REVIEW: “Paradox vášne. Miluje ho, ale nie, “Dean Delis a Cassandra Phillips

Cassandra Phillips
Novinár, spisovateľ, kritik a scenárista.

Určite sa môžete spojiť s jednou z troch kategórií ľudí:

  1. Ste v romantickom vzťahu.
  2. Hľadáte životného partnera.
  3. Zotavujete sa z predchádzajúceho nešťastného zážitku.

Harmonické vzťahy – to je jedna z najdôležitejších zložiek šťastného života. Ale len harmónia sa často javí ako nedosiahnuteľný ideál.

Je možné akceptovať skutočnosť, že život je nedokonalý a akceptovať vznikajúce problémy ako nevyhnutnú súčasť vzťahu. A existuje niekoľko možností:

  1. Presvedčte sa, že láska je radosť, prístupná iba mladým ľuďom.
  2. Choďte do práce s hlavou a zostaňte hrdým bakalárom.
  3. Nájdite nového partnera a začnite znova.
  4. Staňte sa nespokojným podráždeným typom a vráťte sa do pripomienok k našim článkom.

Môžete sa pokúsiť liečiť lásku ako vedu: študovať zákony, ktorými sa rozvíja, aby sa vedome presunulo k harmonickým vzťahom.

Mnoho kníh je napísaných o láske, aj keď väčšinou o nešťastných. Mnohí psychológovia pracujú na tom, aby pomohli všetkým, ktorí trpeli láskou. Ale väčšina z nich nájde dôvod v osobe sám alebo v chybách vzdelávania, čo sa stáva ďalším dôvodom sklamania v sebe.

Paradox vášne
ikurucan / Depositphotos.com

Dean Delis a Cassandra Phillips sa týkajú tohto problému inak. Každý, aj ten najbližšie k ideálu pary skôr či neskôr stane uväznený v jednom – muž alebo žena – začne druhého milovať trochu viac, a spadá do “podriadenom postavení”. Existuje nerovnováha.

Paradox vášne sa môže zrazu objaviť kedykoľvek. Môže zničiť novú románku, ako aj trvalý vzťah. Môže to byť spôsobené rôznymi zdrojmi nerovnováhy: atraktívnejšou silou jedného z partnerov, objektívnymi okolnosťami, “hraním” partnerov alebo nezlučiteľnosťou jednotlivých charakteristík.

Dean Delis a Cassandra Phillips, “Paradox vášne”

Je dôležité, aby sa tvárou v tvár s podobným problémom, obaja partneri trpia: otrok – z nedostatku lásky a pozornosti, a olovo – z nedostatku osobného priestoru a ľútosti.

Kniha “Paradox vášne” vám najprv pomôže určiť vašu úlohu vo vzťahu a potom poskytnúť odporúčania pre prácu na odstránení problémov. V ideálnom prípade budete samozrejme potrebovať účasť oboch partnerov. Najkrajšie však je, že dokonca aj jednostranná práca vám pomôže posunúť ťažisko smerom k harmonickým vzťahom. Môžete obnoviť lásku a harmóniu sami.

Kniha už ma zachytila ​​v druhej kapitole, kde sa zvažuje mechanizmus paradoxu vášne. Autori sa nesnažia nájsť príčinu pri traumách z detstva alebo ospravedlňovať vyblednutie pocitov nekompatibilitou postáv. Namiesto toho poukazujú na nerovnováhu a tvrdia, že vždy existuje cesta.

O formáte

Kniha je dosť veľká, ale nie ťažká. Prvá sa zaoberá situáciami, ktoré sa vyskytujú v živote a vedú k nerovnováhe časť (zblíženie, rozdiely v životnom štýle medzi mužom a ženou, práca na zmeny alebo sociálnym okruhu, ktoré majú deti). Príklady sú skutočné príbehy.

Druhá časť obsahuje pokyny na návrat lásky a vytvorenie rovnakého vzťahu.

Layfak pre tých, ktorí nemajú radi čítať

Ak chcete začať rýchlo, môžete okamžite prejsť na praktickú časť. Je však dôležité, aby ste vo vzťahu správne definovali svoju úlohu. Kapitoly 3 a 5 vám pomôžu.

“Paradox vášne. Miluje ho, ale nie, “Dean Delis a Cassandra Phillips

Kúpiť na Litres.ru Kúpiť na Amazon.com

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 − 51 =