Lifehaker zaleca: najlepsze książki do osobistego rozwoju

Start – John Eyckaff

Zacznij
Książka o tym, jak pokolorować swoje szare życie w jasnych kolorach. Być jak wszystko jest najłatwiejsze. Bycie osobą niezwykłą to działanie godne szacunku. Bez względu na to, ile masz lat, bez względu na swój status społeczny, wszystko sprowadza się do jednej prostej prawdy: musisz zacząć.

Po przeczytaniu tej książki, naprawdę chcesz zacząć działać, zacząć zmieniać siebie i swoje życie. A kiedy zacząć nowe życie, jak nie w Nowym Roku?

W tym roku ja … – MJ Ryan

W tym roku ...

Książka o tym, jak zmienić nawyki, powstrzymać słowo lub zrobić coś, o czym od dawna marzyli. Zwykle takie ważne obietnice są udzielane w ramach Nowego Roku, a po wakacjach są bezpiecznie “zapomniane”.
Książka gromadzi wiedzę autora w zakresie psychologii, neurofizjologii i filozofii, co zaowocowało praktycznymi rekomendacjami, jak realizować obietnice złożone w zegarku.

Przegląd Lifehacker

Opuść strefę komfortu – Brian Tracy

Wyjdź ze strefy komfortu

Książka opowiada o tym, jak prawidłowo przydzielić czas i osiągnąć rozwiązanie złożonych problemów, pozostawiając strefę komfortu. W nim – 21 praktycznych porad, po których możesz odnieść sukces jako autor.
Brian Tracy jest milionerem, który porzucił szkołę w młodości i zaczął od nowa praktycznie od zera. Ta książka jest pojemnym i bardzo użytecznym zbiorem sekretów osobistej skuteczności Briana Tracy. Jest tłumaczony na 40 języków, z nakładem ponad 1 200 000 kopii.

Przegląd Lifehacker

Jak ludzie myślą – Dmitry Chernyshev

Jak ludzie myślą

Książka jest o esencji myślenia. Ludzie często myślą o maszynie, tymczasem każdy akt myślenia jest kreatywnością. Książka pomoże ci spojrzeć na codzienne rzeczy ze świeżym spojrzeniem.

Jest to autorski projekt Dmitry Chernysheva, który wymyślił nawet swój “alfabet myślenia”, zaprojektowany, aby pomóc w szkoleniu najważniejszego ludzkiego talentu – umiejętności myślenia.

Przegląd Lifehacker

MBA dla siebie – Josh Kaufman

Self MBA

Książka o samouczeniu się i wierze w siebie. Są ważniejsze niż “skorupy”. Ideą książki jest to, że nie powinieneś wydawać pieniędzy na szkolenia w szkole biznesu. Taniej i skuteczniej angażować się w samokształcenie, szczególnie w dobie technologii informatycznych, które jest łatwe.

Książka zawiera dziesiątki zdań, które uczą absolutnie nowego myślenia biznesowego. Porady Josh Kaufmana są naprawdę inspirujące. Książka może zastąpić tworzenie MBA na wiele sposobów.

Przegląd Lifehacker

Willpower – Kelly McGonigal

Siła woli

Książka opowiada o tym, jak stać się silną duchowo osobą, oprzeć się pokusom i przestać odkładać rzeczy w długim pudełku.

Książka wręcza łapówki z absolutną nauką. Wszystkie porady są poparte licznymi badaniami psychologicznymi i medycznymi. Dlatego książka jest przydatna nie tylko dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia swojej siły woli, ale także dla ciekawskich – każdy z nich nauczy się wielu interesujących rzeczy dla siebie.

Przegląd Lifehacker

The Art of Explaining – Lee LeFever

Sztuka wyjaśnienia

Książka jest o tym, jak zrobić, abyś zrozumiał od pół słowa. W końcu, kiedy jesteście rozumiani – to jest szczęście, aw biznesie – także pieniądze. Według autora nie ma ludzi niezdolnych do zrozumienia, są tacy, którzy nie potrafią tego wyjaśnić.

Książka pomoże Ci zawsze, w każdej sytuacji, znaleźć właściwe słowa. Dzięki temu w twoich osobistych i zawodowych relacjach panować będzie pełne wzajemne zrozumienie i harmonia.

Życie w pełnej mocy – Jim Loer i Tony Schwartz

Życie przy pełnej mocy

Książka dotyczy zarządzania energią, sposobu równoważenia w życiu różnych rodzajów energii – fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i duchowej. Jego autorami są znani sportowcy, którym radzi się traktować życie nie jako maraton, ale jako serię dystansów sprinterskich – okresów aktywności z całkowitym oddaniem, na przemian z epizodami prawidłowego odpoczynku i odbudowy sił.

Ta książka, oprócz nas, jest polecana do czytania przez Glavreda MIFa Michaiła Iwanowa i biznesmena Olega Cykowowa (nawiasem mówiąc, on jest na okładce). Dziś i jeszcze kilka dni elektroniczna wersja tej książki może być odebrana jako prezent od “Manna, Iwanowa i Ferbera” całkowicie za darmo.

Przegląd Lifehacker

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

67 − 59 =