Paprastas ryto ritualas iš knygos “The Magic of the morning” autorius Hal Elrod

Kokia yra ši knyga?

Pagrindinė knygos “Morning of Magic” idėja yra labai paprasta: kiekvieną dieną savęs tobulinimui reikia skirti save, ir tai pakeis jūsų gyvenimą į geresnį.

Hal Halrod knyga yra labai amerikietiška: jo stilius panaši į pastoriaus pamokslą arba motyvacinio garsiakalbio kalbą. Per tekste autorius bando perteikti azartas, patikimumo, džiaugsmu, teigiamą požiūrį, kuris yra neatskiriama Amerikos kultūra, bet tai ne visada aišku skaitytojui su kitu mentalitetu. Knyga yra daugeliu atžvilgių panašus į Napoleono kalną, Anthony Robbins, Jim Ron sukurta: ji turi kartojimų, labai paprasta kalba daug, ir pati turinys yra visų idėjų sėkmės ir savęs tobulinimą derinys.

Atrodo, kad literatūroje apie savęs pagalbą žanrą vargu ar galima sukurti kažką originalo, bet Hal Elrod knygoje yra keletas savybių, atskiriančių jį nuo kitų.

Pirma, autoriaus istorija nusipelno dėmesio: jis krito į baisią avariją gana jaunas. Savo automobilyje žiauriu greičiu sudaužė automobilis su girtu vairuotoju prie rato. Autorius išgyveno klinikinę mirtį, gavo daugybę lūžių, dėl smegenų sužalojimo jis turėjo rimtų atminties problemų, o gydytojai abejojo, kad jis galėtų vaikščioti. Priešingai nei prognozės, Hal ne tik galėjo vaikščioti, bet ir tapo ultramaratonu, nors jis ypač nepatogavo bėgti prieš nelaimingą atsitikimą.

Tačiau, net ir rimtesnį testą pats, Hal vadina 2008 m. Krizę, kai rimtos finansinės problemos beveik privertė jį nusižudyti. Tačiau šį kartą Hal neatsisakė ir nemažai sugebėjo atkurti savo svajonių gyvenimą.

Antra, be motyvacijos skundų ir istorijų nuo Hal Elrod ir jo draugų gyvenimą, knyga aprašoma Svarbiausia – kad autorius pristato kaip veiksmingą ir paprastą įrankį, todėl skirtumą – nuostabių ryte metodą.

Koks yra “nuostabus rytas” metodas?

Jos esmė yra kiekvieną rytą anksti pažadinti atlikti savęs tobulėjimo ritualą – psichinės, psichologinės, fizinės asmenybės savybes.

Šio metodo tikslas – kiekvieną atgimimą padaryti kaip laimingą ir jaudinančią kaip ryte prieš labiausiai malonius įvykius: atostogas, vestuves ar ilgai lauktą kelionę. Visi sutinka, kad jaudinančių įvykių lūkesčiai energizuojasi, neatsižvelgiant į tai, kiek laiko jis sugebėjo praleisti naktį. “Didžiojo ryto” metodas yra skirtas atgaivinti įspūdžius, kada tikimasi stebuklo su kiekvienu pabudimu.

Kodėl ryto metodas?

Kadangi paprastai ryto nuotaika lemia visą dieną. Ypač užsiėmę žmonės, anksti pabudę, gali rasti laiko tik sau patiems, nes dienos metu ar vakare tampa problematiška: jie susiduria su rūpesčiais ar tiesiog neturi energijos ką nors padaryti, išskyrus televiziją. Tačiau žmonės, kurie dirba pamainomis, šį metodą gali naudoti ne ryte, o tiesiog iš karto po pabudimo.

Bet ką daryti, jei aš nakvišoka?

Įdomu tai, kad pats autorius laikė save pelėdžiu, kol jis pradėjo praktikuoti “nuostabų rytą”. Vis dėlto tai bent jau neleido jam anksti pakilti, kuris įtikino jį, kad žmonės būtų atskirti nuotaikų ir pelėdų. Autorius atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų suvokimas priklauso nuo mūsų asmeninio požiūrio. Jei esame įsitikinę, kad ankstyvas pakilimas mums labai pakenks, tai bus iš tikrųjų. Tuo pačiu metu, praktikuojant “nuostabų rytą”, galime pakeisti savo požiūrį.

