9 książek, które zmieniają życie na lepsze

1. “Hygge. Tajemnica duńskiego szczęścia “Mike Viking

Duńczycy są jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie. I mają swój sekret – przytulenie. Tak więc w Danii nazywana jest umiejętnością doceniania małych przyjemności i czerpania radości z chwili. Dla osoby, która czuje się szczęśliwa, nie potrzeba wiele: odpowiedniej atmosfery i ciepła, spokoju, wygody, bliskości ukochanego narodu. Mike Viking opowiada, jak zorganizować duńskiego huggie z prostymi rzeczami.

Kup na Litres.ru

2. Iquigay, Héctor Garcia i Francesc Miralles

Iquigay, Héctor Garcia i Francesc Miralles

W małej japońskiej wiosce na Okinawie znajduje się osada długich wątrób. Autorzy udali się tam, aby dowiedzieć się o ich tajemnym zdrowiu. Okazało się, że to nie tylko zdrowa dieta i optymalny schemat. Długim wątróbkom udało się znaleźć ich ikigai. To japońskie słowo można przetłumaczyć na język rosyjski jako “coś, co budzi każdego ranka z radością”.

Kup na Litres.ru

3. “Subtelna sztuka pofigizmu”, Mark Manson

Popularny bloger Mark Manson oferuje niezwykłą strategię osiągania szczęścia w życiu. Tak, musisz zostać wykwalifikowanym nihilistą. Oznacza to poświęcanie czasu na najważniejsze rzeczy, a nie cholerne rzeczy drugorzędne, wysyłanie cudzych krewnych do piekła i przejęcie kontroli nad swoimi porażkami.

Kup na Litres.ru

4. “Essentialism. Droga do prostoty “, Greg McKeon

Czas i energia to ograniczone zasoby, co oznacza, że ​​nie możesz wydawać ich na rzeczy, oferty i osoby, które są dla ciebie nieważne i nieinteresujące. Psycholog Greg McKeon wprowadza czytelników w esencjalizm – podejście, które pomaga pozbyć się wszystkich zbędnych rzeczy w życiu. Zgodnie z główną zasadą “robić mniej, ale lepiej”, osiągniesz niesamowite rezultaty w każdym przedsięwzięciu.

Kup na Litres.ru

5. “Niebieskie strefy w praktyce”, Dan Buttner

Dzięki tej książce możesz przywrócić zdrowie i poprawić jakość swojego życia. Traveller Dan Bruttner od dawna badał nawyki żywieniowe i styl życia długich wątróbek z różnych części świata: Okinawa, Sardynia, Icaria, Kalifornia. W tej książce dzieli się praktycznymi radami, które pomogą ci wyposażyć w swój dom taki sam sposób życia jak w “niebieskich strefach”.

Kup na Litres.ru

6. “Jak zacząć żyć, a nie spieprzać”, Ekaterina Khorikova

Twórca strony internetowej “VOS” napisał książkę dla dwudziestolatków z gotowymi rozwiązaniami kilkudziesięciu problemów. Są to szczere i ironiczne odpowiedzi na różnorodne pytania: jak dogadać się z rodzicami, zachowywać się w pracy, właściwie się rozdzielać, leczyć swoje zdrowie. Nauczysz się dostrzegać wszelkie zagrożenia życia.

Kup na Litres.ru

7. “Magiczne czyszczenie”, Marie Kondo

Od dzieciństwa Maria Kondo wolała nie bawić się lalkami, tylko sprzątać dom. Dziś jest najpopularniejszym konsultantem, który przywraca porządek i jest twórcą systemu żniwnego “Konmari”.

Nawet jeśli wcześniej myślałeś, że masz czysty dom, przekonasz się, że tak daleko nie jest. Kondo opowiada, jak pożegnać się z niepotrzebnymi rzeczami. Wtedy w twoim domu i twoim życiu będzie miejsce na to, co uczyni cię szczęśliwszym.

Kup na Litres.ru

8. “Przeciw łapownictwu”, Nassim Nicholas Taleb

W świecie, w którym królują chaos i niepewność, ludzie mają szczęście: z natury wszyscy mamy niesamowitą anty-kruchość. Dlatego Taleb nazywa zdolność zderzenia z chaosem, by stać się lepszym od poprzedniego i ewoluować.

Taleb mówi o prostych zasadach, które pozwalają przełamać kruchość i rozsądnie działać w nieprzewidywalnych warunkach. Jest to zbiór konkretnych zaleceń dotyczących finansów, celów zawodowych, podróży, zdrowia i kształtowania właściwego stosunku do życia.

Kup na Litres.ru

9. “The Big Book of Happiness”, Leo Bormans

Najbardziej ambitne studium szczęścia: 100 ekspertów psychologów z 50 krajów badało szczęście i odkryło, że przynosi radość szerokiemu gronu ludzi. Z tej książki dowiesz się, ile pieniędzy potrzeba na szczęście, co jest ważniejsze – życie osobiste lub udaną karierę i czy to prawda, że ​​w różnych krajach szczęście przynosi różne rzeczy. Co najważniejsze, zrozumiesz, że szczęścia można się nauczyć – po prostu chcesz być szczęśliwy.

Kup na Litres.ru

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =