Slaptos Niujorko vietos, kurių nerandate įprastame gidų sąraše

1. Astro-View tyrimo bokštai

Ar tai atpažįstate? Kaip taip? Galų gale, tai yra tos pačios skraidančios lentynos, kurias medžioja agentas Kay ir agentas Jay. Tiesiog filmo kūrėjai nusprendė, kad “World View” proga 1964 m. Pastatyto “Astro-View” stebėjimo bokštai negalėjo būti geriau pritaikyti prie UFO kilimo zonos įvaizdžio.

1960 m. Viduryje iš bokštų, kuriuose lankytojai buvo vežami specialiu liftu, buvo atidarytas gražus Flushing Meadows Corona parko vaizdas, šiandien “Astro-View” yra apleista. Eiti aukštyn tai neveiks, o viskas apaugusi, vis dėlto verta pažvelgti į šiuos praeito šimtmečio futuristinio meno kūrinius.

Adresas: Flushing Meadows, Corona Park, Queens NY

Jūs sužinojau? Tai tiesa, tai yra viena iš paskutinių legendinio “Vyriškių juodųjų” scenų.

2. High Line parkas

XX a. Viduryje Niujorke atidaryta “High Line” metro linija. Tačiau netrukus dėl jos darbo mieste prasidėjo aplinkosaugos problemos, todėl 1980 m. Jos veikla buvo nutraukta. Geležinkeliai ketino paprasčiausiai išardyti bėgius, tačiau grupė entuziastų, kurie vadino save “High-Line Friends”, pasiūlė paversti šią vietą parku.

Šiuo metu “High Line” yra unikalus aukštųjų technologijų miesto parkas, beveik dviejų su puse kilometrų ilgio, esantis 10 metrų aukštyje nuo žemės paviršiaus. Dėl jo rekonstrukcijos buvo išleista apie 50 mln.

Tai ramybės oazė didžiulis metropolis vidury: vienas pakyla vyriausiajam Line, dirbti, kažkas – skaityti knygą, o kažkas – tik šiek tiek pertrauka nuo stumdymasis begalinis srautas žmonių ir automobilių.

Adresas: Galite patekti į parką vienoje iš šių gatvių

  • 14-oji gatvė (lifto priėjimas)
  • West 16th Street (lifto priėjimas)
  • Vakarų 18. gatvė
  • West 20th Street
  • 23-oji gatvė (lifto priėjimas)
  • Vakarų 26-oji gatvė
  • West 28th Street
  • West 30th Street (lifto priėjimas)

Darbo valandos: kasdien nuo 7:00 iki 23:00
Svetainė: www.thehighline.org

3. Oro tramvajus

Niujorkas yra mažų tarpusavyje sujungtų salelių miestas. Taigi, Manheteno ir Ruzvelto salos, rytuose upės, jungiantis Queensboro tiltas, šalia kurio eina legendinis funikulierių, vadinamą niujorkiečiai «tramvajaus». Kartą, 1970-ųjų viduryje, ji atliko svarbią transporto funkciją, per dieną praleidžia šimtus keleivių.

Prieš trejus metus kabelis buvo visiškai modernizuotas ir šiandien “Tramvajus” yra mėgstamiausia pramogų turistams. Tramvajaus kabinoje kabina apie 110 žmonių (perėjimas yra prieinamas, taip pat žmonėms su negalia) ir juda maždaug 30 km / h greičiu. Per tris minutes galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu į East Side ir Midtown.

Tramvajus laikomas viešuoju transportu, todėl už kelionę galite mokėti naudodamiesi vienos mokėjimo sistemos “Metro” kortele.

Adresas: 60-oji gatvė ir 2 avenue
Darbo valandos: kasdien nuo 6:00 iki 2:30
Wiki: Rouzvelto salos kabelinė automobilis

Tramvajus
Tramvajus

4. BarnesNoble knygynas

1873 m. Charlesas Montgomeris Barnes atidarė knygyną. Ir 1917 m. Jo sūnus William Barnes išplėtė šeimos verslą, nusipirkdamas dalį Niujorko “NobleNoble” knygyno. Taigi gimė didžiausia Amerikos knygynas “BarnesNoble”.

