Buzdolabını nasıl çözerim

Buzdolaplarının buzdolabına ne olması gerekir?

Hepsi bu kadar. Çok santimetre kar örtüsü ile kaplanmış ve manuel defrost gerektiren sadece Sovyet değil.

Tabii ki, modern buzdolapları bir damla defrost veya No Frost sistemi ile donatılmıştır. Yine de bazen kapatılmalı, dondan veya buzdan arındırılmalı ve yıkanmalıdır.

Damla defrost sistemi

Ağırlıklı olarak orta fiyat segmentinin buzdolaplarında bulunur. “Ağlayan duvar” sadece soğutma odasında gerçekleşir. Dondurucular manuel olarak buzdan arındırılmalıdır.

Damlama sistemi, donma ve çözülme prensibiyle çalışır. Bu buzdolaplarındaki kompresör belirli aralıklarla açılır ve kapanır. Aktif olduğunda, soğutma bölmesindeki sıcaklık düşürülür. Ünitenin arkasında bulunan evaporatördeki don formları.

Dondurucunun duvarlarındaki buz kalınlığı 5-7 mm’ye ulaşırsa, buzdolabının buzunun çözülme zamanıdır.

Kompresör kapanırsa, ısınır ve evaporatör yüzeyinde yoğuşma oluşur, bu da özel drenajlarla palet içine akar. Bu tablada biriken sıvı yavaş yavaş buharlaşır. Sonuç olarak, soğutma bölmesinde neredeyse hiç donma olmaz, yan duvarlar ve diğer yüzeyler kuru kalır.

Don yok

Daha mükemmel ve pahalı bir sistem. Hem buzdolabı hem de dondurucu bölmesi ile donatılabilir.

Burada da orada kompresör ve evaporatör, ancak soğuk havanın bir fan hücrelere dağıtılır, ve soğutma elemanı, bir özel hücre sistemi, nem yoğunlaşır ve buharlaşır yerleştirilir.

No Frost’lu buzdolaplarının buzunun çözülmesine gerek olmadığını düşünmek bir hatadır.

Kamera bazen evde ışıklar sönünce, sıcak havaya düşüyor açtığınızda kapıyı Sakız, yıpranmış ve kendileri buzdolapları başarısız.

Frostsuz donlarda, don da oluşur! Ama çok daha az ve daha az sıklıkta. Ayrıca, damla agregatları gibi, yılda en az bir kez hijyenik tedaviye ihtiyaç duyarlar. Sonuçta, raflarda ve duvarlarda, yiyeceklerden gelen lekeler ve terler birikerek, mikro çatlakta kırıntılar tıkanmaktadır.

Bir buzdolabı defrost nasıl

Buzdolabında sırayla bir şeyler koymak için, cihaz sadece bağlantıyı keser. Bir dondurucu ile, her şey biraz daha karmaşıktır. Boşaltılmalı, buz çözülmeli ve ancak daha sonra yıkanmalıdır.

Ürünlerin güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bunları buz parçalarıyla düzenli bir pakete katlayın ve üstünü bağlayın. Böylece yiyecekler daha uzun süre soğuk kalacaktır.

Buzdolabının buzunun çözülmesi ve yıkanması sırasında kaba metal süngerler veya agresif deterjan kullanmamalısınız.

Odaların içinde, eriyen suyu toplamak veya havlu koymak için konteynırları yerleştirin.

Erimiş donları bir tahta veya plastik spatula ile yıkayınız. Duvarlara zarar vermemek için, maksimum buz tutmaya çalışarak ve sadece üst katmanlarını temizleyerek işlemden uzaklaşmamak daha iyidir.

Buz çözme nasıl hızlandırılır

Yöntem 1. Fanı açın

Fanı alın ve dondurucunun önüne yerleştirin. Hava akımları buzun erimesini hızlandıracaktır. Paçavraları düzgün bir şekilde parçalara ayırmanız ve bir süre sonra buzdolabına geri dönmeniz yeterli olacaktır.

Ürünleri sadece tam olarak kurutulmuş odalarda katlayabilirsiniz.

Yöntem 2. Dondurucuya bir bardak sıcak su koyun

Buzdolabının çabuk çözülmesi

Küçük bir tencereyi veya çanağı kaynar suyla doldurun ve dondurucuya yerleştirin. Birden fazla rafı varsa, her birine bir sıvı kabı koyun. En iyi etki için kapıyı kapatın.

5 dakika sonra, zaten soğutulmuş suyu kaynar suyla değiştirin. Dondurucu tamamen bitene kadar prosedür tekrarlanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 6 =