8 książek o finansach osobistych wartych przeczytania

1. “Psychologiczne pułapki pieniędzy”, Gary Bielski, Thomas Gilovich

Dobra pensja to połowa sukcesu. Drugi to mądre wykorzystanie pieniędzy. Wszyscy popełniamy te same błędy, które prowadzą do nieuzasadnionych marnotrawstw. Z tej książki dowiesz się, jak emocje, zachowanie i społeczeństwo wpływają na podejmowanie decyzji finansowych. Znajomość gospodarki behawioralnej pomoże ci kontrolować siebie i swoje wydatki.

Kup na Amazon.com

2. “Dziennik finansowy. Jak zdobyć pieniądze w porządku “, Alexey Gerasimov

Od teorii do praktyki. Jest to dziennik, który pomoże ci kontrolować twoje finansowe zachowania: planuj oszczędności, przechowuj dane dotyczące wydatków i dochodów, analizuj je. Dziennik jest obliczany na trzy miesiące. W tym czasie przyzwyczaisz się do zapisywania wszystkich informacji dotyczących finansów osobistych.

Następnie możesz narysować te same wykresy w zwykłym notatniku lub nagrać plik tekstowy – tak jak lubisz. Najważniejsze jest to, że zapisując liczby codziennie, możesz lepiej widzieć swoje cele finansowe i stopniowo zbliżać się do nich.

Kup na Litres.ru

3. “Gdzie idą pieniądze? Jak sprawnie zarządzać rodzinnym budżetem “, Julia Sacharowska

Książka dla tych, którzy co miesiąc są zaskoczeni, gdy wszystkie pieniądze znów się pojawiły. Julia Sacharowska, konsultant finansowy i inwestor, opowiada, jak zrozumieć obecny stan swoich finansów, optymalizować wydatki, sporządzać budżet rodzinny i plan finansowy na przyszłość. Wszystko to – z przykładami życia i analizą błędów. Dowiesz się, gdzie lepiej przechowywać pieniądze, gdzie inwestować, jak radzić sobie z pożyczkami i jak przejść na emeryturę zamożną osobę.

Kup na Litres.ru

4. “Portfel lub życie”, Vicki Robin

Odwieczny dylemat: pracować, żyć lub żyć w pracy? Wydaje się, że odpowiedź jest oczywista, jednak wiele osób spędza życie na wiecznym poszukiwaniu pieniędzy, zapominając o innych radościach. Książka Vicky Robin pomoże zrewidować jej stosunek do wartości materialnych i uzyskać niezależność finansową.

Kup na Litres.ru Kup na Amazon.com

5. “Status osobisty: zwiększ, chroń, wyrzucaj”, Stuart Lucas

Prawdopodobnie słyszałeś o ludziach, którzy wygrali rundę w loterii, zmarnowali pieniądze, a potem powrócili do starego sposobu życia. Jest to żywy przykład braku długoterminowej strategii i zdolności do mądrego dysponowania dostępnymi środkami. Wielu z nas zna ten problem.

Autor książki, Stuart Lucas, jest nie tylko konsultantem finansowym, ale prowadzi także rodzinną firmę Carnation. Wszystkie jego rady są sprawdzane w praktyce. Mówi czytelnikom, jak zwiększyć kapitał, chronić swoją fortunę, inwestować bez strat, wybrać konsultanta i uniknąć wielu błędów w planowaniu.

Kup na Amazon.com

6. “Tajny język pieniądza. Jak podejmować mądre decyzje finansowe, “David Kruger

Im więcej pieniędzy, tym więcej problemów finansowych. Wydajemy więcej, niż możemy sobie pozwolić, przysięgamy i denerwujemy się pieniędzmi, robimy nic nie znaczące zakupy. David Kruger opowiada, jak rozwinąć zdrowe podejście do pieniędzy i umiejętnie je zbywać. Jest to ekscytujący przewodnik dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję finansową, ale nie rozumieją, jak to zrobić.

Kup na Amazon.com

7. “Nie trać! O czym mówił “ojciec” Kiyosaki? “, Isaac Becker

Książka o tym, jak poprawić samopoczucie. Ten zbiór przydatnych porad profesjonalnego doradcy finansowego dla czytelników, którzy planują zrobić całkiem spore inwestycje. Omówiono zalety i wady różnych narzędzi do oszczędzania i inwestowania pieniędzy: depozyty, obligacje, akcje, ubezpieczenia i fundusze.

Kup na Litres.ru Kup na Amazon.com

8. “The Rise of Money”, Niall Ferguson

“Wzrost pieniądza” różni się od reszty książek z tej kolekcji – w nim nie znajdziesz praktycznych porad. Ta książka jest o tym, czym są pieniądze, jaką drogą przeszli od starożytności do naszych dni. Historia finansowa świata jasno pokazuje, gdzie są ogólne nieporozumienia dotyczące procesów gospodarczych i jakie wydarzenia prowadzą do kryzysów gospodarczych. Czekasz na fascynującą prezentację i wiele interesujących faktów.

Kup na Litres.ruKup na Amazon.com

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − 20 =