10 lifjhaki, kurie padės patogiai praleisti naktį palapine

1. Patikrinkite palapines

Prieš pradėdami važiuoti žygiu, patikrinkite, ar yra visi noragėliai ir lynai. Nustatykite palapinę namuose ir įsitikinkite, kad turite visas būtinas dalis, kad ją įdiegtumėte. Paprastai palapinę sudaro neperšlampami tentai ir vidaus šviesos palapinė su uodų tinklu ir vandeniui atspariu dugnu. Tai yra pritvirtinamos šlepetės, rėmo lankai ir lynai, kurie palaiko raganos namus stipraus vėjo.

Nebūkite tingus ir patikrinkite, ar žaibas veikia jūsų palapinėje. Su tamsos atsiradimu galite nuskaityti ne tik šaltus, bet ir įvairius mažus tvarinius.

2. Sužinokite, kaip nustatyti palapinę

Tai labai svarbu! Kreivas palapinė ne tik painioja su savo išvaizda perfekcionistą, bet ir gali ištekėti lietaus metu arba nusileisti vėjui. Pirmiausia perskaitykite instrukcijas – tai niekam dar nepažeidė.

Atminkite, kad palapinė turėtų stovėti ant plokščio paviršiaus be jokių skylių ir smūgių. Surinkite palapinę (susukite visas lyneles, pritvirtinkite kotelius, ištempkite važiuoklė ir uždarykite visas duris). Šioje pozicijoje palapinė neturėtų būti nuimta. Jei jis atrodo kaip tikras butas, tada jūs galite saugiai praleisti naktį.

3. Atsargiai sumokėkite su kilimėliu arba čiužiniu

Nepaisant to, kad palapinėje yra vandeniui nelaidus dugnas, jis puikiai praeina šaltu. Ir jei jūs nenorite, kad kažkas užšaldytų, tada gauti putų arba pripučiamą kilimėlį. Tankus aukštos kokybės putplastis išgelbės jus nuo šalčio ir drėgmės, tačiau sunku miegoti. Nors praėjus vienai ar dviem naktims, jūs naudosite, o jūsų nugaros skausmas nustos. Dvi siauros putos sutampa, kad šaltis nepatektų į tarpą tarp jų.

Pripučiamas kilimėlis arba čiužinys yra švelnesnis nei putos. Miegoti ant tokios lovos yra patogu, bet tai kainuoja penkis kartus daugiau. Pasirinkite tave.

4. Paruoškite miegmaišį ir antklodę

Jei manote, kad paprastas antklodė išgelbės jus nuo nakties šalčio palapinėje vasarą, tu esi labai klaidinga. Gamtoje, ypač ryte, yra labai šalta. Todėl, lakštas ir antklodė bus padaryta tik tuomet, jei turite šildomą palapinę.

Optimalus sprendimas – miegmaišis. Pasirinkite atsargiai ir atkreipkite ypatingą dėmesį į jai nurodytą komforto temperatūrą. Tai yra oro temperatūra, kurioje jūs neturite užšalimo miegmaišyje.

5. Paimkite su savimi karšto vandens butelį

Tai užims daug vietos, bet šalta vakare jums bus labai malonu. Geras variantas yra druskos butelis: jis yra pakankamai ilgas, jį galima naudoti saugiai. Jei šalta sugauti jums užklupti, ir jūs neturite po ranka specialius šildomosios pagalvėlės, galite imtis paprastų plastikinį butelį, užpildyti jį su karštu vandeniu ir įdėti į miegmaišį.

6. Nepamirškite pagalvės

Kitas svarbus dalykas, kuris padės apšviesti nakvynes palapinėje, yra pagalvė. Negalima su savimi pasiimti didelės naminės plunksnų pagalvės ar rankšluosčių. Visa ši įvairovė puikiai pakeis pripučiamą analogą. Pripučiamos pagalvės parduodamos ne tik turizmo parduotuvėse, bet ir prekybos centruose.

Kitas geras pagalvės užvalkalas yra jūsų miegmaišio dangtelis, į kurį galite uždengti šiltus drabužius, tokius kaip striukė. Palapinė bus tvarkinga, ir jūs neprarasite viršelio.

7. Parengti apsaugą nuo vabzdžių

Uodai, vabalas, utukai, vorai nėra palankiausi kaimynai palapinėje. Kad vabzdžiai nepatektų į ragos namus, uždarykite duris sandariai. Jei jie jau nuslydo ten, tuomet jūs galite naudoti liaudies gynimo priemonę – palapinės pakabinti puokštes. Bet ne tai, kad jį rasite.

Galite rūkyti specialiomis spiralėmis, tačiau jie nėra labai maloni kvapai ir intensyviai rūko vidinę erdvę. Norėdamas praleisti naktį tokioje patalpoje nenorite ne tik vabzdžių, bet ir sau.

Yra šiuolaikinis būdas – nešiojamas baterija. Dirba visą naktį, nėra kvapo ir nesudaro triukšmo, bet tai kainuoja daugiau nei spiralė.

Draudžiama gaminti vilnonius drabužius, nes vilna kvapas traukia erkes.

8. Paimkite nuimamas kojines

Palapinių stovykloje gali tekti keisti porą kojinių per dieną. Jie neužima daug vietos, taigi nedarykite kuklumo ir paimkite mažiausiai tris poras dvi dienas.

9. Sėdėdami paimkite sulankstomą kėdę arba putas

Ne ieškoti padoraus brovnyshko, o ne sėdėti ant antklodės, sulankstomos kėdės ar patraukti putų sidushku su gumine juosta, su kuria jis yra tiesiogiai pritvirtinta prie turistų. Sėdėti ant kėdės ar fotelio yra labai patogus, tačiau dieną negalima pašalinti putų. “Vieta sėdi” bus su jumis, kur jūs einate, ir jūsų rankos bus nemokamos.

naktį palapinėje: putos, skirtos sėdėti

10. Paruoškite apšvietimą palapinei ir teritorijai

Kad nebūtų Stumble naktį apie vinys, o ne surasti dalykų, paliesti, prašome būti ekonomiškas, dar pakankamai galingas apšvietimas. Uždenkite jar skaidraus plastiko švyti tamsoje dažų. Geriau iš vidaus, tada neužimkite rankų.

Arba pritvirtinkite žibintuvėlį prie butelio vandens, arba netgi galite jį įdėti į smartfoną su žibintuvėliu.

naktį palapinėje: namų apšvietimas

Jei jūs neturite palapinę, bet yra daug įdomių idėjų ar gatavų projektų pora, jūs norite pasidalinti su pasauliu, eikite į stovyklavietės forume “Ivolga-2017”, kuri vyks Samara regione nuo 14 iki birželio 24 d. Čia jums bus suteikta palapinė ir teisingai įdiegta, kad galėtumėte sutaupyti energijos turtingai forumo programai. Paskubėk, registracija baigiama gegužės 15 d.

Norėdami patekti į forumą “iVolga-2017”

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − = 9