Be to, tinkamai bundančios autoriaus pataria naudoti bandė įsivaizduoti gyvenimą įsilaužimo: prieš miegą formuluoti tikslus ryte, išimkite žadintuvas toli ryte gerti vandenį, valyti dantis ir įdėti į sporto.

Ką jūs turėtumėte daryti ryte?

Julianas Bialovas / Unsplash.com

Hal Elrod suteikia laisvę pats tai išspręsti (svarbiausia tai, kad veiksmai yra skirti savarankiškam vystymuisi), bet suteikia savo programos tipą.

“Nuostabi rytą” autorius trunka valandą ir susideda iš tylos (įskaitant meditacija), teiginius (teigiamų pareiškimų pakartojimų), vizualizacija, žurnalinė, skaitymas, besivystančiame literatūrą ir mankšta.

Ryto ritualas neturi trukti per valandą, visi veiksmai gali būti sutrumpinti iki minutės.

Ir kodėl mums reikia meditacijos, teiginių ir vizualizacijos?

Daugelis žmonių yra skeptiški apie šią praktiką, tačiau svarbu tai, kad juos naudoja visame pasaulyje žinomi sportininkai ir žvaigždės. Galbūt verta neklysti skepticizmo praleisti ir bandyti šiuos metodus taikyti tam tikrą laiką, nes jie yra gana paprasti.

Meditacija yra psichinės pratybų praktika, kuri atėjo iš Rytų ir įgijo populiarumą Vakaruose. Moksliniu požiūriu įrodyta, kad meditacija turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichinei būklei. Yra daug meditacijos tipų, autorius siūlo paprasčiausią variantą – koncentraciją kvėpuojant ir dabartinę akimirką.

Patvirtinimai yra teigiami teiginiai, kuriuos reikia reguliariai pakartoti. Ši praktika siekiama perprogramuoti savo destruktyvų požiūrį į teigiamus. Tiesą sakant, tai yra priemonė įtikinti save savo jėgos, svarbos, pasitikėjimo. Hal Elrod pateikia vertingų patarimų, kaip suformuluoti tvirtinimą, kad jis veiktų:

  • Pirmiausia turite aiškiai nustatyti, ką ir kodėl norite.
  • Tada supraskite, koks asmuo turi būti ir ką reikia padaryti norint pasiekti tai, ko norite.
  • Galiausiai pridėkite savo tvirtinimą į neįtikėtinų žmonių įkvepiančias ir filosofines mintis.

Tai lieka tik mokytis, reguliariai pakartoti ir patikslinti patvirtinimą, jei reikia.

Vizualizacija – norimo gyvenimo vaizdinio vaizdo sukūrimas. Daugelis žinomų sportininkų aktyviai naudoja vizualizaciją, iš anksto pateikdami savo judesius. Įprasti žmonės taip pat užsiima vizualizacija, tačiau dažniausiai tai yra neigiama. Hal Elrod yra įsitikinęs, kad neigiamas mąstymas turi niokojamą poveikį proto ir kūno būsenai, kuris daro įtaką gyvenimo kokybei. Norint pagerinti gyvenimo kokybę, reikia mokyti save parodyti teigiamus vaizdus – kaip jūs ką nors darai, kaip elgtis su problemomis, kaip pasiekti tai, ko norite.

Ar tai viskas, ko reikia padaryti kiekvieną dieną?

Taip. Svarbu, kad savęs tobulėjimas tampa įpročiu, kuris, pasak autoriaus, yra suformuotas per 30 dienų.

Svarbiausia naujo įpročio formavime yra tinkama strategija, kuri suponuoja tai, kas iš pradžių bus sunki ir patirs nepatogumų.

Tačiau per 30 dienų visos jūsų pastangos bus apdovanotos, ir jūs laimėsite ryte, kad atliktumėte savo ritualą.

Kodėl “nuostabus rytas” metodas tapo toks populiarus?

Hal Elrodas kalba apie savo patirtį ir apie žmonių, kuriems jis taip pat padėjo pakeisti gyvenimą į gerąją patirtį. Jis įsitikinęs, kad “nuostabaus ryto” praktika pakeis bet kokio asmens gyvenimą geresnei.

