Ką daryti, jei kaimynai verčia triukšmą

Kai kaimynams draudžiama triukšmo?

Teisė tylėti tavo namuose nustatyta federaliniame įstatyme Nr. 52-FZFederalinis įstatymas Nr. 52-FZ nuo 1999 m. Kovo 30 d. “Dėl sanitarinės ir epidemiologinės gerovės gyventojų” “Dėl sanitarinės ir epidemiologinės gyventojų gerovės”.

Daugelis regionų priėmė savo įstatymus, kurie nustato, kada kaimynai negali nesąžiningai daryti triukšmo. Maskvoje2002 m. Liepos 12 d. Maskvos miesto įstatymas Nr. 42 “Dėl taikos ir tylos laikymosi Maskvoje” valandos tylos – nuo 23:00 iki 7:00, Sankt PeterburgeSankt Peterburgo įstatymas, 2010 m. Gegužės 31 d. Nr. 273-70 “Dėl administracinių teisės pažeidimų Sankt Peterburge” – nuo 22:00 iki 8:00, KazanėTatarstano Respublikos įstatymas nuo 2010 m. Sausio 12 d. Nr. 3-ZRT “Dėl piliečio taikos ir tylos laikymo naktį” – nuo 22:00 iki 6:00 darbo dienomis ir nuo 22:00 iki 9:00 savaitgaliais ir ne darbo metu. Kartais vietos įstatymai draudžia triukšmą padaryti ne tik naktį, bet ir dieną: nuo 13 iki 15 val.

Ir kaip nustatyti, ar kaimynai yra tikrai triukšmingi?

PatvirtintaRF Vyriausybės nutarimas Sausio 28, 2006 № 47 (ed. Nuo 02.08.2016) “Dėl nuostatų patvirtinimo dėl gyvenamųjų patalpų, gyvenamųjų patalpų netinkami gyventi ir apartamentai avarijos ir atsižvelgiant į hidraulinės ar rekonstruoti patalpas pripažinimo” didžiausias triukšmo lygis nuo 7:00 iki 23:00 – iki 55 decibelų, o nuo 23:00 iki 7:00 – iki 45 decibelų. Praktiškai bausmė už triukšmą viršija 60 decibelų: ji paprastai būdinga klausai kaip “labai triukšminga”.

Palyginimui:

  1. Pokalbis ramiu tonu yra 40-50 decibelai.
  2. Smegenys, vaiko verksmas, įtrauktas dulkių siurblys – 80-90 decibelai.
  3. Įvairūs remonto darbai – iki 100 decibelų.
  4. “Jackhammer”, roko koncertas – 120 decibelų.

Na, laikas yra 12 naktų, kaimynai iš viršaus garsiai dainuoja karaoke. Ką turėčiau daryti?

Visų pirma eikite prie jų ir ramiai bandykite derėtis. Galbūt žmonės tiesiog pasišalino, prarado laiko stebėjimą ir neabejojo, kad jie neleidžia jums miegoti.

Jei pasaulis negali išspręsti problemos, priminkite kaimynams, kad jiems skirta bauda už tylą pažeidžiančio įstatymo pažeidimą. Baudos dydis priklauso nuo regiono. Pavyzdžiui, Maskvoje2007 m. Lapkričio 21 d. Maskvos miesto įstatymas Nr. 45 “Administracinių teisės pažeidimų kodeksas Maskvos miesto kodekse” ) piliečiai-pažeidėjai turės sumokėti nuo 1000 iki 2000 rublių, o Sankt PeterburgeSankt Peterburgo įstatymas, 2010 m. Gegužės 31 d. Nr. 273-70 “Dėl administracinių teisės pažeidimų Sankt Peterburge” – nuo 500 iki 4 000 rublių.

Ką nors, išskyrus dainavimą, yra uždrausta tylos valandomis?

Iš esmės, bet triukšmas viršija normą apimtis: šaukia, švilpukai, garsiai kalbėti ir muziką, gerti alkoholį ir triukšmo dėl nukreipimo, remonto ir statybos darbų, dėl pirotechnikos naudojimo ir pan.

Tačiau yra išimčių.

Paprastai dėl tam tikrų pagrįstų priežasčių triukšmas leidžiamas.

Pavyzdžiui, jei skubiai atliekamas skubus darbas ar tyrimo veiksmai, numatoma gyvybiškai svarbių objektų veikla ir pan.

Ką daryti, jei jis neveikia su kaimynais?

Paskambinkite į apylinkes ar policijos aprangą. Triukšmas tylos valandomis yra administracinis nusikaltimas. Turbūt bus pakankamas vienas teisėsaugos pareigūnų vizitas kaimynams.

Atminkite: jei kaimynai buvo recidyvistams, tai yra, sumušė tylą kelis kartus per metus, galite paprašyti juos kompensacijos už moralinį ir fizinį žalą teisme.

Jei pažeidėjus – nuomininkai, būsto malšinančių savo kaimynus, ir patys savininkai ėmėsi “nieko nežinau” poziciją, galite skųstis mokesčių arba (jei užsienio svečiai) migracijos tarnybai.

Visos šios taisyklės taikomos tiems, kurie gyvena privačiuose namuose.

Aš pašaukiau rajono policijos pareigūną, tačiau kai jis atvyko, kaimynai pailsėjo. Kaip įrodyti, kad jie sukūrė triukšmą?

Iš anksto pasirūpinkite įrodymais.

  1. Galite pritraukti kitus savo kaimynus, kurie tikriausiai taip pat kenčia nuo triukšmo. Ir jau parašyti kolektyvinį skundą, kuris laikomas svarbesniu.
  2. Nustatykite triukšmo lygį. Skambinkite “Rospotrebnadzor” specialistams (paprastai jie išeina, jei triukšmo šaltinis yra kavinė ar parduotuvė) arba egzaminų biuro darbuotojai. Ši paslauga bus apmokestinta.
  3. Įrašykite kaimynų riaušes vaizdo įrašu arba diktofonu. Nepamirškite pažymėti įrašo datos ir laiko. Kuo daugiau tokių garso ar vaizdo įrašų, tuo didesnė tikimybė, kad pažeidėjai bus nubausti visais sunkumais.
  4. Kaip alternatyva, pabandykite susidoroti su triukšmo matavimu patys. Pagalba šiose mobiliosiose programose.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − = 50