30 kníh o podnikaní, ktoré stojí za to čítať až 30 rokov

1. “Zastavte snívanie, dostaň sa do podnikania!”, Cal Newport

Najčastejšou radou, ktorú môžete vidieť v takmer akejkoľvek knihe tohto žánru, je, aby ste boli jednotní a sledovali svoju vášeň a úspech príde. Profesor Cal Newport je dôležitým doplnkom k tomuto odporúčaniu: prosperita v každom podnikaní môže otvoriť nové dvere, dať priestor pre pokrok a v dôsledku toho priniesť nové vášeň. Autor navrhuje, aby sa nevzdal snov, ale aby bol realistický a stal sa profesionálom v tom, čo robíte.

Kúpiť na Litres.ru

2. “Čierna labuť”, Nassim Taleb

Ľudia majú rád ilúziu dôvery v budúcnosť, ktorú podporujú prognózy autoritatívnych osobností a odborníkov. V spoločnosti “čierny labuť” investor a filozof Nassim Taleb hovorí o zraniteľnosti takejto pozície ao príklade kolapsu finančného systému v roku 2007 dokazuje, že aj tie najohrozenejšie systémy podliehajú potenciálnym rizikám.

Kúpiť na Litres.ru

3. “Nebojte sa konať,” Sheryl Sandberg

“Nebojte sa konať”, stojí za to čítať, ak chcete kompetentne diskutovať o práve žien na vedenie vedúcich pozícií. Cheryl Sandberg v sebe spája výskumné údaje a osobné príbehy v knihe a hovorí o tom, ako ženy neúmyselne zbavujú šancu posunúť sa na kariérny rebrík.

Kúpiť na Litres.ru

4. “Sila zvyku”, Charles Dahigg

“Sila zvyku” je jedným z najužitočnejších a fascinujúcich kníh pre mladých ľudí, ktorí sa usilujú o šťastie a úspech. Novinár New York Times Charles Dahigg zdieľa tipy na to, ako sa zbaviť zlého zvyku, či už je to otrasenie alebo fajčenie, pomocou malých krokov, ktoré sa dajú urobiť teraz.

Kúpiť na Litres.ru

5. “Urobiť alebo dať?”, Adam Grant

Niečo v našej kultúre nám hovorí, že by sme mali hľadať všetko vo všetkom, byť obozretní a sebeckí, aby sme niečo dosiahli. Psychológ Adam Grant hovorí, prečo je tento názor nesprávny. Štúdie potvrdzujú, že najúspešnejší ľudia sú tí, ktorí majú záujem vytvárať hodnoty pre ostatných. Adam Grant zdieľa rady o tom, ako byť užitočný a zároveň uspieť.

Kúpiť na Litres.ru

6. #Girlboss, Sofia Amoruzo

Zakladateľ internetového obchodu Nasty Gal Sofia Amoruza v knihe # Girlboss nie je plachý, aby sa podelil o čitateľskú osobnú skúsenosť. Hovorí o svojej spurnej mladosti a hovorí o tom, ako jej chuligánské správanie pomohlo jej uspieť. Kniha je plná praktických rád, ktoré vás inšpirujú, aby ste sledovali vašu vášeň a našli si vlastnú cestu na vrchol.

Kúpiť na labirint.ru

7. “Myslite a pestujte bohatý”, Napoleon Hill

Medziľudské komunikačné zručnosti sú rovnako dôležité ako zručnosti, ktoré sme zvyknutí vymenovať v životopise. Napoleon Hill bol novinár, ktorý sa priatelil s priemyselným magnátom Andrewom Carnegiem. Pre priateľské rozhovory Carnegieho, ktorý bol v tej dobe najbohatším mužom na svete, zdieľal s Hillom ponaučenia, ktoré sa naučil z cesty od chudoby k bohatstvu.

Napriek tomu, že v roku 1937 bola prvá publikácia “Think and Grow Rich”, môže nájsť skutočné praktické rady týkajúce sa budovania medziľudských vzťahov a realizácie vodcovských schopností.

