Jak właściwie robić shugaring w domu

Co jest takiego dobrego w Shugaringu

Shugaring to depilacja z gęstą pastą cukrową. Procedura różni się od innych metod depilacji:

 1. Wydajność. Pasta cukrowa chwyta nawet krótką roślinność, a technika usuwania mieszaniny (poprzez wzrost, a nie przeciw, jak na przykład depilacja woskiem) zapobiega wrastaniu włosów.
 2. Dostępność i łatwość użytkowania. Możesz zrobić pastę do szlamu własnymi rękami i wykonać procedurę depilacji we własnej łazience.
 3. Bezpieczeństwo. Shugaring nie zaszkodzi skórze.
 4. Naturalność. Klasyczny makaron przygotowywany jest wyłącznie z naturalnych składników: cukru, wody i cytryny. Ryzyko alergii jest zminimalizowane.
 5. Czas trwania uzyskanego efektu. Po shugarowaniu skóra pozostaje gładka przez 2-3 tygodnie.

Jak gotować makaron

Klasyczna pasta cukrowa

Shugaring w domu: klasyczny makaron do shugowania
crafthubs.com

Składniki

 • 2 szklanki cukru;
 • ¼ szklanki czystej wody;
 • ¼ szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

Jeśli cytryna nie jest pod ręką, wymień ją na ocet jabłkowy (6%). Pamiętaj tylko, że podczas gotowania w kuchni będzie nieprzyjemny zapach.

Przygotowanie

Wymieszaj wszystkie składniki w rondlu z grubym dnem i umieść na małym ogniu. Mieszając stale, gotować przez 7 minut, aż zmieni kolor na żółty. Następnie gotuj pastę przez kolejne 2-5 minut bez zatrzymywania mieszania. Czas zależy od rodzaju płyty i siły ognia.

Aby sprawdzić, czy pasta jest gotowa, przetestuj. Zbierz trochę cukru i włóż do szklanki z zimną wodą. Zaledwie kilka sekund, złap trochę. Jeśli stwardnieje i możesz wyrzucić piłkę, pasta jest gotowa. Jeśli kropla jest śliska, nieelastyczna, ugotuj trochę więcej mikstury i powtórz test.

Uważaj, aby nie przegapić momentu gotowości. Bliżej końca gotowania (natychmiast po tym, jak masa zmieni kolor na żółty) testuj pastę co 10-15 sekund.

Wlej przygotowaną pastę do plastikowego lub szklanego pojemnika z szerokim gardłem. Zamknij szczelnie pokrywkę i po 5 minutach przechowuj w lodówce przez kwadrans. W tym czasie pasta schłodzi się do pożądanej temperatury: 30-40 ° C. Dno i ściany zbiornika staną się ciepłe.

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo lodówki i nie chcesz umieścić w niej bardzo gorącej masy, poczekaj, aż ostygnie w temperaturze pokojowej. W takim przypadku nie przykrywaj pasty pokrywką.

Miodowa pasta do shugowania

Miodowa pasta do shugowania
sisterfy.com

Oryginalny makaron do mielenia oparty na miodzie jest przygotowywany w kuchence mikrofalowej.

Składniki

 • 1 szklanka cukru;
 • ¼ szklanki miodu;
 • ¼ szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

Przygotowanie

Wymieszaj wszystkie składniki w pojemniku, w którym będziesz przechowywać pastę. Jeśli jest to plastikowy pojemnik, upewnij się, że można go użyć w kuchence mikrofalowej.

Umieść masę w piekarniku i gotuj przez 10-15 sekund przy maksymalnej mocy. Następnie wyciągnij bulgoczącą pastę, wymieszaj i pozwól jej się uspokoić. Umieść mieszaninę w mikrofalówce na 10-15 sekund. Powtórz procedurę około pięć razy. Powtórzenia mogą być większe lub mniejsze w zależności od pojemności urządzenia.

