İNCELEME: “Daha Sonra İş Ertelemeyi Durdurmanın Kolay Yolu”

Bu kitabı aldığımda ne yaptığımı biliyor musun? “Biraz sonra” okumak için rafa koydu. – “yarının sendromu” ile mücadele etmek için bir masaüstü rehberi olduğu için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Erteleme yalnızca serbest çalışanların değil, aynı zamanda ofis çalışanlarının da en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Ve pratikte, “biraz sonra” birkaç güne hatta haftalar sonra (burada da orijinal olarak düşünüldüğünde 1-2 gün değil, sadece 2 hafta sonra Neil Fiore kitabını okudum). “Daha sonra işlerimizi ertelemenin kolay yolu” var mı? Ve evet ve hayır. Ama sırayla her şey hakkında.

Kitap hakkında

Şahsen ben baştaki orijinali tercih ediyorum: «Şimdi Alışkanlık» (“Şimdi” nin alışkanlığı). Sonuçta, kendimizi “burada ve şimdi” küçük ve büyük görevler yapmak için nasıl eğiteceğimizi ve yarın / bir ay / yıl / bir süre sonra nasıl eğiteceğimizi konuşuyoruz. Rus kitabı 2013 yılında yayımlandı günü, Rus yayınevi Olga Terentyeva tarafından çevrilmiş “Myth.” Neil Fiore orjinal kitabında 1987 ve 2007 yıllarında 2 yeniden yapılmasını dayanmış. Bu arada, Neil Fiore’nin kendisi, uzun süredir küçük işletmelerde ve büyük şirketlerde stres ve psikolojik sağlığı yönetmede uzman olarak çalışan bir psikoloji bilimleri doktorasıdır. Yazdığı her şeyden dolayı, yazar pratikte bilir. Kitap basit ve erişilebilir bir dilde yazılmış ve samimi ve biraz okuyucu ile diyaloga gibi anlatım tarzı, küçük – Bence, bu zaman yönetimi ve verimlilik ayrılan iş kitaplarının bir çok eksik olduğunu tam olarak ne olduğunu.

İNCELEME:

Ne sevdim

 • Kitap yeterince hızlı ve kolay okunur, ve yazarın tüm tavsiyeleri ve soruları “hedefe çarptı”, eğer kronik bir sevgiliyseniz “daha sonra için erteleyebilirsiniz”.
 • Belirli olayların örneğinde modellenen bazı durumlar vardır. Kronik procrastinatörlerle yaşayan / çalışanlar için tavsiyeler de dahil olmak üzere insanlar ve daha genel öneriler.
 • “Dizden kırılmanın” imkansız olduğu fikri, ama sorumluluk ve takip için gerekli istenmeyen gelen “gizlemek” için başka bir şeyle vakit doldurmak için pes etmek kışkırtmak faktörleri ve görevleri ortadan kaldırmak için belirli alışkanlıkları ve iş süreçlerini ayarlayabilirsiniz.

Sevmediğim şey

 • Her türlü soyut James, Jill, Johns ile ilgili örnekler ve bizden uzakta diğer karakterler, onlar “başarı korkusu” (bu arada, hala bu prensipte nasıl mümkün olduğunu anlamıyorum – ama görünüşe göre, insanlar vardır) o aslında sadece bir sorun.

İNCELEME:

Faydalı dersler

 • Erteleme kaynakları ve talihsizliğin ele geçirilmesi kaynakları her zaman münhasıran psikolojide ve insan düşüncesindedir., Kendisini stresden korumak ve kısa bir süre için kendisi için bir rahatlık alanı yaratma çabalarında.
 • Bir ters takvim oluşturun ve bir global son tarihi küçük bir sayıya bölün. bağımlı görevler “dayanılmaz” sorunla başa çıkmaya yardımcı olacaktır.
 • Diğerlerinden ve kendinizden adresinizden övün Kalıcı motivasyona doğru küçük ama önemli bir adımdır.
 • Çalışma günü 1 proje içinde 5 saati geçmemelidir. Sürekli çalışma için 1 görevde en fazla 30 dakika ayırmak gerekir.
 • Herhangi bir tıkanıklık Haftada 1 gün mutlaka bir gün olmalı.
 • İşin döndürülmesi ve “zencefilli” Görevin görevleri sürecinde küçük başarılar için – en iyi motivasyon.
 • Geçici gerileme / zorlukların oluşumu İç çatışma haline gelme ve planı uygulamak için tam bir reddetme (özellikle hastaysanız, hayattaki zorluklarla veya işyerindeki ortaklardan yanlış anlaşılmalarla karşı karşıyaysanız önemlidir).
 • “Yol boyunca” ortaya çıkan fikirleri yazınız.: Bu, bu tür “yan” düşüncelerin etkisinin sıklığını ve gücünü bir oyalama olarak azaltmaya yardımcı olur.
 • Görselleştirme ve konsantrasyon egzersizlerini denemeye değer., kitapta verilenler.
 • Her zaman öngörülebilir hedefler belirleyin. Bu “Bugün 1 km gitmek” ve günün sonuna kadar çalıştırmak için bir hedef belirlemek için iyidir, sen hedefi yazma “bir maraton koşmak” – ve uzun yıllar bir başarısızlık gibi hissetmek için Yapamayacak ve bilinç kaybı olmadan 3 km koşmak.

İNCELEME:

Kimler okumayı tavsiye ederim

 • Kronik görevlisi – Kendinizle “savaşmak” için hiçbir anlam ifade etmediğini anlamak için, ancak günlük yaşamınızda görevlerin ve alışkanlıkların motivasyonunu ve yapısını ayarlamanız yeterlidir.
 • Kronik procrastinatörlerle yaşayanlar tek bir dairede / bir ofiste – bu insanları nasıl yeniden inşa edebileceğinizi anlamak için.
 • Serbest – “verimlilik tuzakları” ile mücadeleyi daha iyi öğrenmek için.
 • “Profesyonel” zaman yönetimi tekniklerinden herhangi birine hakim olamayan herkese ve hala planı uygulamak için gün içinde yeterli saat yoktur.

“Daha sonra için işleri durdurmanın kolay bir yolu,” Neil Fiore

Liters.ru üzerinden satın al Amazon’dan satın al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4