Kúpiť na Litres.ru

8. “Ako získať priateľov a ovplyvňovať ľudí”, Dale Carnegie

Obľúbená kniha investora a multimilionára Warren Buffett hovorí o psychológii každodenných interpersonálnych interakcií a pomáha pochopiť, ako sa stať vodcom a vplyvným človekom. Prvýkrát bola kniha uverejnená v roku 1936, ale základné tipy, ako prekonať konflikty a inšpirovať ľudí, sú dnes cenné nie menej ako pred desiatimi rokmi.

Kúpiť na Litres.ru

9. StrengthsFinder 2.0, Tom Rath

Hlavnou myšlienkou tejto knihy je, že by sme mali tráviť menej času premýšľať o našich nedostatkoch a zamerať sa na to, čo robíme dobre. Táto kniha vám pomôže nájsť vašu profesionálnu škálu založenú na vašej postave a dostupných zručnostiach a možno vám povie, kde prinesiete viac výhod spoločnostiam a uspejete.

Kúpiť na amazon.com

10. “Od nuly do jedného” Peter Til

Žijeme v čase, keď sa mladí podnikatelia a začínajúci začínajúci podnikatelia rýchlo stávajú miliardármi a vyberajú si titul najvplyvnejších ľudí na svete z finančných prostriedkov na Wall Street. Investor a miliardár Peter Til odhaľuje závoj nad súčasným stavom podnikania a poskytuje fascinujúce a stručné usmernenia týkajúce sa založenia spoločnosti a jej riadenia.

Kúpiť na Litres.ru

11. “Ako dať veci do poriadku”, David Allen

Táto kniha sa odporúča čítať tým, ktorí chcú efektívne riadiť svoj čas v práci a doma. Autor poskytuje praktické rady týkajúce sa organizácie a distribúcie každodenných úloh. Jedným z týchto odporúčaní je súlad s dvojminútovým pravidlom. Hovorí sa: ak sa niečo môže vykonať za menej ako 120 sekúnd, malo by to byť okamžite vykonané a časovo náročnejšie úlohy môžu byť odložené neskôr.

Kúpiť na Litres.ru

12. “Nikdy nejedzte,” Keith Ferrazzi

Známy netvorker Keith Ferrazzi veria dôvod ich úspechu schopnosť nadviazať vzťahy a komunikovať s ľuďmi. Autorka sa narodila v malom mestečku v rodine výrobcu ocele a čistiacich prostriedkov, ale vytrvalosť, talent a komunikačné zručnosti sa mu umožnilo získať titul netvorkera číslo 1 a urobiť v telefónnom zozname tisíce kontaktov, vrátane prezidentov čísiel, rockové hviezdy a známych podnikateľov. Vo svojej knihe, Ferrazzi hovorí o stavbe komunikačnej stratégie, ku ktorému sa uchýlil k úspechu.

Kúpiť na Litres.ru

13. “Nebude to jednoduché”, Ben Horowitz

Ak nie ste inšpirovaný ohromujúcimi úspešnými príbehmi úspešných podnikateľov, táto kniha sa vám môže páčiť. V “Nebude to ľahké” podnikateľ Ben Horowitz hovorí, že neexistujú univerzálne recepty na úspech. Jediný spôsob, ako uspieť, musí byť rozhodujúci a venovať pozornosť tomu, čo pozitívne ovplyvňuje dynamiku rozvoja podnikania a čo nie.

Kúpiť na Litres.ru

14. “Ako pracovať štyri hodiny týždenne,” Timothy Ferris

V knihe, ktorej meno by sa nemalo brať doslovne, Timothy Ferris zdieľa praktické rady o tom, ako byť najefektívnejší a úspešný v profesionálnom a osobnom živote. Napríklad autor odporúča používať metódu “managementu strachu” – techniku, ktorá vám umožní podrobne preskúmať to, od čoho sa obávate, vyriešiť riziká a spôsoby, ako ich prekonať v studenej krvi.

Kúpiť na Litres.ru

15. “Flexibilné vedomie”, Carol Duack

Podľa psychológov Stanfordskej univerzity Carol Duack je kľúčom k úspechu naša dôvera, že ju dokážeme dosiahnuť. Autor uvádza štúdie, ktoré dokazujú, že schopnosť učiť sa a zlepšovať môže znamenať oveľa viac ako vrodený talent. V knihe sa uvádza, že ak ste trochu viac ako 20, potom sa s náležitou tvrdohlavosťou môže stať niekto.