Po czwarte, sprawdź gotowość pasty: wlej mieszaninę do zimnej wody i spróbuj rzucić piłkę.

Jak przygotować się do procedury

Skóra musi być przygotowana do shugowania. Dotyczy to nóg, rąk, pach i stref bikini. Oszacuj długość włosów. Idealnie powinny one wynosić od 4 do 8 mm. Wymóg ten jest jednak arbitralny. Możesz bezpiecznie wykonać depilację i długości 2 mm.

W przeddzień shugaringu użyj peelingu ciała (lepiej wybrać bez oleju). Szorowanie usunie rogową warstwę skóry i uwolni wrastające włosy, jeśli są.

Natychmiast przed depilacją weź gorący prysznic, aby uzyskać efekt parowania skóry. Tak więc makaron będzie łatwiej przeniknąć do cebulek włosowych.

Odtłuścić skórę roztworem zawierającym alkohol i osuszyć go do sucha, tak aby masa cukru była dobrze uchwycona włosami.

Aby usunąć nadmiar wilgoci, możesz użyć talku, chociaż niektóre panie uważają, że proszek zapobiega przyleganiu pasty do skóry. Spróbuj sam i zdecyduj, jak chcesz.

Jak zrobić shugaring

Wyłóż trochę makaronu. Lekko zetrzyj go palcami i nałóż na skórę, aby zapobiec porostowi włosów. Następnie delikatnie przeciągnij pastę na porost włosów, trzymając ją wolną ręką.

Nie wyciągaj pasty! Twoje palce powinny poruszać się równolegle do skóry.

Obsługuj małe obszary, aby usuwanie włosów było dobre. Nie nakładaj pasty w tym samym miejscu więcej niż trzy razy. W przeciwnym razie narażasz się na irytację.

Istnieje druga technika shugaringu – bandaż. Do tego potrzebne będą paski z tkaniny lub papieru. Nakładaj pastę na leczone miejsce na porost włosów. Od góry ułóż pasek, gładki i ostro zerwany w kierunku wysokości włosów.

Ta metoda jest bardziej odpowiednia do depilacji nóg i dłoni. Ale w obszarach pod pachami i bikini (szczególnie głęboko) przy pracy z paskami nie jest to bardzo wygodne. Lepiej działać tam punktowo.

Jak zadbać o swoją skórę po shugaringu

Po zakończeniu procedury wypłukać resztki mieszaniny ciepłą wodą. Traktuj skórę środkiem antyseptycznym (chlorheksydyna lub miramistin) lub wodą termalną. W ciągu dnia nie używaj balsamów i peelingów, chroń depilowaną skórę przed światłem słonecznym, nie odwiedzaj publicznych stawów.

Czasami po osadzie rozwija się stan zapalny. Możesz je usunąć przez 2-3 dni z leczniczą maścią, na przykład dekspantenolem. Wystarczy smarować dotknięte obszary kilka razy dziennie.

Jak przechowywać wklej

Domowy makaron nie powinien być przechowywany dłużej niż kilka dni, w przeciwnym razie może być słodzony. Mocno zamknij słoik z pokrywką i odsuń od źródeł ciepła i światła. Przed użyciem podgrzać wymaganą ilość pasty w łaźni wodnej.

Kiedy nie możesz zrobić shugaringu

Przed zabiegiem upewnij się, że nie masz żadnych przeciwwskazań. Lista obejmuje:

 1. Mechaniczne uszkodzenie skóry: zadrapania, otarcia.
 2. Choroby skórne: zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, czyraki.
 3. Nowotwory na skórze: łagodne i złośliwe.
 4. Ostre choroby wirusowe. Na tle zmniejszonej odporności usuwanie włosów może być bardzo bolesne.
 5. Cukrzyca. Mikroskopijna ilość cukru przenika przez pory do naczyń krwionośnych.
 6. Problemy z układem sercowo-naczyniowym. Bolesne odczucia mogą powodować pogorszenie dobrego samopoczucia.

Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem przed poślizgiem.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − 56 =