Jak wkleić szkło ochronne na smartfonie

Plusy i minusy bezpiecznego szkła

Szkło ochronne jest kilka razy twardsze niż najsilniejszy film, dlatego też chroni urządzenie nie tylko przed zadrapaniami. Jak mówią producenci, może wytrzymać nawet uderzenie młota. Nie zalecamy przeprowadzania takich eksperymentów. Ale możemy powiedzieć: podczas upadku jest bardziej prawdopodobne, że szkło ochronne, a nie ekran urządzenia, pęknie.

W takim przypadku szkło nie wpływa na czułość czujnika i jasność obrazu.

Zepsute szkło bezpieczne
iphones.ru

Jednak szkło jest droższe niż film. Możesz wybrać tylko dla stosunkowo popularnych modeli smartfonów i tabletów.

Jak wkleić szybę ochronną

Krok 1. Przygotuj pokój

Jeśli kurz znajdzie się pod szkłem ochronnym, będziesz musiał żyć z bąbelkami na ekranie gadżetu lub poklepać się po ich usunięciu. Aby tego uniknąć, wykonaj czyszczenie na mokro w pomieszczeniu lub przynajmniej:

  1. Przewietrzyć pomieszczenie.
  2. Wyczyść szmatkę, najlepiej za pomocą detergentu, wytrzyj stolik, na którym zamierzasz przykleić szkło ochronne.
  3. Umyj ręce.

Krok 2. Przygotuj narzędzia

Oprócz urządzenia i szkła ochronnego będziesz potrzebować:

  1. Płyn do czyszczenia wyświetlaczy, antystatyczny lub zwykły alkohol.
  2. Szmatka wykonana z mikrofibry.
  3. Scotch papiernicze.
  4. Nożyczki.
  5. Plastikowa karta lub skrobak.

Krok 3. Odtłuść powierzchnię ekranu

Aby to zrobić, użyj płynu do czyszczenia wyświetlaczy, antystatycznego lub alkoholu. Ostrożnie usuń wszystkie plamki. Jeśli właśnie usunąłeś stary film z telefonu, wytrzyj resztki kleju. Po wyschnięciu wytrzyj ekran mikrowłókna.

Jak wkleić szkło ochronne: odtłuścić powierzchnię ekranu
geek-nose.com

Krok 4. Przyklej szkło

Podnieś szybę ochronną. Z jednej strony jest pokryty filmem, musi zostać usunięty. Teraz szkło powinno być trzymane wokół krawędzi, aby nie pozostawić odcisków palców na powierzchni.

Jak wkleić szkło ochronne na smartfonie: usuń film
geek-nose.com

Ostrożnie, bez dotykania ekranu, umieść szybę w odległości 5-10 mm od smartfona. Dopasuj szybę tak, aby głośniki i przyciski znajdowały się pod odpowiednimi otworami.

Jak przykleić szkło ochronne na smartfonie: wyrównaj szkło
geek-nose.com

Nadszedł najbardziej ekscytujący moment. Gdy szkło jest idealnie wyrównane na krawędziach, po prostu opuść je do ekranu. Dzięki samoprzylepnej powłoce wewnętrznej będzie ona unieruchamiana niezależnie.

Jak wkleić szybę ochronną w telefonie: opuść szybę na ekranie
geek-nose.com

Bąbelki, jeśli takie się pojawią, należy usunąć serwetką z mikrofibry. Przetrzyj ekran od środka do krawędzi, usuwając nadmiar powietrza.

Krok 5. Usuń brakujące cząsteczki kurzu

Być może niektóre cząstki kurzu wciąż spadły pod szklankę i pozostawiły dodatkową bańkę na ekranie. Niestety mikrofibry nie można usunąć. Musisz ponownie podnieść powłokę ochronną.

Można to zrobić za pomocą plastikowej karty lub skrobaczki. Ponadto będziemy potrzebować taśmy biurowej taśmy klejącej. Lepiej jest wziąć przezroczystą taśmę samoprzylepną: biała taśma klejąca lub kolorowe odmiany pozostawiają ślady na ekranie.

Podnieś krawędź szkła, ułóż ją tak, aby uzyskać drobinek kurzu. Teraz wklej na nią kawałek szkockiej i odetnij go ostro wraz ze śmieciami. To wszystko. Pozostaje tylko zwrócić szkiełko ochronne na miejsce.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 − 52 =