Kúpiť na Litres.ru

16. “Introverts”, Susan Kane

Ak ste introvert, neznamená to, že cesta k vrcholu kariéry je uzavretá pred vami. Ak chceme napísať túto knihu, autorka bola vytlačená nespravodlivosťou rozšíreného stereotypu, že majitelia tohto druhu osoby sú druhoradými ľuďmi. Štúdia vyjednávacej poradkyne Susan Kane vyvracia myšlienku, že pre úspech je nevyhnutné byť “nahlas” a extrémne spoločenský.

Kúpiť na Litres.ru

17. “Predvídateľná iracionalita”, Dan Arieli

Ak chcete uspieť v podnikaní, musíte pochopiť komplexnosť ľudského správania. Dan Arieli je profesor psychológie a behaviorálnej ekonómie je jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť. Autor poskytuje vedecký výskum, ktorý vysvetľuje nuansy nášho správania: napríklad, prečo odložíme podnikanie neskôr alebo ako rozhodujeme o kúpe výrobku.

Kúpiť na mann-ivanov-ferber.ru

18. “Sedem zručností veľmi efektívnych ľudí”, Stephen Covey

Táto kniha, publikovaná v roku 1989, sa už stala klasikou obchodnej literatúry. Bez ohľadu na to, či ste politik alebo podnikateľ, bude vás inšpirovať a rozšíriť možnosti na dosiahnutie profesionálnych cieľov. Každá kapitola sa zameriava na kľúčovú zručnosť, ako je proaktivita alebo synergia. Každá z týchto vlastností pomáha stať sa efektívnym vodcom a skutočným členom tímu.

Kúpiť na Litres.ru

19. “Poker lýrov”, Michael Lewis

Michael Lewis v “Liar Poker” vedie úprimný popis finančnej oblasti Wall Street v osemdesiatych rokoch. Lewis sám po vysokej škole sa usadil v prestížnej investičnej spoločnosti Salomon Brothers, odkiaľ chodil od stážistky až po obchodníka s dlhopismi. Kniha je napísaná v žánri dokumentárneho filmu, ale číta ako román: autor napodobňuje živý obraz obchodnej miestnosti a postáv v nej.

Kúpiť na Litres.ru

20. “Životná stratégia”, Clayton Christensen

Dôvodom na napísanie “Stratégie života” bolo stretnutie autora s bývalými spolužiakmi na Harvardskej obchodnej škole. Potom, po promócii v roku 1979, bola budúcnosť každého z nich plná perspektív, kolegovia mali rovnaké a vynikajúce podmienky na hľadanie práce alebo otvorenie vlastného podnikania.

Po 25 rokoch sa ukázalo, že mnohí Harvardov bývalí študenti boli v kríze. Niekto – osobne, niekto – v profesionáli, napríklad bývalý šéf Enron Jeffrey Skilling, odsúdený v roku 2006 za 292 mesiacov väzenia. Kniha skúma, prečo niektoré z tých, ktorí majú dostatok príležitostí, prosperujú a ostatní strácajú všetko.

Kúpiť na labirint.ru

21. “rozumný investor”, Benjamin Graham

Investor a miliardár Bill Ekman je jedným z mnohých finančníkov na Wall Street, ktorí nazývajú “rozumný investor” knihu, ktorá zmenila ich život. Tento hĺbkový sprievodca cennými investíciami pomôže nielen pracovníkom finančného priemyslu, ale aj všetkým, ktorí chcú dlhodobo maximálne využiť svoje peniaze.

Kúpiť na Litres.ru

22. Prekročenie Neznámeho mora, David White

Táto kniha nevenuje veľkú pozornosť miestu práce v našom živote. Toto zdôrazňuje prekročenie neznámeho mora medzi ostatnými publikáciami obchodnej literatúry. Autorka považuje kariéru nie za snahu, ktorá sa musí dokončiť, získať maximálne body, ale ako nepretržitý kontakt človeka so svetom a so sebou.

