10 kníh, ktoré vám pomôžu zbohatnúť

1. “Hovorme o vašich príjmoch a výdavkoch,” Carl Richards

Carl Richards je slávny propagátor finančného plánovania. On je často vyzvaný, aby hovoril na konferenciách a jeho učebnice o plánovaní sa rozchádzajú v obrovských množstvách po celom svete. Pomocou vizuálnych náčrtov Karl zjednodušuje zložité pojmy a doslova vysvetľuje na svojich prstoch základné ekonomické a investičné zákony.

V knihe Carl Richards dáva rady, ktoré vám pomôžu vedome robiť nákupy, držať sa osobného finančného plánu a nepodľahnúť marketingovým výpadom. Finančný úspech je nemožný bez prísnej disciplíny a v knihe nájdete rady, ktoré vám pomôžu dať veci do poriadku vo vašej peňaženke a hlave a prestať bezmyšlienkovo ​​míňať peniaze po vašich bezprostredných túžbach.

Kúpiť knihu

2. Ako urobiť osobný finančný plán a ako ho realizovať, Vladimír Sávekok

Ak nemôžete zachrániť, ak peniaze pretekajú do potrubia a musíte žiť od platu k mzde, podnikateľ a odborník na finančné riadenie Vladimír Sávekok príde na záchranu. Hlavné tajomstvá bohatstva a prosperity, ktoré odhaľuje v knihe, ktorá pomôže vybrať si individuálnu investičnú stratégiu. S podporou autora dosiahnete finančnú nezávislosť.

Táto kniha sa netýka úsporných opatrení, ktoré vo väčšine prípadov vedú k frustrácii a bezvýznamným výdavkom. Ide o finančnú gramotnosť, budovanie vzťahov s peniazmi. Finančný komfort je možný, ak budete postupovať podľa nenápadných odporúčaní autora. Je pozoruhodné, že Vladimír Sávekok berie do úvahy ruskú realitu a robí zmeny v globálnej finančnej kríze, ktorých dôsledky sú stále hmatateľné. Porozumiete, ako urobiť osobný finančný plán na zarobenie peňazí za vás.

Kúpiť knihu

3. “Hladný a chudý!”, John Diamond

Bohatá životná skúsenosť umožnila Johnovi Diamondovi stať sa obľúbeným rečníkom mnohých prestížnych konferencií. Prešiel z chudobného rodinného chlapca, ktorého sa jeho matka učil šiť, zakladateľovi medzinárodnej módnej ríše a iste vie, že chudoba a zúfalstvo stimulujú a umožňujú premýšľanie mimo škatuľky. Dnes je John Diamond jedným z najúspešnejších špecialistov na branding, mnoho medzinárodných spoločností, vrátane Nike, využíva svoje služby.

V knihe John Diamond odhaľuje vlastné tajomstvá úspechu a bohatstva a zdieľa nápady, ktoré, ak sú správne použité, majú potenciál stať sa ziskovým začínajúcim podnikom. Autor sa domnieva, že každý z jeho čitateľov a s dostupnými slovami ho motivuje k víťazstvu. Kľúčom k úspechu je prázdne vrecká, prázdny bankový účet je dokonalým štartom na veľkolepú cestu k bohatstvu a prosperite.

Kúpiť knihu

4. “Čo som sa naučila po strate milióna dolárov”, Jim Paul a Brendan Moynihan

Americký ekonóm a obchodník Naseem Taleb s veľkým súhlasom hovoril o spoločnom vytvorení milionára Jima Paula a finančného profesora Brendana Moynihana. Hlavným rozdielom knihy od všetkých ostatných je, že je založená na histórii grandiózneho zlyhania a straty. Jim Paul niekoľko mesiacov stratil viac ako milión dolárov a vstúpil do veľkých dlhov. Finančný debakl ho prinútil, aby znova preskúmal príčiny kolapsu. Výsledkom bola rozsiahla štúdia psychologických faktorov vedúcich k zlyhaniu.

Hlavnou morálkou smutného príbehu s dobrým koncom nie je strhnúť strata do srdca. Je dôležité pochopiť, že úspech často nasleduje po zlyhaní a je to dobrý dôvod na prehodnotenie hodnôt a postoja k peniazom vo všeobecnosti. Čitateľ knihy bude presvedčený, že človek nemôže slepko uveriť vlastnej nezraniteľnosti. Najdôležitejšie je udržať studenú hlavu a pokračovať, korigovať zvolený kurz a ukazovať flexibilitu.

Kúpiť knihu

5. “Investičná psychológia”, Carl Richards

Všetci robíme hlúpe veci s našimi peniazmi – je čas rozpoznať nepríjemnú pravdu. A niektoré chyby sú príliš drahé. Všetka vina emócií nás tlačia k predaju majetku po hysterickom trhu. Kupujeme, keď cítime vlnu optimizmu. To je logické, ale nie racionálne. Kniha špecialistu v oblasti finančného plánovania a hovorca mnohých konferencií Carla Richardsa pomôže priblížiť sa k rozšíreným metódam riadenia peňazí.

Pomocou rady autora identifikujete medzery v stratégii riadenia investícií, aby ste vytvorili skutočne pracovný plán. Carl Richards zdieľa metódy, ktoré pomôžu vyhnúť sa typickým nástrahám vo svete financií, aby ste prestali bezmyšlienkové plytvanie nielen peniazmi, ale aj časom a námahou. Z knihy sa dozviete, aké nuansy psychológie vás v blízkej budúcnosti urobia prosperujúcimi.

