Hafıza geliştirme için 10 kitap

1. “Einstein ay yürüyor. Bilim ve hatırlama sanatı, “Joshua Foer

ABD Bellek Haftası şampiyonu Joshua Foer, hafızasını bir yıl boyunca nasıl eğittiği hakkında konuşuyor. Kitabı sadece iyi bir anımsatıcı bağlantıdan hafıza sarayına kadar birçok popüler anımsatıcı teknik içerdiği için değil. Içinde, erişilebilir, büyüleyici bir formda, beynimizin çalışma prensipleri ve ileri bilimsel araştırma sonuçları açıklanmıştır. Ayrıca, birçok ilginç tarihsel referans var.

Liters.ru üzerinden satın al

2. “Bir matematikçi gibi düşünün: Herhangi bir problemi daha hızlı ve daha verimli bir şekilde çözme”, Barbara Oakley

Her şeyden önce bu kitap matematik ve matematiksel düşüncenin özellikleri ile ilgili olsa da, ondan etkili öğretim birçok sırlarını öğreneceksiniz. Oakley tarafından önerilen metodolojinin özü, konunun anlaşılmasına varmak gerektiğidir. Bir şeyi anladıysanız, hatırlamanız zor olmayacaktır. Bu kitapla, beyninize yeni, hatta en karmaşık bilgi alanlarında bile ustalaşmayı öğreteceksiniz.

Litres.ru üzerinden satın al

3. “Hızlı bir zihin. Gereksizliği nasıl unutursanız ve doğruyu hatırlayın “, Christine Loeberg, Mike Bajster

Bu kitaptaki alıştırmalar, yaratıcılık ve farkındalık, hızlı karar verme ve başkaları üzerinde iyi bir izlenim verme becerisini hedeflemektedir. İyi hafıza bu listeye hoş bir ek. Kendiniz üzerinde çalışmak ve zihinsel yetenekler geliştirmek için mükemmel rehberlik.

Litres.ru üzerinden satın al

4. “Beyin için beslenme. Beyin verimliliğini ve hafıza geliştirmeyi geliştirmek için etkili bir adım adım teknik, “Neil Barnard

Barnard beyninin yeteneklerini etkin bir şekilde kullanmak ve eski çağda hafıza problemlerinden kaçınmak için bir teknik sunar. Üç bileşen içerir:

  1. Doğru beslenme, böylece beyin gerekli tüm besinleri alır.
  2. Sinirsel bağlantıları güçlendirmek için zihin egzersizleri.
  3. Potansiyel fiziksel tehditlerin ortadan kaldırılması (uyku bozuklukları, hastalıklar, olumsuz etki yaratabilecek bazı ilaçlar).

Litres.ru üzerinden satın al

5. “Bellek değişmiyor. Zeka ve hafıza gelişimi için görevler ve bulmacalar “, Ancels Navarro

Psikolog Angelas Navarro, konsantrasyon ve dikkati artıran, daha yaratıcı düşünmeyi öğreten alıştırmalar yaptı. Ek olarak, tüm egzersizler kademeli olarak basit bulmacalardan en karmaşık olanlara geçebilmeniz için seviyelere bölünür. Bir oyun formunda beslenmek, sıkılmanıza ve hayal gücünü kullanmanıza izin vermez.

Litres.ru üzerinden satın al

6. “Bellek gelişimi. Belleği geliştirmek için klasik bir rehber, Harry Lorain, Jerry Lucas

Yazarların önerdiği bellek gelişimi için ana yöntem derneklerdir. Tekniklerin geri kalanı bunlarla bir şekilde bağlantılı. Her şeyi ezberlemenizi öğretecekler: Uzun kelimeler ve soyut kavramlar, vaka ve satın alma listeleri, konuşmalar ve konuşmalar, kişilerin adları ve yüzleri, telefon numaraları, tarihler, çok basamaklı sayılar.

Litres.ru üzerinden satın al

7. “Her şeyi hatırla. Bellek Gelişimi için Pratik Bir Rehber “, Arthur Dumchev

Bu kitabın yazarı Arthur Dumchev, Pi sayısını 22.528 ondalık basamağa kadar hatırlıyor. Kitabında, çok miktarda bilgiyi hızla hatırlamak, karmaşık problemleri çözmek ve uzun seri sayılarını ezberlemek için kullandığı bellek geliştirme tekniklerini paylaşıyor.

Bu basımda, okuyucuyla pratik çalışmalara ağırlık veriliyor. Anlaşılabilir örnekler, yürütme algoritmaları ve açıklamaları ile somut yöntemler öneriyoruz.

Litres.ru üzerinden satın al

8. “Beynin gelişimi. Daha hızlı okuma, daha iyi ezberleme ve daha büyük hedefler elde etme, “Roger Saip

hafıza ve zeka, hız okuma ve enerji yönetimi, öncelik ve zaman yönetimi geliştirilmesi: Kitap hızlandırılmış öğrenme ile ilgili konularda geniş bir yelpazede adamış kendini geliştirme Roger SAIPA için bir antrenör ve danışman.

Litres.ru üzerinden satın al

9. “Nörobik. Beyin eğitimi için alıştırmalar », Lawrence Katz, Manning Rubin

Psikolog Katz ve Rubin, gün geçtikçe aynı sıkıcı şeyleri yapmanın, hafızanın bozulmasına ve zihinsel yeteneklerin azalmasına yol açtığını kanıtladı. Sorunun çözümü basit ve açık: normal rutine çeşitlilik eklemelisiniz.

Alışılmadık alışkanlıkların nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz: Gözleriniz kapalıyken her şeyi yapın, sağ elinizi sol yerine yönetin, yeni rotalar alın. Bu eğlenceli deneyler beyin hücrelerinin hayati işlevlerini korumaya yardımcı olur.

Labirint.ru üzerinden satın al

10. “Esnek bilinç. Yetişkinlerin ve çocukların gelişim psikolojisine yeni bir bakış, “Carol Duack

Kitap basit bir fikre dayanıyor – hatalar yapabilirsiniz, bu normaldir. Duake tarafından desteklenen esnek yaklaşım, büyümeye karşı bir tutumdur: sistematik olarak kendiniz üzerinde çalışarak, kalitelerinizden herhangi birini geliştirebileceksiniz. Bellek dahil.

Duam kitap, daha iyi olmanıza yardımcı olacak bir motivasyon ve herhangi bir eksikliğin güçlü tarafınıza dönüştürülebileceğine dair anlayışa geliyor.

Litres.ru üzerinden satın al

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − = 81