RECENZJA: “Łatwy sposób na powstrzymanie odkładania biznesu na później”

Czy wiesz, co zrobiłem, kiedy dostałem tę książkę? Położył go na półce i przeczytał “trochę później” – dość znaczący szczegół, ponieważ jest to przewodnik po “walce z syndromem jutra”. Zwlekanie jest jednym z najczęstszych problemów w pracy nie tylko freelancerów, ale także pracowników biurowych. A w praktyce “nieco później” zamienia się w kilka dni, a nawet tygodni (tutaj też czytam książkę Neil Fiore dopiero po 2 tygodniach, a nie 1-2 dniach, jak pierwotnie sądzono). Czy istnieje “Łatwy sposób na powstrzymanie odkładania rzeczy na później”? I tak, i nie. Ale o wszystkim w porządku.

O książce

Osobiście wolę tytuł w oryginale: «Nawybne teraz» (“Nawyk” teraz “). W końcu mówimy o tym, jak trenować się, aby wykonywać małe i duże zadania “tu i teraz”, a nie jutro / za miesiąc / rok / jakiś czas później. W języku rosyjskim książka została wydana w 2013 r. W tłumaczeniu Olgi Terentyeva w rosyjskim wydawnictwie “Mit”. W oryginale książka Neila Fiore’a przetrwała dwa ponowne wydania: w 1987 i 2007 roku, Nawiasem mówiąc, sam Neil Fiore jest doktorem nauk psychologicznych, który przez długi czas pracował jako specjalista w zakresie radzenia sobie ze stresem i zdrowia psychicznego w małych firmach i dużych firmach. Ze względu na wszystko, o czym pisze, autor wie w praktyce. Książka jest niewielka, napisana w dość prostym i przystępnym języku, a sposób narracji jest przyjazny, a po części przypomina dialog z czytelnikiem – moim zdaniem właśnie to wiele książek biznesowych poświęconych zarządzaniu czasem i produktywnością brakuje.

RECENZJA:

Co mi się podobało

 • Książkę czyta się łatwo i szybko, i wszystkie rady i pytania autora “trafiają w cel”, jeśli jesteś chronicznym kochankiem “odkładaj na później” ich sprawy i cele.
 • Istnieje wiele sytuacji modelowanych na przykładzie określonych zdarzeń i ludzi, a także bardziej ogólne zalecenia, w tym porady dla osób, które żyją / pracują z przewlekłymi prokrastynatorami.
 • Pomysł, że “przebicie się przez kolano” jest niemożliwy, ale możesz dostosować określone nawyki i procesy pracy, aby usunąć czynniki, które prowokują Cię do porzucenia biznesu i zadań, wypełnienia czasu czymś innym, aby “ukryć” się przed odpowiedzialnością i niepożądaną potrzebą doprowadzenia jej do końca.

Co mi się nie podobało

 • Przykłady ze wszystkimi rodzajami abstrakcyjnych James, Jill, Johns i inne postacie z dala od nas, których cały problem polega wyłącznie na tym, że “boją się sukcesu” (nawiasem mówiąc, nadal nie rozumiem, jak to jest możliwe z zasady – ale podobno są tacy ludzie).

RECENZJA:

Przydatne lekcje

 • Źródła zwlekania i konfiskowania pracoholizmu są zawsze wyłącznie w psychologii i myśleniu o człowieku, w swoich próbach uchronienia się przed stresem i stworzenia dla siebie strefy komfortu przynajmniej na krótką chwilę.
 • Utwórz odwrócony kalendarz i podziel jeden globalny termin na kilka małych podrzędne zadania pomogą poradzić sobie z problemem “nie do zniesienia”.
 • Pochwała od innych i od siebie w swoim adresie Jest to mały, ale ważny krok w kierunku stałej motywacji.
 • Dzień roboczy w ramach 1 projektu nie powinien przekraczać 5 godzin. W 1 zadaniu do pracy ciągłej konieczne jest przydzielenie nie więcej niż 30 minut.
 • Przy jakichkolwiek zatłoczeniach 1 dzień w tygodniu musi koniecznie być dniem wolnym.
 • Rotacja pracy i “piernik” za małe sukcesy w podejmowaniu decyzji o zadaniach – najlepszy motywator.
 • Tymczasowa regresja / wystąpienie trudności Nie stań się wewnętrznym konfliktem i całkowita odmowa realizacji planu (jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś chory, masz problemy z życiem twarzy lub nieporozumienia od partnerów w miejscu pracy).
 • Zapisz pomysły, które powstają “po drodze”: pomaga to zmniejszyć częstotliwość i siłę wpływu takich “bocznych” myśli jako rozproszenia.
 • Warto spróbować wizualizacji i ćwiczeń koncentracyjnych, które są podane w książce.
 • Zawsze wyznaczaj przewidywalne cele. Lepiej jest wyznaczyć sobie cel “iść dziś 1 km” i wykonać go przed końcem dnia, niż zapisać cel “prowadzenia maratonu” – i przez wiele lat czuć się jak przegrany, który nie może biegać przez 3 km bez utraty przytomności.

RECENZJA:

Kogo polecam przeczytać

 • Przewlekły procrastinator – zrozumieć, że nie ma sensu “prowadzić wojny” ze sobą, ale wystarczy dostosować motywację i strukturę zadań i nawyków w swoim codziennym życiu.
 • Ci, którzy żyją z przewlekłymi prokrastynatorami w jednym mieszkaniu / w jednym biurze – aby zrozumieć, jak można “odbudować” tych ludzi.
 • Freelancerów – lepiej poznać walkę z “pułapkami wydajności”.
 • Wszystkim, którzy nie potrafili opanować żadnej z technik “profesjonalnego” zarządzania czasem i którzy wciąż nie mają wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia, aby wdrożyć plan.

“Łatwy sposób, aby przestać odkładać rzeczy na później”, Neil Fiore

Kup na liters.ru Kup na Amazon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − = 17