Jak czyścić srebro w domu

Jak czyścić srebro z czerni

Ocet

Kremowy ocet rozgrzany do 40-50 ° C pomoże poradzić sobie z ciemnieniem. Zanurz dekoracje na 15 minut, a następnie wypłucz je i osusz miękką ściereczką.

Jak czyścić srebro octem
coreyegan.wordpress.com

Pasta do zębów

Usuń plakietkę ze srebrnego łańcuszka lub pierścieniowej pasty do zębów, pędzla i wytrwałości. Kilka minut dokładnego polerowania sprawi, że metal będzie lśnić.

Przez amoniak i nadtlenek wodoru

W litrze wody rozpuść dwie łyżki amoniaku i taką samą ilość nadtlenku. Zanurz roztwór opatrunku na 15 minut. Srebro będzie reagowało z amoniakiem, a brud zniknie bez śladu.

Kwas cytrynowy i drut miedziany

W emaliowanym rondlu wlej pół litra wody, dodaj 100 gramów kwasu cytrynowego, a następnie włóż wszystko do kąpieli wodnej. Na druciku miedzianym, na pierścieniach i kolczykach, owijaj łańcuchy (ważny jest kontakt między miedzią i srebrem). Gotuj płyn przez 15-20 minut, okresowo sprawdzając czystość biżuterii.

Soda

Dodaj wodę do sody oczyszczonej, aż uzyska się gęstą zawiesinę. Przetrzyj powstałą mieszaninę produktów srebrnych szczoteczką do zębów lub gąbką. Następnie wypłucz dekoracje ciepłą wodą, aby uniknąć rozwodu.

Jak czyścić srebro z sodą
coreyegan.wordpress.com

Ocet, sól, soda i folia

Aby oczyścić srebro za pomocą procedur spa, będziesz potrzebował pół szklanki wrzącej wody, pół szklanki octu i łyżkę soli i sody. Na dnie zbiornika włóż folię, wlej suche składniki i napełnij je płynem. Dekoracje w roztworze są umieszczane tak, aby kontakt z folią był maksymalny. Srebro będzie idealnie czyste w zaledwie 5 minut.

Jak czyścić srebro folią
coreyegan.wordpress.com

Jak czyścić srebrną biżuterię kamieniami

  • Szafir, szmaragd i akwamaryn są drogocennymi kamieniami o dużej gęstości. Nie boli czyszczenia, niezależnie od wybranej metody.
  • Opal, malachit, turkus i kamień księżycowy nie są tak gęste: substancje ścierne mogą porysować ich powierzchnię. Dlatego wybierz łagodny detergent lub kąpiel.
  • Rubin, topaz i granat nie mogą być czyszczone w gorącej wodzie: od ciepła mogą zmieniać kolor.
  • Produkty z bursztynem, perłami, koralem lub kością słoniową są przeznaczone dla specjalistów od czyszczenia. Materiały te są bardzo wrażliwe na kwasy, zasady i wszelkie rozpuszczalniki.

Jak czyścić matowy srebrny

Jedyna uwaga dla właścicieli biżuterii wykonanej z takiego metalu: nie używaj materiałów ściernych ani kwasów. Zepsują wygląd produktu. Mydła rozpuszczone w wodzie są idealnym miękkim lekarstwem.

Jak czyścić niello srebro

Podczas czyszczenia takich produktów należy je wykonywać starannie i delikatnie, aby nie uszkodzić unikalnej warstwy wierzchniej. Roztwór mydła pomoże Ci: zanurzyć srebro w nim przez 20-30 minut.

A oto kolejny skuteczny sposób. Obierz ziemniaki ze skórki, włóż je do pojemnika z wodą i dodaj ozdoby. Po 3-4 godzinach wyjmij srebro i umyj je wodą. Jeśli łuszczenie się metalu nie zostanie całkowicie usunięte, wytrzyj go gumową gumką.

Jak czyścić niello srebro
juvelirum.ru

Co zrobić, aby zapobiec pociemnieniu srebra?

Aby srebrne ozdoby świeciły jaśniej niż słońce, wykonaj proste, ale skuteczne zalecenia:

  1. Usuń pierścienie i bransoletki przed czyszczeniem lub zastosowaniem kosmetyków.
  2. Jeśli ozdoby są mokre, wytrzyj je do sucha tak szybko, jak to możliwe.
  3. Trzymaj biżuterię w ciemnym, suchym miejscu, najlepiej opakowanym w folię.

Czy te wskazówki ci pomogły? Powiedz nam w komentarzach o swoich doświadczeniach związanych z czyszczeniem srebra w domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − 45 =