Jak wyczyścić telefon ze śmieci, usunąć wirusy i przyspieszyć pracę

Problemy z działaniem systemu operacyjnego mogą być związane z nadmiarem plików tymczasowych, pozostałości programów zdalnych i innych śmieci. Inną częstą przyczyną jest infekcja wirusami lub oprogramowaniem reklamowym.

Jak wyczyścić smartfon z Androidem za pomocą narzędzi systemowych

Jeśli nie chcesz korzystać z programów innych firm, najnowsze wersje Androida mają wbudowaną funkcję czyszczenia śmieci. Usuwa to, niestety, nie wszędzie, ale jest lepsze niż nic. Dodatkową wartością tej metody jest jej bezpieczeństwo: w ten sposób nie usuniesz dokładnie niczego, czego potrzebujesz.

Jak wyczyścić telefon ze śmieci: narzędzia systemowe Jak wyczyścić telefon ze śmieci: narzędzia systemowe

Aby wyczyścić Androida za pomocą standardowych narzędzi, musisz otworzyć ustawienia systemowe i znaleźć sekcję “Pamięć”. Wybierz pamięć wewnętrzną urządzenia, a zobaczysz listę dostępnych treści na smartfonie. Stuknij w element “Pamięć podręczna danych” i zgódź się na ich usunięcie w wyskakującym okienku. W rezultacie zostaniesz zwolniony z systemu ważącego kosz. Twój telefon będzie działać znacznie szybciej.

Jak wyczyścić telefon za pomocą narzędzia SD Maid

W katalogu Google Play możesz znaleźć wiele różnych środków czyszczących. Jeśli chodzi o przydatność każdego z nich, toczą się gorące debaty. I tylko skuteczność SD Maid nie powoduje żadnych wątpliwości.

Jak wyczyścić telefon za pomocą narzędzia SD Maid Jak wyczyścić telefon za pomocą narzędzia SD Maid

Narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu. Po uruchomieniu kliknij jeden duży zielony przycisk “Skanuj” i poczekaj, aż SD Maid wyszuka śmieci w systemie. Program skutecznie znajduje nieaktualne logi, raporty o błędach, pliki debugowania, pliki tymczasowe, pozostałości już usuniętych programów i wszystko, co nie jest już potrzebne dla Androida. Do zbierania śmieci wystarczy kliknąć przycisk “Rozpocznij teraz”.

Zaawansowani użytkownicy mogą również zagłębić się w badanie dodatkowych funkcji SD Maid. Jest na przykład zaawansowany menedżer plików, szukający plików i folderów według nazwy lub maski, zarządzając zainstalowanymi aplikacjami, wyłączając automatyczne uruchamianie.

SD Maid ma uproszczoną wersję. Ale lepiej nie żałować za kilka dolarów i być pełnym. Narzędzie będzie ci wiernie służyć przez wiele lat i dokładnie opracuje zainwestowane pieniądze.

Jak chronić smartfon przed wirusami za pomocą 360 Security

Istnienie wirusów dla urządzeń z Androidem nikt nie wątpi. Tak, nie ma ich jeszcze zbyt wielu. Tak, ryzyko kontraktowania jest nadal niewielkie. Ale on jest. Czas więc pomyśleć o środkach ochrony.

Praktycznie wszyscy producenci oprogramowania antywirusowego mają już aplikacje mobilne na Androida. Jednak większość z nich oferuje tylko zredukowane wersje do swobodnego użytku. Dlatego lepiej jest zwrócić uwagę na 360 Security, którego pełna wersja jest dystrybuowana całkowicie swobodnie.

Natychmiast po zainstalowaniu programu wykonaj pełne skanowanie urządzenia pod kątem złośliwego oprogramowania. Następnie musisz włączyć monitor antywirusowy, który ochroni Cię w przypadku nowych zagrożeń. Przede wszystkim dotyczy tych użytkowników, którzy lubią instalować programy z niezweryfikowanych źródeł.

Oprócz bezpośredniego antywirusa, 360 Security ma wiele dodatkowych przydatnych funkcji. W tym zabezpieczenia przed kradzieżą, blokowanie wiadomości SMS i połączeń, monitorowanie transferu danych, ograniczanie dostępu do danych osobowych. Myślę, że oni też mogą ci się przydać.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 + = 82