Kúpiť knihu

6. “Nevhodné trhy a mozog raptora,” Terry Burnham

Terry Burnham, PhD a profesor ekonómie na Ekonomickej fakulte Harvard, navrhuje aplikovať iracionálnu vedu na osobné financie. Tradičný predpoklad o racionálnosti finančného trhu a ľudí, ktorí hrajú na tomto trhu, je zastaraný. Štúdie ukazujú, že správanie investorov je často naozaj nezodpovedné. Aby ste uspeli, musíte nájsť nové spôsoby a smerovanie na investovanie.

Kniha premení vašu predstavu o svete financií a ekonómie. Autor odhaľuje biologické príčiny iracionálneho správania ľudí a vysvetľuje, ako nás mozog povzbudzuje pri rozhodovaní. Nákup akcií, meny, zlata, nehnuteľnosti, získanie úverov – tieto procesy sú riadené najstaršou časťou mozgu, takzvaným mozgom jašterice.

Kúpiť knihu

7. “Pravidlá bohatstva. Vaša cesta k blahu “, Richard Templar

Anglický spisovateľ a najpredávanejší autor vie, čo bráni tomu, aby človek bol bohatý a šťastný. Cesta k úspechu začína prehodnotením základných pojmov: čo znamená pre vás byť bohatý a aký je limit vašich snov? Druhou dôležitou otázkou, podľa autora, je toto: čo vás konkrétne bráni stať sa mužom svojich snov? Pre niektorých sa lenivosť stala prekážkou, iní držia na mieste chybné presvedčenie, iní sa vzdali chudoby. Medzitým je potenciál každej osoby obrovský.

Richard Templar odhaľuje tajomstvo šťastia a úspechu bohatých ľudí. Pravidlá sú jednoduché: stačí, aby ste verili v seba a uvedomili si dôležitosť dosiahnutia prosperity. Autor motivuje začať úspešný život práve teraz bez čakania na pondelok alebo nový rok. Teplá podpora Richarda Templara pomôže zmeniť váš život a stať sa tým, čo vidíte vo svojich snoch.

Kúpiť knihu

8. “Warren Buffett. Ako previesť 5 dolárov na 50 miliárd, “Robert Hagstrom

Warren Buffett je legendárny muž. Najväčší investor tohto storočia, najväčší dobrodinca a jeden z najbohatších ľudí na svete, druhý v bohatstve v USA, je známy pod prezývkou Seer. Úspech, úspech a peniaze zrejme idú do vlastných rúk. Po prvýkrát sa Buffett pokúsil na trhu cenných papierov vo veku 11 rokov. Na 13 rokov budúci čarodejník z Omahy podal prvé vyhlásenie o príjme. Zároveň sa finančný génius vyznačuje jednoduchosťou a skromnosťou v komunikácii a živote.

Kniha poskytuje podrobnú analýzu zásad finančného úspechu podnikateľa. Autor knihy nie je obmedzený na konkrétne metódy investovania Buffett, ale prináša univerzálne zásady riadenia peňazí, ktoré môžu úspešne aplikovať všetci, ktorí si to želajú.

Kúpiť knihu

9. “Milión za svoju dcéru”, Vladimír Sávekok

Podnikateľ, finančný konzultant, zakladateľ poradenskej spoločnosti Vladimír Sávekok vie, ako akumulovať poriadnu sumu za dcéru alebo syna. Nezvyčajný formát knihy – poznámkový blok pre vstupy – okamžite vyzýva k akcii a začne hromadiť kapitál tu a teraz. Autor rozpráva nielen o tom, ako ušetriť peniaze, ale aj o tom, ako chrániť bankový účet pred infláciou. Všetko spravodlivým spôsobom: metódy opísané Vladimírom Sábekom sa pokúšali o seba. Toto je pracovný plán na akumuláciu milióna dcéry autora Alicie.

Kniha je užitočná pre tých, ktorí premýšľajú o budúcnosti, stavia rodinný rozpočet pre budúcnosť a už hľadajú spôsoby, ako zabezpečiť budúcnosť svojich detí. Autorská podpora urobí proces nudnej mechanickej akumulácie zaujímavý a efektívny. Kapitoly tejto knihy sú sprevádzané originálnymi ilustráciami: možno ich čítať spolu s dieťaťom starším ako 10-12 rokov a súčasne vysvetľovať základné princípy finančného plánovania.

Kúpiť knihu

10. “Prečo bohatí získavajú bohatšie”, Robert Kiyosaki, Tom Wheelright

Robert Kiyosaki je americký podnikateľ, investor a zakladateľ vzdelávacej spoločnosti, kde sa učí, ako správne zaobchádzať s osobnými financiami. Tom Wilrayt je známy ako úspešný obchodný konzultant. Spoločná práca dvoch významných osobností odhaľuje tajomstvá úspechu a prosperity. Mnohí ľudia si myslia, že len bohatí ľudia s určitými vlastnosťami a schopnosťou predvídať budúcnosť. V skutočnosti ten, kto prekvitá, sa nebojí vziať na seba zodpovednosť za svoj život.

V knihe nájdete pracovné techniky, ktoré pomôžu zmeniť život, správne investovať peniaze a plánovať financie, aby mohli pracovať do budúcnosti a získať stabilný príjem. Autori zdieľajú nové nápady, ktoré zmenia vaše predstavy o bohatstve a spôsoboch, ako si zarobiť na živobytie. Hlavný princíp akumulácie bohatstva – nie zastaviť vo vývoji – môžu byť použité všetkými.

Kúpiť knihu

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 + = 42