Metodo ir knygos sėkmė lemia veiksnių derinį: asmens, kuris įveikė aplinkybes, gyvenimą patvirtinanti istorija; paprasta ir įsimintina programa; autoriaus įsitikinimas, kad žmogus sugeba gyventi taip, kaip nori; suprantama visoms savigynos idėjoms.

Kokias savigynos idėjas rašo autorius?

Idėjos yra gana paprasta:

  • Viena iš pagrindinių knygos idėjų yra ta, kad sėkmė paprastai atitinka asmenybės raidos lygį. Jei asmuo nori pasiekti sėkmės, pirmiausia jis turi tapti asmeniu, kuris pritraukia šią sėkmę. Tai užtruks savęs tobulėjimui, o “nuostabus rytas” padeda tai surasti.
  • Nereikia ieškoti kaltų dėl savo problemų, skundžiasi dėl neteisybės ar atsiprašo už jų neveiklumą. Vienintelis tikras sprendimas yra imtis savęs ir pradėti gerinti gyvenimą.
  • Kuo didesnė atsakomybė (nepainioti su kaltės) už savo gyvenimą, kurį priimsi save, tuo stipresnė jūsų asmenybė.
  • Didžioji dauguma žmonių gyvena įprastu gyvenimu, tačiau jie svajoja apie neįprastą gyvenimą. Sukelia vidutinybė – tikėjimo savimi stokos, nėra tikslas ir disciplina, atlaidai, iš skubos ir atskaitomybės prasme vidutiniškų aplinkoje nebuvimas. Taigi priešnuodžiai bus savęs įsitikinimas, tinkamai suformuluotas tikslas, drausmė, būtinybė nedelsiant pakeisti ir aplinką, skatinančią augimą.
  • Tiesa ta, kad visi žmonės sugeba gyventi gyvenimą, apie kurį svajojo, jei jie stengiasi šia kryptimi. Net toks nereikšmingas, iš pirmo žvilgsnio, pokytis, kaip “nuostabus rytas”, teigiamai veikia visus gyvenimo aspektus. Pradžioje yra patobulinti ultimatumą ir nuspręsti gyventi kitaip.
  • Kaip žmogus daro vieną dalyką, sako, kaip jis viską daro. Bet koks įprotis, bet kokia pasididžiavimas, kurį patys save teikiate, daro įtaką gyvenimo kokybei.
  • Geriausias laikas pradėti geresnį gyvenimą dabar.

Bet ką daryti, jei aš netikiu visa tai?

Zwaddi / Unsplash.com

Abejonės yra gana sveika reakcija į kažką naujo. Jūs galite būti skeptiškai vertinama, ar vizualizacija yra veiksminga, ar gyvybes patvirtinančių mantrų kartojimas, bet kas, jei visa tai veikia? Ką daryti, jei šis metodas pagerina jūsų gyvenimą?

Bet kokiu atveju verta bandyti “nuostabų rytą”, nes tai nėra brangus eksperimentas. Ir staiga? Galbūt jūs turėsite pasirinkti svarbų pasirinkimą tarp nelaimingo ciniško ir tapti laimingu idealistu (bent valandą ryte).

Ar verta skaityti knygą?

Knyga nėra skirta visiems. Žmonės, kurie yra susipažinę su savęs tobulinimu, nepasieks naujų idėjų. Be to, ne visi norės “Hal Elrod” pristatymo stiliaus. Kita vertus, knygos sėkmė ir dauguma apžvalgų apie tai rodo, kad knygos skaitytojai patenkino nuostabaus ryto metodą.

Ši knyga bus gera įžanga į literatūros apie savęs tobulinimą pasaulį ir sugebės grąžinti motyvaciją veikti.

Šio žanro literatūros pagrindinis dalykas – ne teksto stilius ir meno pranašumai, bet ir kaip idėjos veikia. Jei “nuostabus rytas” padeda žmonėms pakeisti savo gyvenimą į geresnį, tada laikas, praleistas skaityti knygą, visiškai atsiperka už save.

E-knyga Knygos knyga

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 4 =