3 kroky, ktoré vám pomôžu nájsť svoje povolanie v živote

Každá osoba má svoje povolanie, neexistujú žiadne výnimky. Každý má schopnosť obchodovať, v ktorom sa môže najlepšie ukázať. Problémom je, že nie je také ľahké pochopiť, aké veci to je. V skutočnosti, kým sa nepokúsite, nemáte.

Psychológ Alexander Ray ponúka techniku ​​z troch krokov: povedomie, smer a činnosť. V stručnosti budeme hovoriť o tom a cvičeniach, ktoré môžete vykonať práve teraz.

Všetko zmysluplné bolo realizované vďaka metóde troch krokov. Dokonca aj bez toho, aby si to uvedomili, skúsení a omylom ľudia sami prekonávajú tieto tri kroky a stavajú vlastný život.

Krok 1. Povedomie

Akékoľvek zmeny vo svojom živote nebude, až jedného dňa sa prebudíte s myšlienkou, že to bolo na čase niečo zmeniť. Aby nedošlo k čakať na tento krásny deň, môžete tak urobiť múdrejší – spýtajte sa sami seba tie správne otázky.

Musíme začať s tromi hlavnými otázkami:

 1. Čo je zlé v živote a vo vás?
 2. Čo vám nie je vhodné?
 3. Čo a ako by ste chceli zmeniť?

A tu je prvé cvičenie. Napíšte 3-5 bodov za každú sféru vo svojom živote. Ak na vás niečo okamžite príde na myseľ, premýšľajte o každom bode tak, ako potrebujete.

Čo vám nie je vhodné a čo chcete zmeniť?

 • Vo vzťahoch s partnerom: __________
 • Vo vzťahoch v rodine: __________
 • Vo vzťahoch s deťmi: __________
 • Vo vzťahoch s rodičmi: __________
 • V práci: __________
 • Vo vašej prosperite: __________
 • Vlastný charakter: __________
 • Vo svojom tele: __________
 • V zdravotnom stave: __________

Tento zoznam je váš východiskový bod. Ray čas od času odporúča, aby ho kontaktoval, aby sledoval pokrok a pripomenul si, ktoré oblasti vášho života vyžadujú zmenu.

Krok 2. Smer

Jedna realizácia, že vo vašom živote sú veci, ktoré sa vám nepáči, nestačí. Je potrebné pochopiť, čo ďalej s touto skutočnosťou ďalej. V tejto chvíli je dôležité nájsť správny smer.

Jednou z možností, o ktorej hovorí Rey, je hľadanie cieľa prostredníctvom akcie. Keď neviete, čo chcete robiť, vyskúšajte všetko náhodne, jedného dňa budete mať šťastie. Ale to vyžaduje veľa času a zdrojov.

Ďalšou cestou je spojiť svoje vlastné skúsenosti. Vykonajte to jednoducho.

1. Čo by ste robili, keby ste boli bohatí?

Predstavte si, že ste neslušne bohatí. Môžete si zapísať túto sumu – množstvo peňazí, ktoré potrebujete na to, aby ste sa cítili plne zabezpečené. Ste tak bohatý, že môžete robiť to, čo tvoje srdce túži.

Zapíšte päť prípadov, ktoré by ste vykonali. Ale to by malo byť prípad (a nie nečinné lekcie ako “ležiace na oceáne”), vyžadujúce vašu účasť. Vaším cieľom je prísť s prácou, ktorá vás urobí šťastnejšou.

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________

2. Čo by ste robili, keby ste boli chudobní?

A teraz poďme z opačného hľadiska. Predstavte si, že ste boli vyhodený a nemáte absolútne žiadne prostriedky na živobytie. Zamyslite sa nad piatimi triedami, ktoré môžete zarobiť. Vezmite prosím na vedomie, že toto je vaša šanca začať s čistou bridlicou, takže si vyberte veci, podľa vašich predstáv.

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________

3. Aké činnosti vás urobia šťastnejšími?

A posledná úloha. Napíšte päť obľúbených položiek, ktoré ste pripravení robiť celé hodiny. Uveďte svoje koníčky a koníčky, nečinnosť sa nepočíta.

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________

V týchto troch zoznamoch je správny kurz skrytý. Opätovne ich znovu znova prečítajte a rozhodnite sa, kam idete.

Krok 3. Akcia

Najdôležitejšia etapa. Bez toho dva predchádzajúce kroky zostanú len sny. Výber smeru vám pomôže nastaviť konkrétne ciele. Ciele cieľa sú rozdelené na konkrétne akcie. A konať.

Všetko, čo sa vyžaduje, je nameraná každodenná práca, drobné, ale skutočné kroky.

Book-training “Účel” “- zbierka užitočných tipov s ilustráciami, cvičenia a denník sledovať svoj pokrok. Možno, že je to vám dá potrebný impulz a inšpirovať zmenu.

kúpiť knihu

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1