Ką daryti, jei “Windows” neprasideda

Mes ištaisysime klaidas sistemoje “Windows 10”. Tačiau mes turėsime tai padaryti ir “Windows XP”, 7 ir 8 versijose. “Windows 7” ir vėlesniuose išleidimuose kūrėjai pagerino atkūrimo sistemą po problemų paleidimo metu. Senesnėse sistemos versijose rimtos klaidos dažnai turi būti išspręstos iš naujo įdiegus.

Išjunkite išorinius įrenginius

Pabandykite prisiminti, kokius pakeitimus neseniai padarėte sistemoje: ar buvo įdiegti nauji tvarkyklės, įrenginiai ar kažkas buvo pakeistas. Galbūt problema yra vienoje iš aparatūros komponentų. Pabandykite išjungti:

  1. USB diskai.
  2. Kortelių skaitytuvai.
  3. Spausdintuvai.
  4. Skeneriai.
  5. Fotoaparatai.
  6. Visi kiti išoriniai įrenginiai.

Jei tai neveikia, atjunkite klaviatūrą ir pelę: visi galimi gedimo šaltiniai turi būti ištrinti.

Be to, pagrindinė priežastis gali tapti vidiniai komponentai, pavyzdžiui, RAM. Staliniame kompiuteryje galite patikrinti RAM veikimą, pakaitomis prijungdami juosteles.

Patikrinkite maitinimo šaltinį

Jei kompiuteris neišsijungia, atkreipkite dėmesį į maitinimo laidą ir lizdus. Nepamirškite maitinimo jungiklio, esančio darbalaukio gale.

Jei viskas veikia tokiu lygmeniu, bet kompiuteris vis tiek neįsijungia, tada greičiausiai yra elektros tiekimo problema, kurią sunku ištaisyti: turite ją pakeisti ar ištaisyti iš specialisto.

Gali būti, kad kompiuteris įsijungia, bet tik trumpą laiką. Tai yra ta pati problema su maitinimo šaltiniu.

Konfigūruokite diską, kad paleistumėte sistemą

Pradėdami galite gauti klaidų: Operacinė sistema nerasta. Pabandykite atjungti visus diskus, kuriuose nėra operacinės sistemos. Paspauskite Ctrl + Alt + Del, kad iš naujo paleistumėte arba Įkrovimo nepakankamumas. Iš naujo paleiskite ir pasirinkite tinkamą įkrovos įrenginį arba Įkelkite įkrovos priemonę pasirinktame įkrovos įrenginyje.

BIOS arba UEFI nustatymuose galima įdiegti paleidimą iš išorinio įrenginio ar kito loginio skaidinio, o ne iš sistemos disko. Numatytieji parametrai gali būti atkurti taip:

  1. Iš naujo paleiskite kompiuterį.
  2. Iš karto po naujo paleidimo paspauskite sistemos raktą, pvz., F2. Tai gali būti dar vienas raktas: paprastai paleidimo metu jį galite rasti ekrano apačioje, naudodamas nešiojamojo kompiuterio gamintojo logotipą arba pagrindinę plokštę.
  3. Nustatymuose nustatykite norimą diską į pirmąją įkrovos vietą.
  4. Norėdami išsaugoti pakeitimus, pasirinkite parinktį “Išsaugoti ir išeiti”.

Jei pirmiau minėti veiksmai nepadeda, turėsite atkurti sistemos krautuvą. Norėdami tai padaryti, jums reikės įkeliamos blykstės diskų arba atkūrimo disko su tinkama sistema bitų talpos. Kaip sukurti įkrovos diską arba “flash drive”, skaitykite “Lifehacker” straipsnyje apie “Windows” diegimą.

Paleiskite sistemą iš USB atmintinės ar diskų, pasirinkdami norimą parinktį įkrovos meniu. Atsidariusiame meniu pasirinkite “Sistemos atkūrimas”.

Ką daryti, jei

Atkūrimo meniu pasirinkite “Trikčių šalinimas” → “Išplėstiniai nustatymai” → “Atkurti paleisties metu”. Po to sistema bandys automatiškai nustatyti krautuvą. Daugeliu atvejų tai išsprendžia problemą.

Tas pats gali būti padaryta rankiniu būdu per komandinę eilutę, tačiau geriau pasirinkti automatinę parinktį, kad neapsunkintų situacijos.

Jei šis metodas neveikia, problema, ko gero, yra aparatinė įranga: kietasis diskas yra sugadintas.

Patikrinkite diską dėl klaidų ir žalos

Iš atkūrimo meniu pasirinkite “Trikčių šalinimas” → “Išplėstiniai nustatymai” → “Komandinė eilutė”.

Ką daryti, jei

Komandų eilutėje reikia įvesti šias komandas vieną po kito: diskpartas → sąrašo apimtis (būtinai atsiminkite disko pavadinimą su Windows) → išeiti.

Norėdami patikrinti, ar diske nėra klaidų ar korupcijos, įveskite komandą chkdsk X: / r (kur X yra “Windows” disko pavadinimas). Patikrinimas paprastai trunka ilgai, turėsite palaukti.

Paleiskite Windows saugiuoju režimu

Dėl staigaus kompiuterio išjungimo operacinės sistemos atnaujinimų diegimo metu, išvalyti nuo virusų ir nereikalingų registro įrašų arba dėl komunalinių paslaugų trūkumo gali būti sugadinti sistemos failai, siekiant pagreitinti “Windows”. Šiuo atveju, kai sistema užsiima, pasirodys “mėlynas mirties ekranas”.

Ką daryti, jei

Pabandykite paleisti “Windows” saugiuoju režimu, neįkraunant į automatinį tvarkyklių tvarkykles ir programas. Jei kompiuteris veikia šiame režime, turėsite pašalinti tvarkykles, grąžinti sistemą ir nuskaityti virusus.

Ką daryti, jei

Su atkūrimo taškais šią problemą galima išspręsti gana paprasta. Jums tik reikia grįžti į ankstesnę stabilią konfigūraciją.

Iš naujo įdiekite sistemos failus

Pirmiau aprašyti veiksmai gali nepadėti. Tada turėsite iš naujo nustatyti “Windows” nustatymus ir iš naujo įdiegti sistemą išsaugodami failus. Deja, visas programas reikės iš naujo įdiegti.

Ką daryti, jei

Atkūrimo aplinkoje pasirinkite “Troubleshoot” → “Reset this PC” → “Keep my files” → “Reset”.

Sistema grįš į pradinius nustatymus.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 14 =