Kúpiť na amazon.com

23. “Steve Jobs”, Walter Isaacson

Neskorý spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, sa stal legendárnym číslom, duchom Silicon Valley. Biografia Isaacson pomáha porozumieť fenoménu Jobs a ponúka sa pozrieť na dve strany jeho osobnosti: silný inšpirujúci vizionár a ťažký obchodník komunikovať.

Je to príbeh o tom, ako bol vyháňaný veľký muž z vlastnej spoločnosti a po chvíli sa vrátil a dobyl celý svet. Ukazuje, aké dôležité je zotavenie z neúspechu a dosiahnutie cieľa.

Kúpiť na Litres.ru

24. Vyberte si seba, James Altusher

James Altusher je manažér hedžového fondu, podnikateľ, podcastster a najpredávanejší autor. “Choose Yourself” vás učí, ako sa vyjadrovať vo svojej profesii a napriek tomu sa nevzdávate svojich najdivokejších snov. Altusher sa snaží vyslať správu, že ten, kto pracuje pre niekoho iného, ​​nie je menej cenný ako každý obchodník.

Kúpiť na amazon.com

25. “Korporácia géniov”, Ed Catmell

Ako profesionálny rast a ponorenie do rutiny, mnohí strácajú túžbu po kreativite. Spoluzakladateľ Pixar rozpráva príbeh o vytvorení jedného z najväčších animovaných štúdií a hovorí, že každý môže vytvoriť, ale mnohí sa jednoducho neodvažujú kvôli rôznym sociálnym normám a osobným zákazom. Autor tvrdí, že láska a schopnosť tvorivého myslenia pre bankárov alebo programátorov nie je menej dôležitá ako pre spisovateľov a hudobníkov.

Kúpiť na Litres.ru

26. “konať ako vodca, myslieť ako vodca”, Herminia Ibarra

Začať s kariérou je najlepší čas rozhodnúť o svojej vedúcej úlohe. Profesionálny obchodný pracovník a odborník na vedenie spoločnosti Erminia Ibarra zdieľa poradenstvo v mnohých oblastiach: od rozšírenia profesionálnych sietí až po vytvorenie nových nápadov. Autorská filozofia je založená na tvrdení, že neexistuje univerzálny recept na úspešné vedenie, najlepšia taktika je tá, ktorá vo vašom prípade funguje.

Kúpiť na Litres.ru

27. “Bod zlomu”, Malcolm Gladwell

Novinár a popový sociológ Malcolm Gladwell cituje výsledky sociologického výskumu a vysvetľuje mechanizmy šírenia informácií. V roku 2002 bol uverejnený “obrat”, ale materiál uvedený v knihe nám stále pomáha pochopiť, prečo ľudia zdieľajú správy, fakty a myšlienky a prečo šírenie niektorých z nich dosahuje epidemiologické váhy.

Kúpiť na Litres.ru

28. Potok, Mihai Chikszentmihayi

Usilujeme sa o šťastie, neustále počúvame rady o tom, ako to dosiahnuť, ale mnohí z nás si nemyslia, čo to je a ako to funguje.

Americký psychológ Mihai Chikszentmihayi zdieľa výsledky štúdií o charaktere tohto stavu a tvrdí, že kľúčom k hľadaniu šťastia je schopnosť ovládnuť seba a svoje pocity tým, že nájdeme malé potešenie v každodennom živote okolo nás.

Kúpiť na Litres.ru

29. Power Broker, Robert Caro

Neschopnosť pochopiť, ako silní ľudia myslia a konajú, nás stávajú zraniteľnými svojou vôľou. Chrániť svetlo sa nazýva biografia mestského plánovateľa New Yorku Roberta Mosesa. Ak chcete vidieť, ako funguje Machiavellian inteligencia, pomôže vám Power Broker.

Kúpiť na amazon.com

30. “Zapáliť požiar!”, Daniella Laporte

“Vypálte oheň!” – kolekcia esejí, ktorá vás bude nanovo pozerať na vaše “ja”, pomôžete prekonať strach z odolnosti návykov a presvedčení, ktoré sú uložené zvonku. Obchodná stratégka a PR špecialistka Daniella Laporteová hovorí, že len vy ste zodpovední za to, čo ste, a že na dosiahnutie úspechu nemusíte nevyhnutne spĺňať očakávania iných ľudí.

Kúpiť na Litres.ru

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =