Jak przykleić folię ochronną bez bąbelków

Krok 1. Przygotuj pokój

Nie można uniknąć kopców podczas umieszczania filmu na ekranie urządzenia, jeśli w pomieszczeniu jest dużo kurzu. Jeśli się nie przygotujesz, mikroświat będzie przyklejał się do powierzchni ochronnej powłoki i tworzy nieprzepuszczalne pęcherzyki. Dlatego przed rozpoczęciem uaktualniania telefonu lub tabletu należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • W salonach mnóstwo mebli, tkanin i innych odpylaczy – wszyscy nie pasują. Najlepszym miejscem do naklejenia filmu jest kuchnia lub łazienka. To prawda, będę musiał wyciągnąć stamtąd wszystkie ręczniki, obrusy i dywaniki.
 • W suchym powietrzu unosi się wszędzie lekki pył. Musisz więc pracować z pistoletem natryskowym. Kurz zmoczy się, staje się cięższy i opada na podłogę.
 • Wytrzyj wilgotną szmatką wszystkie poziome powierzchnie i umyj podłogę. Zrobione, pokój jest wolny od kurzu.

Krok 2. Przygotuj narzędzia

Teraz umieść narzędzia na przygotowanej powierzchni. Oprócz urządzenia i folii ochronnej będziemy potrzebować:

 • płyn do czyszczenia wyświetlacza, środka antystatycznego lub zwykłego alkoholu,
 • karta kredytowa lub gęsta karta plastikowa,
 • ściereczka z mikrofibry (często z folią),
 • piśmiennicze szkockie.

Przed pracą usuń włosy, wybierz odpowiednią odzież i umyj ręce mydłem. Dlatego minimalizujemy ryzyko powstania dodatkowych cząsteczek kurzu.

Krok 3. Przygotuj folię ochronną

Jeśli kupiłeś film specjalnie na swoje urządzenie, pomiń ten krok. Jeśli kupiłeś wersję uniwersalną, będziesz musiał pracować z nożyczkami lub nożem biurowym. Ale na początek – w celu ustalenia dokładnych konturów telefonu lub tabletu w najbardziej dogodny sposób:

 • Jeśli był film fabryczny, który został pokryty zakupionym urządzeniem, przyklej go do siatki do oznaczania i wytnij na kształt.
 • Skopiuj telefon. Pełnowymiarowy obraz idealnie pasuje do filmu w jego formie.
 • Umieść arkusz z uniwersalną folią na wierzchu gadżetu i zaznacz krawędzie markerem lub pisakiem.
 • Wytnij folię, cofając się od krawędzi ekranu o około 1 mm. Pomoże to równomiernie umieścić ochronną powłokę na telefonie.
 • Po podaniu formy filmu nie zapomnij zrobić dziur dla przycisków i głośnika.
Jak przykleić film do telefonu
blog.allo.ua

Krok 4. Odtłuść powierzchnię ekranu

Używając płynu do czyszczenia wyświetlaczy, antystatycznego lub alkoholowego, wyczyść ekran telefonu. Użyj ściereczki z mikrofibry, aby usunąć wszystkie małe cząstki kurzu. Po tej procedurze nie dotykaj ekranu palcami i nie dotykaj rękawa odzieży.

Krok 5. Przyklej film

Każda folia ochronna składa się z trzech warstw, górna i dolna są oznaczone etykietami 1 i 2. Pierwsza warstwa jest usuwana w celu połączenia folii z telefonem. Drugim jest otwarcie końcowego błyszczącego lub matowego wykończenia.

 • Obróć film pierwszą stroną do dołu i dopasuj do ekranu urządzenia. Sprawdź, czy wszystkie gięcia i otwory techniczne są zgodne.
 • Weź głęboki oddech, upewnij się, że dłonie nie drżą, i oddzielić pierwszą warstwę od folii ochronnej. Od tej pory nie dotykaj go rękami, trzymaj go wokół krawędzi.
 • Ostrożnie przyklej folię do ekranu, zaczynając od krawędzi (wąskiej lub szerokiej) i pomagając sobie krawędzią plastikowej karty.
Jak przykleić film do telefonu
wikihow.com
 • Stopniowo umieść film całkowicie na ekranie. Tworzą powstałe pęcherzyki powietrza, obracają mapę od środka do krawędzi. Ponieważ podjęliśmy wszelkie kroki, aby usunąć kurz z obszaru roboczego, nie będzie żadnych nieobserwowanych baniek.
Jak przykleić film bez bąbelków
wikihow.com
 • Po zakończeniu usuń drugą warstwę z folii ochronnej.

Krok 6. Usuń brakujące cząsteczki kurzu

Jeśli nieszczęśliwe cząstki pyłu nadal uderzają w ekran, biurowa szkocka pomoże je usunąć. Odetnij od niej dwa paski. Jeden kawałek taśmy samoprzylepnej, podnieś folię ochronną, a drugi usuń pyłek.

Jak przykleić film i usunąć kurz spod niego
raznosolie.ru

Pozostaje ułożyć film na miejscu i ponownie wyrównać go za pomocą plastikowej karty.

Zrobione! Operacja jest zakończona, jesteś wspaniały! Teraz możesz bezpiecznie zabrać telefon na wędrówkę lub na plażę: nic nie uszkodzi ekranu modnego urządzenia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 + = 29