Šiandien ji yra viena iš pasaulio lyderių pramonėje, gaminanti elektroninius skaitytojus, savarankiškai publikuoja knygas ir kasmet parduoda tūkstančius kopijų. Pagrindinis “BarnesNoble” parduotuvė yra Niujorke. Tai ne tik naudota knygynai – tai dviejų aukštų Jos Didenybės knygos rūmai.

Padėtis joje labiau panaši į modernią biblioteką nei prekybos vieta: didžiulės staltiesės, laiptai pasiekiami aukščiausių pakopų ir žmonių skaitymas. Jūs neteisingai supratote – galite pasiimti bet kokią knygą, sėdėti ant grindų ir ją perskaityti. Vienintelis dalykas, kuris suteikia “BarnesNoble” parduotuvę, yra tas, kad ten galite nusipirkti daug susijusių produktų (nuo žymių iki žibintų, skirtų “nakties skaitymui” gerbėjams).

Adresas: 33 East 17th Street
Darbo valandos: kasdien nuo 10:00 iki 22:00
Svetainė: www.barnesandnoble.com

5. Vieta, kurioje gyveno “Draugai”

“Draugai” – dešimtojo dešimtmečio kulto serija. Per gėjų gyvenimo istorija, Rachelė, Monika, Čandleris, Joey Ross ir Febė vyko dviejų gretimų butų name ant Grove ir Bedford kampe. Šios gatvės yra garsios Niujorko “Greenwich Village” rajone.

Pažymėtina, kad šaudymo iš tikrųjų namuose nebuvo perduoti (seriale nufilmuotas Kalifornijoje), tačiau pastato fasadas, jos langai ir gaisro pabėgti taip dažnai užsiliepsnoja ekranuose, kad jis buvo tvirtai įsigalėjusi statusas iš namų “Draugai”. Taigi namuose tikrai nėra nieko stebėti, bet tai tikrai verta žvelgti iš išorės.

Adresas: 90 Bedford St, Manhatenas

Namas iš serijos
Vieta, kur gyveno “Draugai”

6. Unisphere fontanas

Ne toli nuo Astro-View, toje pačioje parko, tai didžiausia pasaulyje gaublys (aukštis – 50 m, skersmuo – beveik 37) ir kartu viena iš gražiausių fontanų – Dėl Unisphere. Mes taip sukūrėme kaip specialiai 1964-1965 m. Pasaulinei mugėje.

Erdvės tema tada buvo labai skubus, todėl fontanas yra Žemėje modelis apsuptas trijų orbitomis, kurią Jurijus Gagarinas, Jonas Glenas ir palydovinio “Telstar” buvo pirmasis užapvalintais planetą.

Po uždarymo mugės “The Unisphere”, kaip ir bokštas, ilgą laiką buvo sunaikinta, tačiau dešimtojo dešimtmečio pradžioje fontanas buvo nuplautas, suremontuotas ir pakartotas. Dėl to dabar, apšviesti tūkstančiais žiburių, fontanas ypač gražus naktį.

Adresas: 111th St., Queens, NY

7. IDES baras

Stogo baldai yra barai, esantys ant namų stogų. Aukštybiniame Niujorke tokių institucijų trūksta. Vienas iš gražiausių yra viešbučio “The wyte hotel” viešbutis. “IDES” baras yra atviras lankytojams 7 dienas per savaitę, trūksta drabužių kodo, o terasoje atsiveria nuostabūs Manheteno vaizdai, tačiau yra vienas “BUT” – draudžiama fotografuoti.

Adresas: 80 Wythe ave. N. 11th Williamsburg, Brooklyn
Svetainė: wythehotel.com

IDES baras
IDES baras

8. Museum Mile

Kaip britų “Royal Mile”, New York City turi savo kultūros centrą. Nuo 82 iki 105 gatvių Aukštutinės Rytų pusėje tęsiasi Niujorko muziejaus mylia. Šis “konglomeratas” paroda menas apima 10 muziejų, įskaitant Metropolitan Museum of Art, National Academy of Design, Tarptautinis fotografijos centras, Niujorkas muziejus, ir tt Be to, muziejus mylia veikia kasmet paties pavadinimo festivalį :. šią dieną Fifth Avenue iš dalies tampa pėsčiųjų, o visi muziejai yra atvira nemokamai.

