10 książek, które pomogą Ci stać się bogatym

1. “Porozmawiajmy o twoich dochodach i wydatkach”, Carl Richards

Carl Richards jest znanym popularyzatorem planowania finansowego. Często jest zapraszany do udziału w konferencjach, a jego podręczniki dotyczące planowania rozchodzą się w ogromnej liczbie na całym świecie. Wykorzystując wizualne szkice, Karl upraszcza złożone terminy i dosłownie wyjaśnia na palcach podstawowe prawa ekonomii i inwestycji.

W książce Carl Richards udziela porad, które pomogą ci świadomie robić zakupy, trzymać się osobistego planu finansowego i nie poddawać się działaniom marketingowym. Sukces finansowy jest niemożliwy bez rygorystycznej dyscypliny, aw książce znajdziesz porady, które pomogą ci uporządkować twój portfel i głowę i przestać bezmyślnie wydawać pieniądze, kierując się swoimi bezpośrednimi pragnieniami.

Kup książkę

2. “Jak stworzyć osobisty plan finansowy i jak go wdrożyć”, Vladimir Savenok

Jeśli nie możesz uratować, jeśli pieniądze lecą do fajki i musisz żyć z pensji do wynagrodzenia, na ratunek przychodzi przedsiębiorca i ekspert w dziedzinie zarządzania finansami Vladimir Savenok. Główne sekrety bogactwa i dobrobytu ujawnia w książce, która pomoże wybrać indywidualną strategię inwestycyjną. Dzięki wsparciu autora uzyskasz niezależność finansową.

W tej książce nie chodzi o wyrzeczenia, które w większości przypadków prowadzą do frustracji i bezsensownych wydatków. Chodzi o wiedzę finansową, budowanie relacji z pieniędzmi. Komfort finansowy jest możliwy, jeśli podążasz za dyskretnymi zaleceniami autora. Warto zauważyć, że Vladimir Savenok bierze pod uwagę rosyjskie realia i wprowadza zmiany w światowym kryzysie finansowym, którego konsekwencje są wciąż namacalne. Zrozumiesz, jak zrobić osobisty plan finansowy, aby pieniądze działały dla ciebie.

Kup książkę

3. “Głodny i biedny!”, John Diamond

Bogate doświadczenie życiowe umożliwiło Johnowi Diamentowi stanie się popularnym mówcą wielu prestiżowych konferencji. Odszedł od biednego członka rodziny, którego matka uczyła szyć, do założyciela międzynarodowego imperium mody i wie na pewno, że ubóstwo i rozpacz stymulują i pozwalają myśleć nieszablonowo. Dziś John Diamond jest jednym z najlepszych specjalistów w dziedzinie brandingu, wiele międzynarodowych firm, w tym Nike, korzysta z jego usług.

W książce John Diamond ujawnia swoje własne sekrety sukcesu i bogactwa, a także dzieli się pomysłami, które, jeśli zostaną właściwie zastosowane, mogą stać się dochodowymi start-upami. Autor wierzy w każdego z jego czytelników, a dzięki dostępnym słowom motywuje go do zwycięstwa. Kluczem do sukcesu są puste kieszenie, puste konto bankowe to idealny początek wspaniałej ścieżki do bogactwa i dobrobytu.

Kup książkę

4. “Czego się nauczyłem tracąc milion dolarów”, Jim Paul i Brendan Moynihan

Amerykański ekonomista i przedsiębiorca Naseem Taleb z wielką aprobatą wypowiedział się na temat wspólnego utworzenia milionera Jim Paula i profesora finansowego Brendana Moynihana. Główną różnicą w książce od wszystkich innych jest to, że opiera się na historii wielkich niepowodzeń i strat. Jim Paul zaledwie kilka miesięcy stracił ponad milion dolarów i wszedł w duże długi. Finansowa fiasko spowodowało, że spojrzał na przyczyny upadku. Rezultatem było szeroko zakrojone badanie czynników psychologicznych prowadzących do niepowodzenia.

Głównym morałem smutnej opowieści z dobrym skutkiem nie jest zbyt wiele utraty serca. Ważne jest, aby zrozumieć, że sukces często wynika z porażki i jest to dobry powód do przemyślenia wartości i stosunku do pieniędzy w ogóle. Czytelnik książki będzie przekonany, że nie można ślepo wierzyć we własną niewrażliwość. Najważniejsze to zachować zimną głowę i iść dalej, korygując wybrany kurs i wykazując elastyczność.

Kup książkę

5. “Psychologia inwestycyjna”, Carl Richards

Wszyscy robimy głupie rzeczy za nasze pieniądze – czas rozpoznać nieprzyjemną prawdę. A niektóre błędy są zbyt drogie. Całe poczucie winy popycha nas do sprzedaży aktywów, podążając za histerycznym rynkiem. Kupujemy, gdy odczuwamy falę optymizmu. Jest to logiczne, ale wcale nie racjonalne. Książka specjalisty ds. Planowania finansowego i przewodniczącego wielu konferencji Carla Richardsa pomoże przyjrzeć się nowatorskim metodom zarządzania pieniędzmi.

Korzystając z porad autora, zidentyfikujesz luki w strategii zarządzania inwestycjami, aby stworzyć naprawdę działający plan. Carl Richards podziela metody, które pomogą uniknąć typowych pułapek w świecie finansów, abyś przestał bezmyślnie marnować nie tylko pieniądze, ale także czas i wysiłek. Z książki dowiesz się, jakie niuanse psychologii sprawią, że osiągniesz sukces w najbliższej przyszłości.

