Ką daryti, jei termometras sulaužytas

Kodėl gyvsidabris yra pavojingas?

Esant kambario temperatūrai, gyvsidabris išleidžia toksiškus garus, kurie patenka į kūną per kvėpavimo takus.

Jei po termometro neveikimo imsite jokių priemonių, skystis metalas nuodų orą ir palaipsniui kauptis organizme. Problema dar labiau apsunkina tai, kad gyvsidabrio pertraukos iki į mažų lašelių, kurie yra lengvai pamiršta grindų, kilimų krūva įtrūkimų, už grindjuoste.

Apsinuodijimo gyvsidabriu simptomai gali būti ilgai nepastebimi.

Sveikatos problemos gali atsirasti po poros mėnesių po tiesioginio sąlyčio su gyvsidabriu. Pagrindiniai simptomai: silpnumas, bendras negalavimas, apetito praradimas, metalo skonis burnoje, galvos skausmas ir gerklės skausmas, padidėjęs seilėtekis, pykinimas ir vėmimas. Kaip matote, jie lengvai priskiriami stresui, nuovargiui nuo darbo ar banalių apsinuodijimų.

Bet jei gyvsidabrio toliau kaupti, yra daugiau rimtų problemų: drebėjimas pirštai, vokų, tada rankos ir kojos, polinkį į psichikos liga, tuberkuliozė, aterosklerozinių įvykių, kepenų ir tulžies pūslės, hipertenzija.

Kaip surinkti gyvsidabrį

Jei termometras sugedo, visų pirma pašalinkite iš patalpos vaikus ir gyvūnus ir uždarykite duris taip, kad gyvsidabrio garai nepatektų į kitą kambarį. Kad niekas gyvulių lašelius neštų ant batų, prieš įeinant į lovą, įdėkite audinį, sudrėkintą kalio permanganato tirpale.

Mangano tirpalas

1 litrui vandens pridėkite 2 gramus kalio permanganato ir sumaišykite.

Jei lauke yra šalta, atidarykite langą. Tai padės sulėtinti garavimą. Vienas dalykas: jokiu būdu neturėtume leisti juodraščio, kuris galėtų sukelti gyvsidabrio išsisklaidymą aplink kambarį.

Dėvėkite batų dangčius ar plastikinius maišelius ant jūsų kojų ir gumines pirštines ant rankų. Kvėpavimo takus taip pat reikia apsaugoti. Pavyzdžiui, vienkartinė kaukė su marlė, pamerkiama kalio permanganato tirpale.

Paimkite stiklinį indelį su dangčiu (ar bet kokiu kitu uždaru indu), supilkite į jį vandenį arba kalio permanganato tirpalą ir sulenkite termometro fragmentus.

Paimkite du popieriaus lapus ir vilną, pamerktą kalio permanganato tirpalu. Pradėkite kaupti gyvsidabrio lašus nuo kambario kampų iki centro. “Cradle” lašai ant popieriaus ir tepkite juos į stiklainį. Vietoj vatos, galite naudoti įprastą scotch: klijavimo ant grindų, kur yra gyvsidabrio, ir išplėšti.

Norint surinkti visą gyvsidabrį be liekanų ir pasiekti mažiausius įtrūkimų lašus, naudokite švirkštą, medicininį kriaušelį su plonu antgaliu ar pieštuku.

Uždarykite indelį su gyvsidabriu ir padėkite jį vėsioje vietoje, pageidautina, ant balkono. Nejunkite jo į šiukšlių dėžę arba išpilkite jo turinį į tualetą.

Kaip tvarkyti kambarį ir saugoti save

Siekiant užtikrinti, kad kambaryje nebūtų paliktas gyvsidabrio pėdsakai, apsvarstykite vietą, kurioje ji išsiliejo. Pirma – kalio permanganato tirpalas: 20 gramų kalio permanganato 10 litrų vandens. Taikyti su audiniu arba purškimo pistoletu. Po valandos nuvalykite tą pačią vietą su muilo-sodos tirpalu.

Kalio permanganatas ir muilas / soda tirpalas 2-3 dienas per kelias dienas.

Muilas / soda tirpalas

Įmaišykite muilo barą ant grotelių, įpilkite karštu vandeniu ir sumaišykite, kol skudurėlių lustai visiškai ištirps. Vietoj įprasto muilo, galite naudoti skysčio. Supilkite mišinį 10 litrų vandens. Įpilkite 100 gramų soda. Maišykite.

Kadangi jūs jau esate nesaugiame kambaryje, turite atlikti šiuos veiksmus:

 1. Nusiplaukite pirštines ir batus su kalio permanganatu ir muilo-soda tirpalu.
 2. Praplaukite burną labai silpnu kalio permanganato tirpalu.
 3. Kruopščiai nuplaukite dantis.
 4. Paimkite 2-3 stiklinės aktyvuotos medžio anglys.
 5. Gerkite daugiau skysčių (arbatos, sultys, kavos).

Ką negalima padaryti

 1. Nenaudokite gyvsidabrio šluota. Tvirtos juostos išlygina gyvsidabrio lašelius į smulkius dulkes ir perneša juos visą kambarį.
 2. Nenaudokite gyvsidabrio dulkių siurblio. Per šiltu oru išvalymą gyvsidabris išgaruoja dar intensyviau. Be to, jo dalelės lieka ant variklio dalių ir skirstomi aplink butą derliaus nuėmimo metu.
 3. Nenaudokite termometro valytuve. Gyvsidabris teršia orą visame namuose.
 4. Nenaudokite gyvsidabrio į tualetą. Jis įsikurs kanalizacijos vamzdžiuose, ir tai bus labai sunku jį išgauti iš ten.
 5. Drabužiai, turintys gyvsidabrio, turi būti išmesti. Skalbiant skalbimo mašinoje nusistovi smulkios metalinės dalelės.
 6. Nevalykite kriaukle skudurus ir kitas improvizuotas medžiagas. Mes jau kalbėjome apie kanalizacijos vamzdžius. Tiesiog surinkite viską sandariame plastikiniame maišelyje ir pritvirtinkite jį sandariai. Neįmanoma perkelti į šiukšliadėžę.

Kur įdėti skaldytą termometrą

Nei skaldomas termometras, nei objektai, su kuriais jūs surinkote gyvsidabrį, negali būti paprasčiausiai išmesti į šiukšliadėžę. Turite siųsti juos į įmonę, kuri gali naudoti gyvsidabrį.

Skambinkite 112 ekstremalių situacijų ministerijoje ir praneškite, kad termometras sulaužytas. Jūsų adresas bus užregistruotas, jie pasakys, ką reikia padaryti, arba jie ateis į namus, jei nesate tikri, kad jie galėjo visiškai išvalyti patalpas. Tai nemokama.

Tiesa, neatidėliotinos situacijos ministerijos darbuotojai dažnai susiduria su kitais klausimais ir ne visada gali padėti su skaldytu termometru. Tokiu atveju savo mieste galite skambinti mokama demercurizacijos paslauga.

Jei jums pavyko išvalyti gyvsidabrį be pagalbos, skambinkite artimiausiu sanepidemstantsiyu. Specialistai pateiks jums adresą, kuriuo galėsite įjungti gyvsidabrį.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − 80 =