Adresas: Penktoji avenue
Wiki: Museum Mile

Museum Mile
Museum Mile

9. Slumio muziejus

Ši vieta nėra įtraukta į Muziejus Mile. Šis niūrus penkių aukštų pastatas Žemutinės Rytų pusėje daugelį metų buvo tūkstančių imigrantų iš daugybės šalių. Žmonės keliauja į Ameriką ieškoti geresnio gyvenimo, buvo priversti gyventi namuose, kaip šis, kur nebuvo tekančiu vandeniu arba tinkama ventiliacija, be maitinimo (iš salės – tik du tualetai kiekviename aukšte).

Kažkas sugebėjo išversti savo amerikiečių svajonę į realybę, o kažkas mirė žemutinės Rytų pusėje. Orchard gatvės muziejus yra animacinė istorija, atspindinti imigrantų gyvenimą 1869-1935 metais. Paroda yra atvira kasdien, be paties muziejaus, aplink viešbutį vyksta turai.

Adresas: 97 Orchard gatvė

10. Raktų dirbtuvė

Phil Mortirallo (Phil Mortirallo) – Niujorko šaltkalvis, kuris jau daugiau nei 40 metų atlieka raktus. Šimtai, tūkstančiai, dešimtys tūkstančių raktų. Šioje dirbtuvėje jie yra visur: nuotraukose, stovuose, netgi baldai pagaminti iš raktų. Tačiau labiausiai stebina yra pastato fasadas, papuoštas daugybe raktų.

Seminaras “Grinvičas” – galbūt vienintelis pasaulyje šaltkalvis, kuriame jis yra įdomiau nei kai kuriuose muziejuose. Ir daugeliu atžvilgių tai yra savininko nuopelnas – ne Philas kartą pasiūlė parduoti tą namelį Manhetene, pasiūlė $ 1 mln, bet tai yra gyvenimas, kurį jis norėtų perteikti vaikams verslas.

Adresas: 56 7-asis ave S
Svetainė: www.greenwichlocksmiths.com

“Greenwich” raktų dirbtuvė

11. Niujorkas Gehry

Niujorke Gehry – tai paskutinis projektas didžiojo meistro, garsus architektas Frank Gehry, kuris sukūrė muzikos muziejus, esantys Sietlas, Prahos garsiąją “Šokantis namas” ir kitų unikalių pastatų. “New York by Gehry” yra suprojektuotas kapitono stiliaus: pastato fasadas yra išlenktų linijų, panašių į jūros bangas formos.

Be to, Niujorkas Gehry – didžiausias (265 m, 76 aukštų) gyvenamasis dangoraižis ne tik Niujorke, bet ir visoje Amerikoje. Tai 2011 m. Buvo pavadinta “Metų dangoraižis”. Pastatoje yra 903 prabangūs apartamentai (nuomos kaina nuo 3 000 iki 15 000 USD per mėnesį). Tačiau dangoraižis užsiima ne tik apartamentais – pirmi penkeri aukštai yra teikiami savivaldybės pradinei mokyklai, be to, pastate yra uždaras baseinas, treniruoklių salė, biblioteka ir žiniasklaidos centras.

Adresas: 8 Eglės šv
Svetainė su nuostabiu vaizdo pristatymu: www.newyorkbygehry.com

12. Parduok BH

Parduotuvė BH yra IT-šnikovų, fotografų, muzikantų ir kitų technikos specialistų rojus. Čia viskas parduodama – nuo paprastų ausinių iki stiliaus dalykėlių. Ši “Mecca of Electronics” yra vienoje iš žinomų Niujorko sričių, kai ji yra nusikaltėlis, o dabar yra kultūros centras “Hell’s Kitchen”.

Savininkas įranga BH – Hermanas Schreiber (beje, neturi būti nustebinti tvarkaraštis (parduotuvė nedirba šeštadieniais ir žydų švenčių) ir išoriniai pardavėjams forma) įkūrė verslą atgal į 1970 m. Ir iki šiol, parduotuvė tarnauja apie 5000 lankytojų per dieną, joje dirba daugiau nei 1500 darbuotojų, ir net “Google” įkūrėjų Sergejus Brinas vadinamas įranga BH jų mėgstamiausia parduotuvė Foto ir video technika.

