa, že batéria notebooku nie je mŕtva. Niekedy, aj keď je laptop zapnutý, ak je úroveň batérie nízka, tlačidlá nemusia fungovať. Len v prípade pripojenia laptopu k sieti.

2. Ak máte systém Windows, znova nainštalujte ovládač klávesnice a skontrolujte systém ohľadne vírusov. Viac informácií o tejto službe Lifkhaker napísal v odseku o drôtových klávesniciach.


Ak nič nepomohlo, skontrolujte klávesnicu pripojením na iný počítač. Ak to nefunguje, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou zlomené. V takomto prípade prejdite na opravu alebo sa pokúste preniesť do obchodného domu na záruku.

Prečítajte si tiež:

  • Ako čistiť počítač od reklamy, odstrániť odpadky a urýchliť systém Windows →
  • Ako pripojiť počítač k televízoru →
  • Čo robiť, ak počítač nevidí interný pevný disk →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 8 = 1