Kup książkę

6. “Podłe rynki i mózg raptora”, Terry Burnham

Terry Burnham, doktor i profesor ekonomii na Harvard School of Economics, proponuje zastosowanie nauki irracjonalizmu do finansów osobistych. Tradycyjne założenie o racjonalności rynku finansowego i ludzi grających na tym rynku jest przestarzałe. Badania pokazują, że zachowanie inwestorów jest często naprawdę lekkomyślne. Aby odnieść sukces, musisz znaleźć nowe sposoby i kierunki inwestowania.

Książka zmieni Twój pomysł na świat finansów i ekonomii. Autor ujawnia biologiczne przyczyny irracjonalnych zachowań ludzi i wyjaśnia, w jaki sposób mózg zachęca nas do podejmowania pewnych decyzji. Kupowanie akcji, waluty, złota, nieruchomości, uzyskiwanie pożyczek – procesy te są kontrolowane przez najstarszą część mózgu, tak zwany mózg jaszczurki.

Kup książkę

7. “Zasady zamożności. Twoja droga do dobrego samopoczucia “, Richard Templar

Angielski pisarz i autor bestsellerów wie, co przeszkadza człowiekowi być bogatym i szczęśliwym. Droga do sukcesu zaczyna się od przeglądu podstawowych pojęć: co to znaczy, że jesteś bogaty i jaka jest granica Twoich marzeń? Drugą istotną kwestią, według autora, jest: co przeszkadza ci w konkretnym stawaniu się mężczyzną marzeń? Dla niektórych lenistwo stało się przeszkodą, inne utrzymują błędne przekonania, inni pogodzili się z biedą. Tymczasem potencjał każdej osoby jest ogromny.

Richard Templar ujawnia sekret szczęścia i sukcesu bogatych ludzi. Zasady są proste: wystarczy wierzyć w siebie i zdać sobie sprawę z waszego znaczenia dla osiągnięcia dobrobytu. Autorka motywuje do rozpoczęcia udanego życia już teraz, bez czekania na poniedziałek lub nowy rok. Ciepłe wsparcie Richarda Templara pomoże zmienić twoje życie i stać się tym, co widzisz w swoich snach.

Kup książkę

8. “Warren Buffett. Jak przeliczyć 5 USD na 50 miliardów “, Robert Hagstrom

Warren Buffett jest legendarnym człowiekiem. Największy inwestor stulecia, największy dobroczyńca i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, drugi w majątku w USA, znany jest pod pseudonimem Widzącego. Sukces, sukces i pieniądze wydają się iść w swoje ręce. Po raz pierwszy Buffett spróbował swoich sił na rynku papierów wartościowych w wieku 11 lat. W wieku 13 lat Czarnoksiężnik z Omaha złożył pierwszą deklarację dochodu. W tym samym czasie geniusz finansowy charakteryzuje się prostotą i skromnością w komunikacji i życiu.

Książka zawiera szczegółową analizę zasad finansowego sukcesu przedsiębiorcy. Autor książki nie ogranicza się do konkretnych metod inwestowania Buffett, ale przynosi uniwersalne zasady zarządzania pieniędzmi, które z powodzeniem mogą być stosowane przez wszystkich, którzy chcą.

Kup książkę

9. “Milion dla mojej córki”, Vladimir Savenok

Przedsiębiorca, doradca finansowy, założyciel firmy konsultingowej Vladimir Savenok, wie, jak zgromadzić czystą sumę dla córki lub syna. Niezwykły format książki – notatnik do wpisów – natychmiast uruchamia akcję i zaczyna gromadzić kapitał tu i teraz. Autor mówi nie tylko o tym, jak oszczędzać, ale także o tym, jak chronić konto bankowe przed inflacją. Wszystko w uczciwy sposób: metody opisane przez Vladimira Savenok’a próbowały na sobie. Jest to plan pracy dotyczący nagromadzenia miliona za córkę autora Alicii.

Książka jest przydatna dla tych, którzy myślą o przyszłości, budują rodzinny budżet na przyszłość i już szukają sposobów na zapewnienie przyszłości swoim dzieciom. Wsparcie autora sprawi, że proces nudnej akumulacji mechanicznej będzie interesujący i skuteczny. Rozdziały książki opatrzone są oryginalnymi ilustracjami: można je czytać razem z dzieckiem starszym niż 10-12 lat, jednocześnie wyjaśniając podstawowe zasady planowania finansowego.

Kup książkę

10. “Dlaczego bogaci się bogacą”, Robert Kiyosaki, Tom Wheelright

Robert Kiyosaki jest amerykańskim przedsiębiorcą, inwestorem i założycielem firmy edukacyjnej, gdzie uczy się poprawnie obsługiwać finanse osobiste. Tom Wilrayt jest znany jako odnoszący sukcesy konsultant biznesowy. Wspólna praca dwóch wybitnych osobistości ujawnia tajemnice sukcesu i dobrobytu. Wiele osób uważa, że ​​tylko ludzie o pewnych cechach charakteru i zdolności przewidywania przyszłości stają się bogaci. W rzeczywistości ten, kto się rozkwitnie, nie boi się wziąć odpowiedzialności za swoje życie na sobie.

W książce znajdziesz techniki pracy, które pomogą zmienić życie, odpowiednio inwestować pieniądze i planować finanse, aby pracować na przyszłość i uzyskać stały dochód. Autorzy dzielą się nowymi pomysłami, które zmienią twoje pomysły na temat bogactwa i sposobów zarabiania na życie. Główna zasada gromadzenia bogactwa – aby nie zatrzymywać się w rozwoju – może być wykorzystana przez wszystkich.

Kup książkę

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 96 =