Adresas: 420 9th ave. 34 a.
Darbo valandos: Pirmadienis-ketvirtadienis – nuo 9:00 iki 18:00, penktadienis – nuo 9:00 iki 13:00, sekmadienis – nuo 10:00 iki 17:00
Virtuali ekskursija po parduotuvę

B & H parduotuvė
Parduotuvė BH

13. Personalinis stendas Centriniame parke

Niujorko centrinis parkas yra ne tik viena populiariausių vietų mieste, bet ir pasaulyje. Kasmet jį aplanko apie 25 milijonai žmonių, iš kurių kiekvienas gali nusipirkti registruotą stendą parke. Nuo 1986 m. Centriniame parke veikia su atminimo kortelėmis skirta suolų programa. Iki šiol bakstelėkite daugiau nei 2000 tablečių visiškai kitokio turinio – meilės prisipažinimas, sveikinimai, siūlomos rankos ir širdys, anekdotai ir tt ir pan. Vienos tabletės kaina yra 7 500 JAV dolerių. Tačiau patikėkite manimi, tai verta tai, kokį poveikį jis gali sukelti (pavyzdžiui, mergaitei romantiškame vaikščiojime).

Adresas: Manhetenas, tarp 59 ir 110 gatvių, penktoji ir aštuntoji avenue
Svetainė: www.centralparknyc.org

14. 5 Pointz

1993 Pat Della (Pat DiLillo) rasta Long Island apleistame fabrike Phun Phactory ir maniau jis buvo puiki vieta išreikšti save gatvės menininkų. Jis net negalėjo galvoti, kad ši svetainė, vadinama 5 Pointz, taptų didžiausiu grafiti centru pasaulyje. 19 000 kv.m. gatvės menas.

Rašytojai ir sprogdintojai iš viso pasaulio svajoja apsilankyti ten. Tiesą sakant, “Pointz” sienose sukūrė tokius graffiti legends kaip “Cope2”, “Indie”, “Kaws” ir kt. Šiuo metu centras patiria tam tikrų sunkumų. Taigi, 2009 m. Dėl žlugimo grėsmės vienas didžiausių pastatų buvo uždarytas apsilankyti. Nepaisant to, tai tikrai kulto vieta purškimo menui.

Adresas: 45-46 Davis Street, Long Island City
Darbo laikas: Ketvirtadienis – uždaryta.
Svetainė: 5ptz.com

Negalima bombarduoti šių sienų (5 Pointz dokumentinis) iš Riki Sakai “Vimeo”.

15. Paminklas Leninui

Iliicho paminklas yra beveik kiekviename rusiškame mieste. Bet kur kiltų pasaulio kapitalizmo kapitalo proletariato lyderis? Tačiau paminklas atpažįstamas nuplikęs sėkmingai įsikūrusi beveik pačiame Niujorke (Houston Street, tarp Avenue A ir B metro: E Houston St – 2 Av ir Essex St – Delancey Sankt stotis) širdį.

Senelis Leninas stovi ant vienos iš prestižinių Niujorko daugiabučių kompleksų su simboliniu pavadinimu “Raudonoji aikštė” stogo. Pastatų savininkai, Michael Rosen Michael Mielizna yra taip alsuoja socializmo idėja, kuri 1994 metais įsigijo skulptoriaus Jurijus Gerasimov paminklą, jis buvo atvežtas į Ameriką ir norėtų įdiegti vieną iš Manhetene kvadratų. Tačiau valdžios institucijos (dėl kokių nors priežasčių …) priešinosi – Rozenui ir Šoulei teko pakelti Leniną į “Raudonąją aikštę”. Taigi stovi ant stogo esantis lyderis, savo dešine ranka nukreipdamas kelią į “šviesią ateitį” – “Wall Street”.

Adresas: Manhetene, Houston gatvėje, 244

Paminklas Leninui
Paminklas Leninui

Niujorkas nepalieka abejingų. Jos arba mylėti nesavanaudiškai (miestas tūkstančiai galimybių ir daug pinigų) arba griežtai nekenčiu (pelkė, čiulpti visiems ir nežabotas jėga, amžinojo vienatvės miesto). Kaip matote, “Big Apple” paslėps daugybę paslapčių ir nustebinančių atradimų. O kokia vieta Niujorke padarė jums daug įspūdžių?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − 91 =