REVIEW: “Jednoduchý spôsob, ako zastaviť odloženie podnikania na neskôr”

Viete, čo som urobil, keď som dostal túto knihu? Položil ju na policu a čítal “trochu neskôr” – skôr symbolický detail, pretože sa jedná o desktop pokyny riadiaca “syndróm zajtrajška.” Otáľania – jedným z najčastejších problémov v práci, a to nielen na voľnej nohe, ale aj administratívni pracovníci. A v praxi, “o niečo neskôr” sa stane v priebehu niekoľkých dní alebo dokonca týždňov (to je kniha, ktorú som čítal Neil Fiore Len 2 týždňov namiesto 12 dní, ako sa pôvodne myslelo). Existuje “Jednoduchý spôsob, ako zastaviť odloženie vecí pre neskoršie”? A áno, a nie. Ale o všetkom v poriadku.

O knihe

Osobne preferujem titul v pôvodnom znení: «Teraz zvyk» (“Zvyk” teraz “). Hovoríme o tom, ako trénovať sami, čo má robiť malé a veľké problémy “tu a teraz”, skôr než zajtra / budúci mesiac / rok / niekedy neskôr. Na ruská kniha vyšla v roku 2013 v preklade Oľgy Terentyev v ruskom nakladateľstve “Mýtus.” V pôvodnom knihe Neil Fiore odolal 2 reissue v roku 1987 a 2007. Mimochodom, Neil Fiore – Doctor of Psychological Science, dlhú dobu pracoval ako špecialista na zvládanie stresu a psychického zdravia v malých podnikov a veľkých firiem. Z dôvodu všetkého, o čom píše, autor vie v praxi. Kniha je malý, písaný jednoduchým a zrozumiteľným jazykom a naratívny štýl priateľský a skôr ako dialóg s čitateľom – podľa môjho názoru, je to presne to, čo chýba mnoho obchodných kníh venovaných riadenie času a produktivity.

PREHĽAD:

Čo sa mi páčilo

 • Kniha je ľahko a rýchlo čítaná, a všetky tipy a otázky autorom knihy “narazila na mieste”, ak – milovník chronické “odkladajú” svojej činnosti a cieľoch.
 • Existuje niekoľko situácií modelovaných na príklade konkrétnych udalostí a ľudí, ako aj všeobecnejšie odporúčania, vrátane rád pre tých, ktorí žijú / pracujú s chronickými protrastinizátormi.
 • Myšlienka, že “prelomenie kolena” je nemožné, ale môžete nastaviť špecifické zvyky a pracovné postupy na odstránenie faktorov, ktoré vyvolávajú ste sa vzdať a úlohy, aby vyplnil čas s niečím iným, aby sa “schovať” zo zodpovednosti a nechcený treba dotiahnuť do konca.

Čo sa mi nepáčilo

 • Príklady so všetkými druhmi abstraktných James, Jill, Johns a ďalšie postavy ďaleko od nás, je problém, ktorý je len v tom, že “strach z úspechu” (mimochodom, ja stále nechápem, ako je to možné v princípe – ale zdá sa, že tam sú ľudia).

PREHĽAD:

Užitočné lekcie

 • Zdroje otrasenia a záchytov workaholizmu sú vždy výlučne v psychológii a myslení človeka, vo svojich snahách chrániť sa pred stresom a vytvoriť pre seba komfortnú zónu aspoň na krátky čas.
 • Vytvorte reverzný kalendár a rozdeľte jeden globálny termín na niekoľko malých podriadené úlohy pomôžu vyrovnať sa s “neznesiteľným” problémom.
 • Chváľte od ostatných a od seba vo svojej adrese Je to malý, ale dôležitý krok smerom k stálej motivácii.
 • Pracovný deň v rámci jedného projektu by nemalo presiahnuť 5 hodín. Na 1 úlohu pre nepretržitú prácu je potrebné prideliť maximálne 30 minút.
 • Pri akomkoľvek preťažení 1 deň v týždni musí byť nevyhnutne voľný deň.
 • Rotácia práce a “perník” pre malé úspechy v procese rozhodovania o úlohách – najlepší motivátor.
 • Dočasná regresia / výskyt ťažkostí Nebuďte vnútorným konfliktom a úplné odmietnutie realizácie plánu (je obzvlášť dôležité, ak ste chorý, čelíte životným ťažkostiam alebo nedorozumeniam partnerov na pracovisku).
 • Zapíšte nápady, ktoré vznikajú “po ceste”: pomáha znižovať frekvenciu a silu vplyvu takýchto “bočných” myšlienok ako rozptýlenie.
 • Stojí za to skúsiť vizualizáciu a koncentráciu cvičení, ktoré sú uvedené v knihe.
 • Vždy nastavte predvídateľné ciele. Je lepšie, aby stanovila cieľ, aby “ísť 1 km dnes” a spustiť ju na konci dňa, píšeš cieľ “maratón” – a na mnoho rokov pocit zlyhania, ktorí nemôžu, a 3 km beh bez straty vedomia.

PREHĽAD:

Kto odporúčam čítať

 • Chronický protrastinátor – pochopiť, že nemá zmysel “vojna vojna” sami, ale stačí upraviť motiváciu a štruktúru úloh a zvykov vo vašom každodennom živote.
 • Tí, ktorí žijú s chronickými protrastinizátormi v jednom apartmáne / v jednej kancelárii – aby ste pochopili, ako môžete “obnoviť” týchto ľudí.
 • slobodné povolania – lepšie sa naučiť boj proti “pastiam produktivity”.
 • Všetkým, ktorí nedokázali zvládnuť žiadnu z techník “profesionálneho” riadenia času a ktorí ešte stále nemajú dostatok hodín na realizáciu plánu.

“Jednoduchý spôsob, ako prestať dávať veci neskôr,” povedal Neil Fiore

Kúpiť na liters.ru Kúpiť na Amazon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 13 =